Izolacje dachowe

Recticel Powerroof Max – doskonała termoizolacja na dachy strome

Recticel Powerroof Max to płyty termoizolacyjne przeznaczone dla dachów skośnych, mocowane nakrokwiowo. Rdzeń płyt wykonywany jest ze sztywnej pianki poliizocyjanurowej (PIR) określanej nazwą handlową TAUfoam, zaś same płyty obustronnie pokrywane są okładzinami z wytłaczanej folii aluminiowej, przy czym jedna z ich stron poddawana jest laminacji membraną wysokoparoprzepuszczalną dla zabezpieczenia przed wilgocią.

Recticel Insulation należy do grupy Recticel Group, będącej wiodącym europejskim graczem na rynku rozwiązań poliuretanowych i działającym w branży meblarskiej, motoryzacyjnej i budowlanej. Firma jest niezawodnym i doświadczonym partnerem w dziedzinie izolacji budowlanej, oferującym wysokiej jakości rozwiązania. Dzięki nowoczesnym biurom badawczym firma oferuje szeroką gamę produktów dla różnych zastosowań, w tym do dachów dwuspadowych, dachów płaskich, poddaszy, podbić, ścian zewnętrznych, murów szczelinowych, ścian czy podłóg. Izolacyjne płyty Powerroof® Max to zdecydowanie jedno z najciekawszych rozwiązań tej firmy, warte bliższego poznania.

Recticel Powerroof Max – doskonała termoizolacja na dachy strome

Powerroof® Max jako eliminacja problemów tradycyjnej izolacji dachów skośnych

W tradycyjnej metodzie dla dachu skośnego izolacja zamontowana zostaje między krokwiami, co pociąga za sobą brak ciągłości warstwy izolacyjnej. Do tego dochodzi występowanie mostków termicznych na konstrukcji dachu i konieczność stosowania dodatkowej warstwy paroizolacji. Wszystkie te problemy rozwiązują nakrokwiowe płyty termoizolacyjne Powerroof® Max, opatrzone dodatkową i fabryczną folią RECTIVENT z samoprzylepnymi zakładami. Płyty te wyposażone są po obwodzie w zamek typu pióro-wpust, przez co eliminują w izolacji dachu wspomniany efekt mostka termicznego. Są one ponadto stabilne wymiarowo, a dzięki specjalnej okładzinie z grubego aluminium (stanowiącej ekran odbijający zimą ciepło do wnętrza budynku) izolacyjne płyty Powerroof® Max stają się ultra efektywnym rozwiązaniem.

Recticel Powerroof Max – doskonała termoizolacja na dachy strome

Zalety systemu

System Powerroof® Max jest łatwy w montażu, nawet w przypadku nierównych odległości między krokwiami. Kolejną zaletą tego materiału jest to, iż w przypadku renowacji istniejącego budynku, istniejące już wewnętrzne pokrycie i wykończenie może pozostać niezmienione, niezależnie od tego czy chodzi o boazerię drewnianą, płytę OSB, sklejkę czy płyty gipsowo-kartonowe. Ponadto materiał ma niską wagę, jest prosty w montażu i łatwo łączy się z wentylacją dachu i świetlikami. Katalog korzyści płynących ze stosowania systemu jest jednak szerszy i uwidacznia się szczególnie wtedy, gdy uwagę skieruje się na konkretne dane techniczne tych unikatowych płyt. Pierwszy na czoło wysuwa się współczynnik przewodzenia ciepła λ, który wynosi tu 0,022 W/mK. Kolejne parametry zawiera poniższe zestawienie:

Wymiary2400×1200 mm
Klasa ogniowaEuroklasa D-s2, d0 wg EN 13501-1
Wykończenie krawędziZamek typu pióro-wpust dookoła
Wytrzymałość na ściskanie>= 150 kPa
Gęstość objętościowa rdzenia± 30 kg/m³

Korzystanie z systemu Powerroof® Max wiąże się nierozerwalnie z akcesoriami potrzebnymi przy wykonywaniu izolacji dachu skośnego. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o wkrętach Rectifix® wykonanych z wysokogatunkowej stali i zaprojektowanych do trwałego montowania systemu pod kątem prostym, bez potrzeby stosowania wkrętów montowanych pod kątem 67°. Nie obędzie się również bez taśmy Rectitape®, przeznaczonej do pokrywania styków płyt termoizolacyjnych Powerroof Max od strony poddasza i oferowanej w rolkach 25 mb. W miejscach takich jak kalenica czy kosz znajdzie zatosowanie membrana wysokoparoprzepuszczalna Rectivent.

Recticel Powerroof Max – doskonała termoizolacja na dachy strome

Znak jakości Keymark

Jak powszechnie wiadomo, etykieta CE jest jedynie oznakowaniem dotyczącym zgodności, nie jest więc oznakowaniem odnoszącym się do jakości. Dlatego firma Recticel Insulation zdecydowała się oznakować swoje produkty dobrowolnym znakiem Keymark dla zagwarantowania ciągłości jakościowej swych produktów. Oznacza to, że producent stale jest poddawany niezależnej kontroli i musi dowieść, że stosowany przez niego system jakości rzeczywiście się sprawdza. Trudno o lepszą rekomendację jakościową dla systemu Powerroof® Max.

4.9/5 - (26 votes)

Data publikacji: 27 grudnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (26 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    poniedziałek, 28 grudnia, 2020

    Dobra izolacja jest bardzo potrzebna w budownictwie,a izolacja dachów jest wręcz niezbędna aby móc komfortowo czuć się we własnym domu.Warto do izolacji dachów wykorzystywać sprawdzone ,a zarazem innowacyjne związania systemów izolacyjnych takich jak Powerroof Max.

  2. Boguś
    poniedziałek, 28 grudnia, 2020

    Każdy, kto budował dom, doskonale zdaje sobie sprawę jak istotną kwestią jest dobra izolacja dachu. Posiadająca wysokie parametry paroprzepuszczalności izolacja właściwie chroni przed wilgocią, dodatkowo utrzymując komfortowe warunki temperaturowe w pomieszczeniu. Oczywiście istotne znaczenie ma profesjonalne jej ułożenie, dlatego warto korzystać z usług sprawdzonych firm.

Podobne artykuły