Cieśla

Profesjonalne narzędzia ciesielskie i dekarskie z oferty firmy AWO-SYSTEM

Bez profesjonalnych narzędzi nie obejdzie się żaden dekarz i cieśla. To właśnie dzięki nim jest możliwe szybkie, dokładne i bezpieczne wykonanie dachu. Wybierając narzędzia warto sięgnąć do oferty firmy AWO-SYSTEM.

Poziomice i przymiary

Interesującą część oferty stanowią urządzenia i przyrządy firmy Hedue. Za podstawę można uznać kątowniki ciesielskie o różnych wersjach, a także z różnymi typami skali i podziałką perforowaną. W zakresie kątowników ciesielskich z pewnością przydadzą się kątowniki Alpha, które wybrać można w zależności od wielkości (od micro do maxi i podwójne). Warto podkreślić, że kątomierze nabyć można zarówno jako tradycyjne, jak i analogowe i cyfrowe.

W ramach urządzeń Hedue przydatne rozwiązanie stanowią poziomice typowe i wodne. Nie bez znaczenia są przy tym przymiary kątowe (Schmiega). Dekarz powinien zadbać o dobre miary taśmowe, takie jak chociażby TM3 i TM6. Np. w miarze taśmowej TM6 przewidziano niezależne krawędzie przeznaczone do mierzenia długości oraz wyznaczania łuków i okręgów. Dzięki opcjonalnej podstawce jest możliwy łatwy pomiar zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wskaźnik ułatwia zaznaczenie żądanego wymiaru lub jego odczyt po zmierzeniu. Ważna jest przy tym specjalna skala umożliwiająca pomiar i bezpośredni odczyt wartości zmierzonej średnicy.

Profesjonalne narzędzia ciesielskie i dekarskie z oferty firmy AWO-SYSTEM

Co jeszcze?

Z pewnością w firmie dekarskiej przydadzą się dalmierze laserowe oraz niwelatory optyczne, bardzo często używane chociażby do pomiarów wysokości ścian kolankowych. Oprócz tego niejednokrotnie nabywane są listwy nastawne, np. pozwalające na odmierzanie rozstawu łat.

Profesjonalne narzędzia ciesielskie i dekarskie z oferty firmy AWO-SYSTEM

Z oferty AWO-SYSTEM wybrać można również urządzenia firmy Gottfried Maier & Sohn, obejmujące – przykładowo – szablony kominowe do opierzenia kominów.

Profesjonalne narzędzia ciesielskie i dekarskie z oferty firmy AWO-SYSTEM

Z kolei urządzenia Rabied-Biedron obejmują chociażby piły z akcesoriami do cięcia dachówek w koszach oraz piły do docinania dachówek ze statywem do mocowania na dachu i stołem do cięcia na ziemi z odkurzaczem (Piccolo N 300 i FELIX Junior 2). Dużym uznaniem cieszą się również frezarki do fazowania krawędzi dachówek i rynien.

Profesjonalne narzędzia ciesielskie i dekarskie z oferty firmy AWO-SYSTEM

Podsumowanie

Wymienione urządzenia i narzędzia nie wyczerpują bogatej oferty firmy AWO-SYSTEM. Stąd też warto krótko wspomnieć o specjalistycznym oprogramowaniu CAD przeznaczonym do projektowania architektonicznego, aranżacji i dekoracji wnętrz, fotogrametrii, rekonstrukcji, a także projektowania inżynierskiego i konstrukcji drewnianych oraz wizualizacji.

Z kolei z zakresu narzędzi interesujące rozwiązanie stanowi np. skośnica z kątomierzem w rozmiarze XL wykonana z nierdzewnej stali szlachetnej. Wygrawerowana skala gwarantuje jej nieścieralność i trwałość a jednocześnie dobrą jakość odczytu nawet do 0,5°, ponieważ odległość pomiędzy liniami podziałki wynosi zawsze prawie 1 mm.

 

4.6/5 - (7 votes)

Data publikacji: 27 marca, 2015

Autor:

4.6/5 - (7 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Franek
    środa, 18 września, 2019

    Jeśli poszukiwalibyście solidnych przyrządów ustawczo-pomiarowych, to takie w swojej ofercie ma firma Ezset. Dzięki ich wyjątkowym urządzeniom możliwy jest precyzyjny pomiar i kontrola narzędzi. Polecam.

Podobne artykuły