Akcesoria dachowe

Już teraz pomyśl o śniegu!

Chociaż dopiero minęło lato, warto pomyśleć o nadchodzącej zimie i zadbać o właściwe przygotowanie dachu. Jeżeli planujemy zamontować na dachu zabezpieczenia przeciwśniegowe, to właśnie teraz jest na to najlepszy moment.

Zabezpieczenia przeciwśnieżne stają się nie tylko koniecznością, lecz również obowiązkiem. Płotki i belki przeciwśnieżne w szybki i prosty sposób nie dopuszczą do niekontrolowanych oberwań mas śniegu.

Płotki przeciwśniegowe montuje się zwykle nad wejściem do domu oraz wjazdem do garażu. Ważne jest, by dobrać ich rodzaj do pokrycia dachowego i zamontować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Trapac® uchwyt płotka przeciwśniegowego i Trapac® uchwyt belki śniegowej to skuteczne rozwiązanie chroniące przed zsuwającymi się z dachu masami śniegu. Uchwyty te stosuje się do profilowanych pokryć ceramicznych i betonowych. Dodatkowe zalety to mały ciężar i prosty montaż poprzez mocowanie bezpośrednio do łaty, bez konieczności stosowania dodatkowej łaty nośnej. Dzięki temu można je montować również na dachach już pokrytych.

Ważne, by o montażu zabezpieczeń przeciwśniegowych pomyśleć jeszcze w czasie sprzyjającym remontom. Wprawdzie montaż płotków nie wymaga dużych nakładów pracy, ale kiedy zacznie się typowa deszczowa jesień, remont będzie przeprowadzić dużo trudniej.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 7 listopada, 2012

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły