Maszyny dekarskie

Postaw na automatyzację produkcji z JOUANEL Industrie – to się opłaca!

Postaw na automatyzację produkcji z JOUANEL Industrie – to się opłaca!

Maszyny blacharskie ze sterowaniem CNC firmy JOUANEL Industrie umożliwiają programowanie szerokiego spektrum operacji według specyfikacji. Operację taką, np. gięcie danej obróbki, można zapisać i odtworzyć w dowolnym momencie, co znacznie poprawia wydajność całej firmy, a co za tym idzie, zwiększa opłacalność przy zachowaniu najwyższej jakości i pełnej powtarzalności produkcji danego elementu.

Automatyzacja CNC dopiero teraz osiąga dojrzałość na polskim rynku blacharskim. Elektryczne zaginarki i gilotyny CNC firmy JOUANEL stają się doskonałymi narzędziami, które znacznie skracają czas wykonywania obróbek, a jednocześnie zapewnią komfort wielogodzinnej i bezwysiłkowej pracy.
Pomimo względnie wysokiej inwestycji początkowej, giętarki CNC rekompensują swoje koszty poprzez zmniejszenie marnotrawstwa materiału, zwiększenie wydajności i uniknięcie błędów spowodowanych przez człowieka a przede wszystkim poprzez zmniejszenie nakładów ludzkich – pracę 2 operatorów może wykonywać tylko jedna osoba, co w dzisiejszych czasach nie pozostaje bez znaczenia.

Zaginarki JOUANEL Industrie

Zaginarki JOUANEL Industrie wyposażone w sterowanie graficzne (gama zaginarek PTL i PTS), to jedne z najnowocześniejszych urządzeń do gięcia blach dostępne aktualnie na rynku. Pozwalają one na szybkie wprowadzenie profilu rysując go na ekranie dotykowym. Maszyna automatycznie analizuje możliwości realizacji, a następnie podaje znalezione rozwiązania – sekwencje najszybszego wykonania. Można zapomnieć o błędach wynikających ze złego pozycjonowania blachy lub obrócenia w niewłaściwym momencie – maszyna, w realnym czasie, informuje operatora w formie obrazkowej o właściwym położeniu blachy. Zarówno początkujący użytkownicy jak i blacharze z dużym doświadczeniem nie będą mieli problemu z wykonywaniem skomplikowanych obróbek.

Zaginarki JOUANEL Industrie

Jeśli chodzi o szybkość, i co za tym idzie wydajność pracy, podstawową zaletą zaginarek CNC jest obecność elektrycznego zderzaka tylnego, który nastawia się w sposób automatyczny do każdego gięcia. Zakres przesuwu od 10 mm do nawet 1500 mm (w opcji) pozwoli wykonać niestandardowe, wielkoformatowe obróbki bez konieczności uprzedniego trasowania materiału czy korzystania z szablonu lub miarki (ogromna strata czasu). Dodatkowym atutem są bariery fotokomórkowe umiejscowione na froncie maszyny, dzięki którym zaciskanie belki górnej jest 4-krotnie szybsze w porównaniu do konkurencji, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa pracy. Doposażenie maszyny w automatyczną korektę gięcia to doskonałe rozwiązanie przy codziennej pracy z wieloma, różnymi materiałami i grubościami. Maszyna zapewni precyzyjny kąt gięcia bez względu na specyfikę sprężystości danej blachy.

Zaginarki elektryczne serii PTL i PTS firmy JOUANEL Industrie proponowane są w 4 długościach roboczych: 2100, 2600, 3100 i 4100 mm, i maksymalnych grubościach od 1 do 4 mm dla stali.
JOUANEL Industrie jako jedyny europejski producent, bazując na swoim 70-letnim doświadczeniu, jest w stanie sprostać potrzebom firm blacharskich oferując pełny park maszyn najwyższej światowej klasy.
W bogatej ofercie maszyn CNC firma JOUANEL proponuje również gilotyny, maszyny do profilowania rąbka stojącego oraz linie do cięcia wzdłużno-poprzecznego blachy z kręgów.

Chcesz osobiście przetestować maszyny JOUANEL, poznać ich parametry i możliwości? Odwiedź nasze stanowisko na targach BUDMA w Poznaniu (1.- 4. lutego 2022 r.) lub skontaktuj się z naszym doradcą techniczno-handlowym:

Kamil JURGIELEWICZ
Tel. +48 668 471 327
k.jurgielewicz@jouanel.com
www.jouanel.com


Data publikacji: 4 kwietnia, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły