Izolacje dachowe

Prawdziwa termoizolacja nakrokwiowa POWERROOF Recticel

W ostatnim czasie na rynek coraz częściej trafiają różnego rodzaju materiały z pianki poliuretanowej, nazywane przez dostawców „izolacją nakrokwiową”. Rozwiązanie to jest nowe na polskim rynku. W związku z tym zarówno wykonawcy, jak i klienci indywidualni, nie mieli do tej pory możliwości zbudowania podstaw wiedzy na temat właściwości prawdziwej izolacji nakrokwiowej oraz konsekwencji stosowania materiału nieodpowiedniego. Niestety – konsekwencje widoczne mogą być dopiero po jakimś czasie. Oznaczają one zwykle rozszczelnienie połaci termoizolacji i powstanie mostków termicznych.


W takiej sytuacji największe straty ponosi użytkownik, a w drugiej kolejności cierpi reputacja wykonawcy, na którego najczęściej spada wina za rzekomo „niewłaściwy montaż”. W celu zabezpieczenia interesu klienta i wykonawcy należy dobierać materiał nie tylko w oparciu o cenę, ale przede wszystkim o jego potwierdzone parametry techniczne. Każdy typ płyty charakteryzuje się odpowiednim współczynnikiem przewodnictwa cieplnego. Im wartość współczynnika jest niższa, tym lepsze parametry termiczne posiada dany materiał. Płyta POWERROOF o grubości 120 mm spełnia warunek obowiązujące obecnie w Polsce normy (U < 0,20 W/m2K) dotyczącej izolacyjności dachu skośnego i wynosi U = 0,19 W/m²K (po korekcie U < 0,20 W/m²K). Już 120 mm płyta POWERROOF wystarcza do zaizolowania dachu w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami. Oprócz spełnienia wymogów montażowych przy doborze płyty nakrokwiowej warto jest sprawdzić, czy materiał ten charakteryzuje się następującymi cechami:

Zamek pióro-wpust po obwodzie
Recticel tworząc płytę POWERROOF zapewnia zamek pióro – wpust gwarantujący szczelność połączeń.

Właściwy typ okładziny zabezpieczającej płytę przed skurczem
Recticel tworząc płytę POWERROOF zadbał o dobór właściwej okładziny, innej niż na innych typach płyt w celu zapewnienia stabilności wymiarowej materiału w trudnych warunkach, jakie powstają po zamontowaniu wkrętami na dachu skośnym.

Właściwą odporność na nacisk nie mniejszą niż 150 kPa
Recticel tworząc płytę POWERROOF proponuje swoim klientom materiał gwarantujący stabilne podłoże dla pokrycia dachowego chroniącego cały budynek przed oddziaływaniem otoczenia.

Fot. 2. Montaż płyt POWERROOF Recticel 12 cm o współczynniku przenikania ciepła U = 0,19 W/m²K. Taki współczynnik wystarcza do spełnienia wymagań obowiązującej normy w zakresie termoizolacji budynków.

Fot. 2. Montaż płyt POWERROOF Recticel 12 cm o współczynniku przenikania ciepła U = 0,19 W/m²K. Taki współczynnik wystarcza do spełnienia wymagań obowiązującej normy w zakresie termoizolacji budynków.

Udokumentowaną lambdę deklarowaną równą 0,022 W/m·K
Recticel tworząc płytę Powerroof oddaje swoim klientom do dyspozycji materiał o sprawdzonych parametrach cieplnych badanych wg najbardziej rygorystycznych zaleceń wynikających z zapisów nie tylko normy EN 13165 lecz również normy EN 12667. Ten, jak również pozostałe właściwości techniczne POWERROOF potwierdzone zostały przez ekskluzywny certyfikat KEYMARK będący GWARANCJĄ PEWNOŚCI. Wieloletnia tradycja i reputacja Recticel pozwalają Państwu osiągnąć najwyższy poziom zadowolenia podczas użytkowania materiału z klasy PREMIUM – POWERROOF. POWERROOF podnosi prestiż nie tylko wykonawcy, lecz przede wszystkim użytkownika budynku zaizolowanego tym materiałem, a zarazem jest niedrogi.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

4.9/5 - (16 votes)

Data publikacji: 27 lipca, 2016

Autor:

4.9/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Gonia
    niedziela, 22 grudnia, 2019

    Tak, cena to nie wszystko. Dlatego dobrzy fachowcy zwyczajnie nie chcą pracować z kiepskimi, tanimi materiałami. W razie przeciekania opinia pójdzie na wykonawcę, a nie na słaby materiał.

  2. Agnieszka
    czwartek, 22 lipca, 2021

    Właśnie to jest najgorsze. Efekty doboru niewłaściwych materiałów i niewłaściwe wykonanie są widoczne dopiero po pewnym czasie gdy zaczynają się problemy. Inwestor jeśli chce mieć właściwie wykonany dom musi znać się na wszystkim, przeczytać dziesiątki artykułów i odwiedzić wiele for internetowych, ponieważ nie można ślepo wierzyć dekarzowi, murarzowi, hydraulikowi i całej reszcie.

Podobne artykuły