Wiązary

Precyzja i solidność – wiązary dachowe Eco-house

Wiązary dachowe to elementy nośne konstrukcji dachu. Przenoszą one obciążenie na podpory o głównym charakterze. Mogą mieć konstrukcję pełnościenną, albo też kratową. Firma Eco-house wie, jak ważne jest, by wiązary miały najwyższą jakość i niezwykłą precyzję.

Wykorzystanie urządzenia Leica 3D disto, pozwala na niezwykle precyzyjne pomiary. Użycie go pozwala na idealne zaplanowanie poszczególnych elementów. Nie bez znaczenia jest także wykorzystywanie przez firmę zamocowań firmy B.PRO. Ma ona bowiem ugruntowaną wiedzę na temat narzędzi ciesielskich i dekarskich, a także łączników. Coraz prężniej rozwija także dział wspierający wytwarzanie wiązarów łączonych za pomocą płytek kolczastych.

Precyzja i solidność – wiązary dachowe Eco-house

W wykonaniu projektu wiązarów ogromną rolę odgrywa oprogramowanie TRUSS4. Pomaga ono w przygotowaniu dokumentacji tekstowej i rysunkowej. Dane – wprowadzane chronologicznie korzystają z systemu podpowiedzi, a to pomaga początkującym użytkownikom w usprawnieniu ich pracy.

Wiązary projektowane są w środowisku 3D, co pozwala uzyskać odpowiednią wizualizację, ale także niezmiernie szczegółowy i precyzyjny projekt. Obliczenia obciążeń wiązarów dokonywane są w oparciu o europejskie normy Eurokod. Nowością w ofercie firmy B.PRO, podnoszącą jakość łączenia wiązarów, jest płytka kolczasta Combo. Ma ona odpowiednią aprobatę techniczną EN 14545:2008. Płytki wykonane są z ocynkowanej blachy stalowej z naprzemiennie wytłaczanymi kolcami. Odpowiednia geometria sprawia, że kolce nie miażdżą włókien drzewnych, ale przeciskają się pomiędzy nimi. Tworzą w ten sposób trwałe i bezpieczne połączenia konstrukcyjne. Wiązary, które zostały wcześniej podzielone na miejscu montażu, mogą dzięki płytce kolcowo-gwoździowej, (połączenie płytki kolczastej i złącza ciesielskiego) zostać złożone na miejscu montażu.

Precyzja i solidność – wiązary dachowe Eco-house

Płytki kolczaste umożliwiają firmie Eco-house wykonanie więźb dachowych i wiązarów na hali produkcyjnej. Pozwala to na zachowanie niezwykłej precyzji i dokładności wymiarów. To zaś przekłada się na jakość całego dachu. Technologia ta sprawia, że kompletne wiązary dostarczane są na plac budowy i tam szybko montowane. Połączenia z płytek kolczastych zapewniają łączonym elementom drewnianym płaską powierzchnię. Oznacza to większą wytrzymałość i stabilność, a także odporność na działanie dużych sił. Użycie płytek kolczastych umożliwia wykonywanie konstrukcji wiązarowych o rozpiętości do 30 m. Obciążenia przenoszone są w takim połączeniu z jednego elementu na drugi za pomocą płytki. Ponieważ nie występuje przy tym koncentracja naprężeń, w wielu konstrukcjach uzyskane połączenie jest tak mocne jak drewno.Tak precyzyjne wiązary, łączone za pomocą płytki kolczastej, to kolejny, wart polecenia element.

Eco-house Ostrowski Sp. k.
ul. Kościelna 5, 66-003 Droszków koło Zielonej Góry
tel.: +48 501 330 330
www.eco-house.eu
biuro@eco-house.eu

5/5 - (33 votes)

Data publikacji: 5 grudnia, 2019

Autor:

5/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    czwartek, 5 grudnia, 2019

    wiązary dachowe to skomplikowane konstrukcje z drewna, które muszą być odporne na oddziaływanie siły z różnych stron. dużo pomaga technika do obliczeń i wizualizacji konstrukcji na komputerze. dobrze, że montaż ogranicza się do skręcenia na miejscu głównych elementów, mamy dużo mniej pracy.

  2. obywatel
    piątek, 6 grudnia, 2019

    Warto korzystać ze sprawdzonych rozwiązań solidnych konstrukcji,a do takich należą wiązary dachowe Eco-house.Takie wiązary są gwarancją solidności i trwałości dachu gdy zastosujemy tego typu rozwiązanie na naszym dachu.

Podobne artykuły