Gwoździarki

Prebena PKT HYBRID – nowa bezprzewodowa technologia. Bez gazu, bez węży i przedłużaczy

Firma PREBENA od ponad 50 lat projektuje i produkuje narzędzia pneumatyczne do wbijania elementów złącznych, jak również produkuje łączniki – amunicję niezbędną do pracy z tymi urządzeniami – czyli gwoździe, zszywki i sztyfty.

Od ponad trzech lat niemieccy inżynierowie pracowali nad skonstruowaniem nowego urządzenia wbijającego. Wykorzystanie istniejącej już od kilku lat na rynku bezprzewodowej technologii opartej na sprężonym powietrzu – System PKT i połączeniu jej z najnowszymi możliwościami elektronarzędzi pozwoliło na stworzenie jedynej takiej na świecie hybrydy – PKT HYBRID. Dzięki temu powstało urządzenie całkowicie nowe, bezprzewodowe, o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Duża siła wbijania wspierana sprężonym powietrzem oraz napędem elektrycznym z akumulatora pozwala na długą pracę.

Prebena PKT HYBRID – nowa bezprzewodowa technologia. Bez gazu, bez węży i przedłużaczy

Urządzenie PKT-8-PR100 wykorzystuje litowo-jonowe akumulatory wysokoprądowe LiHD z systemu CAS (Cordless Alliance System) w skład której wchodzą producenci innych narzędzi jak: Metabo, Rothenberger, Mafell, Eisenblätter, Collomix, Haaga, Electrostar (Starmix), Eibenstock, Steinel, Rokamat, Elried/edding, Birchmeier, fischer, Cembre, Pressfit i Jöst. Łącznie 17 firm i 180 różnych urządzeń – na jednym – tym samym akumulatorze.

Dodatkowym elementem, który zapewnia odpowiednią moc jest sprężone powietrze, które zostaje wprowadzone do układu zamkniętego urządzenia podczas pierwszego uruchomienia – poprzez butlę, która znajduje się w komplecie.
Gwoździarka występuje w dwóch wariantach i jest dedykowana odpowiednio do dwóch rodzajów gwoździ: PR – łączonych papierem pod kątem 34° (z łbem ściętym w kształcie litery „D”) lub do gwoździ RKP – łączonych papierem/plastikiem pod kątem 21° (z pełnym łbem). W obu przypadkach długość wbijanych gwoździ może wynosić do 100 mm. Oprócz tego będą dostępne wersje z krótkim oraz długim magazynkiem. Narzędzie posiada cyfrowy moduł przeznaczony do regulacji parametrów wbijania, a także sygnalizuje podstawowe komunikaty użytkownikowi np. o konieczności przeglądu/serwisu.

Podczas projektowania gwoździarki, a później w fazie testów przykładano dużą uwagę do takich parametrów, jak siła wbijania i prędkość pracy, co pozwoliło uzyskać wynik 1,5 strzału/sekundę. Projektanci skupili się także na istotnym elemencie jakim jest waga urządzenia, aby zapewnić odpowiednią ergonomię i komfort pracy. Dlatego znajdziemy podzespoły wykonane z wysokiej jakości stopów aluminium i magnezu, które charakteryzują się lekkością i trwałością. Waga narzędzia bez baterii to 3,9 kg.

Prebena PKT HYBRID – nowa bezprzewodowa technologia. Bez gazu, bez węży i przedłużaczy

Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży z początkiem roku 2021, dlatego zapraszamy już teraz na pierwsze testy.

Prebena Polska

4.8/5 - (29 votes)

Data publikacji: 1 lutego, 2021

Autor:

4.8/5 - (29 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kos
    wtorek, 2 lutego, 2021

    Warto zainwestować w takie nowe urządzenie do wbijania gdzie nie jest potrzebny gaz.Urządzenie do wbijania bez zastosowania gazu jest dużym ułatwieniem dla fachowców pracujących na wysokościach.

  2. Robert
    piątek, 7 października, 2022

    Nie polecam, 2 gwoździarki i ciągle się psują. Tragedia

Podobne artykuły