Gwoździarki

Profesjonalne gwoździarki listwowe Prebena

Firma Prebena oferuje szeroki wachlarz narzędzi, wśród których są m. in. gwoździarki listwowe łączone w pakiety. Chodzi tutaj o gwoździarki listwowe bazujące na gwoździach łączonych tworzywem sztucznym (plastikiem) pod kątem 21° oraz pod kątem 34°, łączone za pomocą papieru.

Gwoździarki listwowe na gwoździe łączone plastikiem RK

Gwoździarki listwowe 7XR-RK90 wbijają gwoździe o długości 50 i 90 mm i średnicy 2,8–3,1 mm połączone plastikiem. Z kolei gwoździarki listwowe 8F-RK100 umożliwiają wbijanie gwoździ o długości 50–100 mm o średnicy 2,8–3,4 mm. Należy przy tym podkreślić dużą siłę i precyzję wbijania gwoździ. Dzięki temu, że magazynek znajduje się pod znacznym kątem to jest możliwa praca w miejscach, gdzie ilość przestrzeni jest ograniczona.

Jak wbijać długie gwoździe?

Przy wbijaniu długich gwoździ z pewnością sprawdzą się gwoździarki 10X-RK130 i 10X-RK160. Współpracują one z gwoździami o długości 130 i 160 mm i średnicy od 3,4 do 4,6 mm przy połączeniu za pomocą tworzywa sztucznego.
Prebena – profesjonalne gwoździarki listwowe

Gwoździarka do gwoździ łączonych papierem PR

Gwoździarka pneumatyczna 6X-PR90 pozwala na wbijanie gwoździ łączonych papierem pod kątem 34° o długości 50–90 mm i średnicy mieszczącej się pomiędzy 2,8 a 3,1 mm. Jako zalety urządzeń tego typu w odniesieniu do urządzeń gazowych należy wymienić dobijanie skrajnych długości gwoździ nawet przy suchym drewnie.

Gwoździarki bezprzewodowe

Interesującą pozycją w ofercie firmy Prebena jest gwoździarka z serii PKT-7-RK90, dzięki której można wbijać gwoździe o długości 50–90 mm, przy średnicy 2,8–3,1 mm. Narzędzie wykorzystuje zasilanie w postaci sprężonego powietrza z butli o ciśnieniu ok. 300 bar. Należy przy tym podkreślić, że nie jest wymagane jakiekolwiek inne źródło zasilania – energia elektryczna z sieci, energia elektryczna z akumulatora, gaz. W odniesieniu do tradycyjnych urządzeń pneumatycznych siła wbijania ma taką samą wartość, a parametry wbijania nie ulegają zmianie przy niskich temperaturach.
Zaletą narzędzi, które są zasilane powietrzem z butli jest więc brak konieczności stosowania przedłużaczy elektrycznych, węży spiralnych i innych przewodów powodujących zmniejszenie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Butle można wielokrotnie napełnić przy użyciu kompresora Prebena PKT Fillmaster 400. Ponadto gwoździarkę podłącza się do tradycyjnego kompresora używając do tego węża pneumatycznego. Takie rozwiązanie umożliwia zarówno pracę w terenie, jak i wykorzystanie stacjonarne.

Firmy budowlane markę Prebena kojarzą z wysokim poziomem jakości narzędzi i łatwą obsługą. To właśnie od profesjonalnego sprzętu użytkownicy oczekują dobrego wyważenia, niezawodności oraz kompaktowej, ergonomicznej obudowy. Nie mniej ważny jest przy tym serwis i dostępność części zamiennych oraz posprzedażowa obsługa urządzeń zagwarantowana dla narzędzi marki Prebena.

Szymon Rajczak
PREBENA-Polska

ul. Grunwaldzka 495,

62-064 Plewiska
tel. 618 676 728
www.prebena.com.pl

4.9/5 - (18 votes)

Data publikacji: 20 sierpnia, 2017

Autor:

4.9/5 - (18 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły