Chemia budowlana

Postarzanie mebli – nowy trend w dekoracji wnętrz

Stare meble mają swój urok i liczne grono wielbicieli. Niektórzy z nich nawet twierdzą, że nowoczesny design jest bezosobowy, a meble z poprzednich epok mają styl i duszę. Jednak poważną wadą takich mebli mogą być uszkodzenia, których naprawa jest kosztowna lub wręcz niemożliwa. Możliwe jest jednak działanie odwrotne: zamiast naprawiać stare meble można postarzyć nowe. Aby nadać im trochę charakteru i duszy!

Od kilku lat postarzanie mebli jest dość silnym trendem obecnym na naszym rynku. I istnieje też wiele sposobów, aby taki efekt osiągnąć: spękanie, przecierki, patynowanie, markowanie otworów po kornikach i wiele innych. Ale specjaliści twierdzą, że najskuteczniejsze są przecierki i patynowanie.

Przecieranie

Ta metoda polega na nałożeniu dwóch kontrastowych warstw farby a następnie delikatnym przetarciu warstwy wierzchniej aż do ukazania się warstwy spodniej. Dla naturalnego wyglądu mebel należy przecierać w tych miejscach, w których narażony jest on na naturalne ścieranie farby: narożniki i kanty.

 

Do tworzenia przecierek stosuje się powszechnie świecę parafinową, którą smarujemy mebel w miejscach docelowych przetarć po wyschnięciu pierwszej warstwy farby a przed nałożeniem drugiej.

Patynowanie

Dzięki temu sposobowi nadajemy meblom wrażenia zużycia. Aby to uczynić wystarczy zastosować specjalne patyny do drewna dostępne w popularnych marketach budowlanych.

Jeśli się zdecydujemy na postarzanie mebli z pomocą przyjdzie nam bezwonny ŚRODEK DO POSTARZANIA DREWNA BLANCHON.Za jego pomocą w nieskomplikowany i szybki sposób zmienimy wygląd nie tylko mebli ale parkietu czy boazerii. Dostępny w ośmiu odcieniach daje niezwykle piękne efekty, wystarczy spojrzeć:

Postarzanie mebli – nowy trend w dekoracji wnętrz
Postarzanie mebli – nowy trend w dekoracji wnętrz

Zalety produktu

– Łatwość i szybkość w użyciu – patynuje i kontrastuje słoje drewna i w idealny sposób nadaje drewnu efekt starości, nakłada się bez problemu. Jednak najlepsze efekty uzyskuje się na drewnie dębowym, gdyż zawarte w nim garbniki reagują na ŚRODEK DO POSTARZANIA DREWNA
– Idealny do pokrywania dużych powierzchni
– pozwala na uzyskanie doskonałych efektów dekoracyjnych, gdyż uwydatnia słoje drewna
– Blanchon nakłada się na czyste i surowe drewno, bez śladów starych lakierów, lazurów, farb, wosków i olejów.

Należy pamiętać, że przed użyciem specjalistycznych środków do postarzania należy starannie przygotować swój mebel. Choć jest to zajęcie mało twórcze i pracochłonne jest ono niezbędne do tego, aby efekt końcowy był trwały, estetyczny i zgodny z naszymi wyobrażeniami.

ASZ

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 23 września, 2013

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. iwona2
    piątek, 8 marca, 2019

    Zgadzam się ze słowami w artykule,ze stare meble mają duszę i naprawdę warto przywrócić takim dawną świetność.Ostatnio odnawiałam stary fotel,który od wieków stał w piwnicy.Dzięki nowej farbie,przecierkom,nowej tapicerce wygląda bajkowo.

  2. Kotka
    czwartek, 29 sierpnia, 2019

    Może i stare meble “mają duszę”, ale jeśli nowe postarzymy to efekt będzie bardzo podobny. Natomiast unikniemy wielu wad starych mebli, stare meble mogą mieć przecież różne szkodniki, mogą być uszkodzone no i zapach czasem stęchły. Osobiście wolałabym nowe postarzone.

Podobne artykuły