Na rynku

Pożyczka na remont dachu – jak znaleźć najlepszą?

Koszty związane z wymianą, naprawą lub modernizacją dachu są najczęściej na tyle wysokie, że wymagają odpowiedniego zaplanowania budżetu. Sytuacja staje się o wiele trudniejsza, jeśli naprawa dachu jest potrzebna na już – na przykład wskutek uszkodzeń poszycia wywołanych przez silne wiatry.

 Popularnym wyborem wśród osób, które poszukują szybkiego zastrzyku gotówki są pożyczki internetowe. Ich największą zaletą jest możliwość uzyskania pożyczki jeszcze tego samego dnia, bez zbędnych formalności. Eksperci finansowi w LoanScouter regularnie publikujący najlepsze oferty pożyczkowe dostępne w Internecie przygotowali kilka wskazówek, dzięki którym znalezienie najlepszej pożyczki online na remont dachu stanie się dużo łatwiejsze.

1.  Oblicz kwotę pożyczki

Niezwykle istotne jest dokładne określenie kwoty, jaka jest potrzebna na remont lub wymianę dachu. W tym celu należy wziąć pod uwagę nie tylko koszty materiałów, ale także cennik firmy budowlanych i fachowców, którzy podejmą się tego zadania. Ponadto inne koszty obejmują całkowitą wymianę dachu, konieczność usunięcia zniszczonych i przestarzałych konstrukcji lub poszycia z papy. Jeszcze droższy jest demontaż dachu eternitowego. Pod uwagę należy także wziąć wywóz i utylizację starej dachówki i blachodachówki. Obliczoną kwotę warto powiększyć o około 10%, aby pokryć inne niespodziewane wydatki. Na koniec wystarczy porównać posiadane środki na remont z tymi, które są niezbędne do przeprowadzenia prac. Finansowanie brakującej kwoty może odbyć się za pomocą pożyczki online.

2.  Sprawdź dostępne oferty pożyczek

Po określeniu kwoty pożyczki na remont dachu należy rozpocząć analizowanie dostępnych ofert pożyczek internetowych. Do wyboru są zarówno pożyczki bankowe online, jak i szybkie pożyczki internetowe. W większości przypadków, witryny udzielające pożyczek posiadają specjalne kalkulatory i suwaki, dzięki którym można sprawdzić maksymalną kwotę pożyczki oraz jej warunki. Na tym etapie można wykluczyć te firmy, które oferują zbyt niskie pożyczki lub te z najwyższymi kosztami dodatkowymi. Zwróć uwagę na opinie dotychczasowych klientów firmy pożyczkowej lub banku, w którym planujesz zaciągnąć pożyczkę.

3.  Przeanalizuj oprocentowanie i prowizje

Aby wybrać najlepszą ofertę pożyczki online na remont dachu, warto skupić się na przeanalizowaniu oprocentowania i dodatkowych kosztów za dłużenia. Na wysokość oprocentowania duży wpływ mają decyzje Rady Polityki Pieniężnej. Obecnie panuje trend zwyżkowy dla stóp procentowych, których wartość realnie wpływa na wysokość raty, dlatego warto wziąć to pod uwagę analizując wysokość comiesięcznej raty.

Kolejnym ważnym elementem towarzyszącym każdej pożyczce są dodatkowe opłaty i prowizje. Mogą one znacząco różnić się w zależności od oferty pożyczkodawcy. Warto zwrócić uwagę na oferty specjalne, na przykład dla nowych klientów. Takie promocje pozwalają znacząco obniżyć koszty zadłużenia, pod warunkiem np. terminowej spłaty. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z obsługą klienta i uzyskać więcej szczegółów na temat danej oferty.

4.  Dopasuj warunki pożyczki do swoich możliwości spłaty

Dużą zaletą pożyczek online jest możliwość dopasowania ich warunków do swoich możliwości spłaty. Klienci mogą więc samodzielnie określić, w ilu ratach chcą spłacić zadłużenie i dopasować wysokość towarzyszącym im odsetek i opłat. Upewnienie się, że spłacenie pożyczki w terminie jest osiągalne ma tu decydujące znaczenie. Niespłacanie rat w terminie może skutkować naliczeniem dodatkowych odsetek i opłat, które mogą całkowicie zmienić opłacalność pożyczki na remont dachu.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 11 marca, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły