Na rynku

Poznajcie Laureatów pierwszej edycji konkursu Dach Roku 2022

Za nami pierwsza edycja konkursu na Dach Roku 2022, organizowanego przez redakcję Fachowego Dekarza & Cieśli. Ku naszemu wielkiemu zadowoleniu, do rywalizacji zgłoszonych zostało blisko 100 dachów z całej Polski. Niektóre to prawdziwe perełki w swojej kategorii. Oczywiście najlepsze realizacje zostały docenione. Pula nagród wyniosła 15 000 zł, a partnerem strategicznym wydarzenia była firma Blachy Pruszyński.

Finaliści konkursu Dach Roku 2022

Zgłoszenia można było nadsyłać do końca stycznia. Ponieważ to pierwsza edycja konkursu, ilość firm, która zechciała podzielić się z nami efektami swojej pracy, przerosła nasze oczekiwania. Spośród zgłoszeń wybraliśmy 9, które przeszły do ścisłego finału. I tak na liście finalistów znaleźli się: Dariusz Nowicki z firmy Kanobud, Anna Kot z firmy Tatarczuch, Ireneusz Pytel z firmy PYTEL – Dekarstwo – Ciesielstwo, Jarosław Dziadura z firmy DK-DACH Dariusz Kowal, Mirosław Kałużny z firmy Kalenica Mirosław Kałużny, Adrian Werner z firmy Juswer, Patryk Fiedczak z firmy Efekt Dachy, Piotr Wawrzykowski z firmy Dachy Wawrzykowski oraz Przemek Gizak z firmy Profi Dach.

Najlepszy z najlepszych

Choć wszystkie realizacje dostarczały powodów do zachwytu, ostatecznie trzeba było wybrać najlepsze z najlepszych. Decyzją jury, tytuł Dach Roku 2022 otrzymał Adrian Werner z firmy Juswer. Doceniona została wyjątkowa dbałość wykonawstwa i precyzyjne rozwiązania w dachu wykonanym z blachy tytan cynk w rąbku tradycyjnym.
Co istotne, wyróżnienie otrzymała także firma, która zaprezentowała najlepiej wykonany dach z materiałów firmy Pruszyński. W tej kategorii dyplom otrzymał Patryk Fiedczak z firmy Efekt Dachy.

Wyróżnienie – Patryk Fiedczak.
Wyróżnienie – Patryk Fiedczak.

Konkurowałem z największymi

Te słowa, wypowiedziane przez zwycięzcę konkursu, Adriana Wernera odnoszą się do dwóch aspektów – zarówno rywalizacji w konkursie na DACH ROKU 2022, jak i… zdobycia zlecenia na tę konkretną, zwycięską inwestycję. To budynek jednorodzinny, który charakteryzuje się bardzo nietypową architekturą. Postawiony w górach, musiał nawiązywać do obowiązujących w tej części Polski standardów, jednak inwestorka, przez lata mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, popuściła wodze fantazji i postawiła dom, obok którego bez wątpienia nie można przejść obojętnie.
– To był ogromny kawał pracy, ciężka rzemieślnicza robota – podsumowuje Adrian Werner, zachęcając do odwiedzenia facebookowego profilu firmy Juswer, za pośrednictwem którego relacjonował budowę dachu. Podkreśla tam m.in. wagę, jaką przywiązuje do wysokiej jakości narzędzi. Można także podejrzeć, jak wykonuje niemal koronkową robotę, wykańczając dach z tytan cynku, w technologii rąbka rzemieślniczego.
– Zgłosiłem się trochę z rozpędu, nie wierząc w wygraną, bo nigdy nie mam szczęścia – śmieje się zwycięzca. Zapytany o to, co czuł odbierając nagrodę, nie ukrywa, że był z siebie bardzo dumny. – To cenna nagroda za moją ciężką pracę – dodaje.

Podziękowania

Zrealizowanie konkursu i przygotowanie uroczystej Gali, podczas której wręczono nagrody nie byłoby możliwe bez Partnerów, którym na łamach fachowego Dekarza & Cieśli składamy najserdeczniejsze podziękowania. Należą się one w szczególności pani Małgorzacie Lubczyńskiej, dyrektor Marketingu firmy Pruszyński za wsparcie akcji oraz firmom, które ufundowały nagrody, a zatem: B.Pro Fastening, Milwaukee, Lift Polska, Budman Mańko i Blachy Pruszyński.

Jako czasopismo Fachowy Dekarz & Cieśla cieszymy się, że powstał projekt DACH ROKU, bo dzięki niemu możemy realizować naszą misję, rozumianą jako profesjonalizacja branży i upowszechnianie wysokich standardów wykonawstwa. Najważniejsze dla nas jest utrzymanie przy życiu sztuki dekarskiej i blacharskiej.
Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić Czytelników Dekarza & Cieśli do udziału w kolejnej edycji konkursu – na Dach Roku 2023!

Więcej informacji:
www.fachowydekarz.pl/dachroku

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 23 maja, 2023

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły