Wiązary

Produkcja wiązarów dachowych w technologii B.PRO

Firma B.PRO jest dostawcą kompletnej technologii do produkcji wiązarów dachowych i prefabrykowanych drewnianych konstrukcji nośnych. Od kilku lat dostarczamy naszym klientom specjalistyczne oprogramowanie do projektowania, systemy prasowania, pilarki automatyczne, płytki kolczaste oraz narzędzia ręczne – wszystko to, czego potrzeba do produkcji drewnianej konstrukcji dachowej.

Firma B.PRO, jako kompleksowy dostawca systemów produkcji wiązarów, pomaga w uruchomieniu nowego zakładu produkcyjnego, łącznie ze wsparciem certyfikacji gotowych wyrobów w zewnętrznym laboratorium akredytowanym. Doradzamy na każdym etapie procesu oraz dzielimy się naszym know-how z tartakami, które dopiero wprowadzają technologię prefabrykacji konstrukcji drewnianych. W Polsce działa już kilka linii produkcyjnych uruchomionych w technologii B.PRO.

Projektowanie z oprogramowaniem ARCTEC

Program ARCTEC to zaawansowane narzędzie obliczeniowe zapewniające maksymalne wykorzystanie możliwości konstrukcyjnych drewna łączonego płytkami kolczastymi. Zawiera on bazę obciążeń stałych, kreator obciążeń zmiennych i eksploatacyjnych oraz zapewnia zgodność przeprowadzanych obliczeń z obowiązującymi normami Eurokod. Program umożliwia wprowadzenie wewnątrzzakładowych zasobów drewna i płytek kolczastych, które zostaną wykorzystane do projektowania wiązarów, a kreator kalkulacji cenowej pozwala szybko sprawdzić aktualną cenę danego wiązara lub całej konstrukcji, uwzględniając ceny materiałów oraz koszty jednostkowe procesu produkcji. Możliwość wymiany plików typu CAD/CAM z innymi programami oraz swobodna konfiguracja dokumentacji produkcyjnej i obliczeniowej w wielu językach obcych, czynią program ARCTEC uniwersalnym i wszechstronnym narzędziem do projektowania konstrukcji drewnianych. Firma B.PRO oferuje doradztwo i szkolenia z zakresu obsługi oprogramowania ARCTEC, a także usługi projektowania gotowych konstrukcji dachowych dla firm, które nie dysponują wsparciem własnego projektanta czy konstruktora na wstępnym etapie uruchamiania produkcji.

Kompletny system produkcji wiązarów – oprogramowanie, płytki kolczaste, pilarki i prasy.
Kompletny system produkcji wiązarów – oprogramowanie, płytki kolczaste, pilarki i prasy.
Kompletny system produkcji wiązarów – oprogramowanie, płytki kolczaste, pilarki i prasy.

Płytki kolczaste

Poszczególne elementy drewna, które tworzą wiązar, są łączone certyfikowanymi płytkami kolczastymi z wytłoczonymi kolcami. Takie połączenia umożliwiają zmniejszenie zapotrzebowania na surowiec drzewny w stosunku do tradycyjnej więźby oraz zapewniają trwałą nośność konstrukcji dachowej. Materiałem, z którego wykonano płytki, jest ocynkowana blacha stalowa. Płytki kolczaste dostarczane bezpośrednio z magazynu B.PRO charakteryzują się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, które są opisane w aprobacie technicznej.

Pilarki automatyczne i system prasowania B.PRO

Do przygotowania drewnianych elementów konstrukcyjnych i zmontowania wiązarów dachowych niezbędne są odpowiednie narzędzia. Nowoczesne pilarki automatyczne do rozkroju materiału z możliwością pochylenia piły i obrotu ramienia, w zależności od modelu, zapewniają zoptymalizowany proces cięcia drewna na wiązary dachowe, z minimalną ilością powstających odpadów. W B.PRO oferujemy gotowe zestawy do wprasowywania płytek kolczastych przy produkcji drewnianych kratownic. W zależności od możliwości i gabarytów zakładu, prasy typu C montowane są na żurawiu, przesuwnej lub podwieszanej suwnicy nad stanowiskiem prasowania. Stoliki montażowe unieruchamiane na stalowej podłodze za pomocą magnesów neodymowych zapewniają utrzymanie geometrii prasowanego wiązara. Projektor laserowy B.PRO ułatwia i przyspiesza montaż elementów na stanowisku roboczym. Laserowa projekcja szablonu wiązara gwarantuje szybkie i precyzyjne pozycjonowanie drewnianych belek i łączników, zwiększając precyzję oraz skracając czas konfiguracji elementów.

Produkcja wiązarów dachowych w technologii B.PRO

Narzędzia ręczne i łączniki metalowe

Firma B.PRO jest wiodącym producentem profesjonalnych rozwiązań dla dekarzy, cieśli i zakładów prefabrykacji wiązarów. Dzięki naszym narzędziom oraz nowoczesnej technice połączeń, praca przy montażu więźby dachowej i elementów domów szkieletowych staje się szybsza i bardziej efektywna. Nasze gwoździarki, zszywacze i kompresory charakteryzują się dużą trwałością i funkcjonalnością, aby zapewnić niezawodną pracę na placu budowy. Elementy złączne B.PRO to szeroki wachlarz produktów służących kompleksowemu wykonaniu prac dekarskich, ciesielskich i wykończeniowych domów z drewna. Jakość produktów jest kontrolowana przez niezależne, akredytowane laboratoria, dzięki czemu produkty uzyskują najwyższe parametry nośności. Szeroki wybór rodzajów gwoździ, zszywek oraz wkrętów do drewna zapewnia dopasowanie odpowiednich łączników w zależności od rodzaju materiału i wykonywanego połączenia, aby umożliwić wykonanie wszystkich prac konstrukcyjnych i montażowych. Wszystkie złącza, jak gwoździe, zszywki oraz wkręty są ocynkowane i zgodne z Eurokodem 5.

DOŁĄCZ DO ŚWIATA TECHNOLOGII B.PRO – POMOŻEMY CI ROZWINĄĆ SWÓJ BIZNES
Pomożemy Ci w doborze najlepszego rozwiązania wiązarów dachowych. Sprawdź ofertę dla osób prywatnych, architektów, projektantów oraz firm/tartaków/dekarzy chcących produkować wiązary.

B.PRO FASTENING Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 116A, Stara Iwiczna, 05-500 Piaseczno
tel. +48 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.9/5 - (9 głosów)

Data publikacji: 16 października, 2021

Autor:

4.9/5 - (9 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły