Narzędzia ręczne

Profesjonalne narzędzia Stubai

Narzędzia Stubai od dawna utożsamiane są z trwałością, jakością oraz ergonomiczną obsługą. Cieszą się one dużym uznaniem u cieśli, dekarzy, blacharzy oraz wykonawców domów. Firma Stubai jako jedyna na rynku od kilkudziesięciu lat jest w stanie zapewnić niezmienną powtarzalność produktu najwyższej jakości.


Profesjonalne narzędzia Stubai
W narzędziach firmy Stubai stawia się na szereg rozwiązań zapewniających trwałość i komfort obsługi. Np. trwałość ostrzy w nożycach uzyskuje się dzięki polerowaniu i indukcyjnemu hartowaniu, a bezpieczeństwo zapewniają antypoślizgowe nakładki. Z kolei wulkanizowane krawędzie zapobiegają rysowaniu blachy. Na szczególną uwagę zasługują nożyce do blach typu Pelikan, gilotyna do cięcia blachy z posypką oraz cęgi zawiasowe.

Nożyce do blach typu Pelikan

Nożyce do cięcia blach typu Pelikan firmy Stubai wykorzystuje się przy wykonywaniu długich oraz prostych cięć. Materiałem wykonania nożyc jest najwyższej jakości stop stali narzędziowej. Narzędzie ma polerowane głownie oraz ostrza hartowane indukcyjnie o twardości 60-62 HRC. Masa nożyc to 950 g, długość 350 mm przy długości cięcia 185 mm. Do wyboru jest również wersja z czerwonymi antypoślizgowymi nakładkami.
Profesjonalne narzędzia Stubai

Gilotyna do blachy z posypką

Ciekawym narzędziem firmy Stubai jest gilotyna przeznaczona do cięcia paneli blaszanych z posypką. Jak wiadomo materiału tego typu nie można obrabiać szlifierka kątową, a tradycyjne nożyce również nie są w stanie ich przeciąć. Gilotyna ma kształt półokrągły, co zapewnia możliwość cięcia paneli już wygiętych. Precyzyjne cięcie zapewniają hartowane ostrza obustronne. Gilotyna ma długość 920 mm, szerokość 890 mm oraz wysokość 730 mm przy masie 35 kg.
Profesjonalne narzędzia Stubai

Cęgi zawiasowe

Z bogatej oferty firmy Stubai wybrać można również cęgi zawiasowe dostępne w wersji prostej lub kątowej (45°), które sprawdzają się przede przy wyginaniu blach miękkich, powlekanych. Wulkanizowane krawędzie nie powodują zarysowań. Narzędzie ma szerokość roboczą 60 mm. Jako materiał wykonania wykorzystano stal węglową C45. Rękojeść jest powlekana tworzywem sztucznym (PCV).

Oferta marki Stubai w zakresie narzędzi jest bardzo bogata. Oprócz krótko opisanych wyżej narzędzi wybrać można również zaciski, cęgi, nożyce do blach, zaginacze oraz kowadła dachowe (tzw. szelajzy) i młotki.  Materiałem wykonania narzędzi jest specjalna stal poddawana procesowi kucia. Istotnę rolę odgrywa przy tym proces ulepszenia cieplnego i lakierowanie na czarno. Przydatne będą haki bezpieczeństwa wyposażone w dwie klamry i śruby zamykające. Warto nabyć cęgi typu Mors, zaciskacze rąbka (pojedynczego, podwójnego), okapu, a także zaciskacze wąsa haka rynnowego.

Od 2005 r. przedsiębiorstwo Budman współpracuje z firmą Stubai. Oferowane są przy tym narzędzia niezbędne w pracy dekarza oraz narzędzia dla murarzy i elektryków oraz sprzęt alpinistyczny.

Profesjonalne narzędzia Stubai

Budman Ceramika Budowlana
Mirosław Mańko
44-103 Gliwice
ul. Cmentarna 6
tel./fax +48 32 270 76 11,
biuro@budman.com.pl

5/5 - (13 votes)

Data publikacji: 8 lutego, 2017

Autor:

5/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Kowalowa
  czwartek, 24 stycznia, 2019

  Zobaczyłam artykuł i od razu skojarzyłam markę z narzędziami,które kupuje mąż.Bardzo sobie chwali Stubai,twierdzi,ze te narzędzia wystarczą mu do końca zycia.

 2. lisek
  wtorek, 12 lutego, 2019

  Narzędzia firmy Stubai są według moich doświadczeń bardzo dobre jakościowo i niezawodne,ja preferuję takie właśnie profesjonalne narzędzia i wiem ,ze na jakości nie warto oszczędzać.Oferta firmy Stubai jest na tyle bogata,że każdy wymagający budowlaniec jak i majsterkowicz znajdzie dopasowane do swoich potrzeb narzędzie.

 3. Krzysztof Bilski
  piątek, 10 lutego, 2023

  Ceny jak najbardziej poprawne . Przyznam że niektóre ceny mam wyższe i nie narzekam na brak zleceń. Klient wymaga klient musi zapłacić. Pozdro

Podobne artykuły