Profesjonalny dostawca produktów jest kluczowym ogniwem wysokiej jakości relacji biznesowej

Profesjonalny dostawca produktów jest kluczowym ogniwem wysokiej jakości relacji biznesowej
Profesjonalny dostawca produktów jest kluczowym ogniwem wysokiej jakości relacji biznesowej 

Transakcje handlowe pomiędzy firmami (ang. B2B) charakteryzują się odmienną problematyką niż transakcje z klientami detalicznymi (ang. B2C). Złożenie zamówienia podczas wizyty klienta detalicznego zazwyczaj kończy się podpisaniem umowy, wymianą wzajemnych uśmiechów i klasycznym zapewnieniem „będzie pan zadowolony”.

Od tego momentu biuro obsługi klienta detalicznego zamienia się w zaplecze logistyczne, które na celu ma zamówienie u producenta, dostarczenie i – w zależności od umowy – nawet zamontowanie zamówionego przez klienta wyrobu. Przysłowiowy Pan Kowalski nie zdaje sobie sprawy ile procesów, procedur, maszynerii i oprogramowania jest angażowane w realizację jego zamówienia. Im sprawniej funkcjonuje ten łańcuch, tym szybciej i efektywniej produkt zostanie dostarczony. Kluczową rolę w tym dominie odgrywa profesjonalny producent posiadający szereg środków i rozwiązań do wytwarzania i dostarczania wyrobów. Jednym z takich dostawców jest polska spółka Bratex Dachy zlokalizowana w Dębicy, zajmująca się systemami dachowymi od niemalże trzydziestu lat. Spółka koncentruje się na produkcji wyrobów o standardzie premium oraz profesjonalnej obsłudze partnerów handlowych. Kluczowe produkty to blachy dachowe oraz stalowy system rynnowy.

Internetowa platforma do optymalizacji połaci dachowych RoofingCAD.
Internetowa platforma do optymalizacji połaci dachowych RoofingCAD.

Firma Bratex jest pierwszym importerem szwedzkich blach SSAB od 1996 roku i konsekwentnie realizuje strategię wysokiej jakości we wszystkich zachodzących w niej procesach. W 2017 roku spółka przeniosła się do nowego zakładu produkcyjnego o jednorodnej powierzchni 11 500 m2 i do dnia dzisiejszego zdołała wymienić na nowe 95% maszyn produkcyjnych, z czego większość została dostarczona z Finlandii oraz z Włoch. Jednakże największym kapitałem spółki Bratex jest jej ponad 170-osobowa załoga składająca się w Polsce m.in. z trzynastu reprezentantów handlowych, dwóch doradców produktu ds. współpracy z architektami oraz trzech doradców technicznych. Producent Bratex posiada w pełni zorganizowane zaplecze produkcyjne i logistyczne do obsługi przesyłanych zamówień. Firma pracuje na wewnętrznym systemie komputerowym SAP, który jest magazynem danych podstawowych do internetowej aplikacji B2B służącej do wysyłania zamówień przez partnerów handlowych. Aplikacja B2B udostępnia wszelkie niezbędne informacje do płynnej współpracy i planowania m.in. aktualne stany magazynowe, daty i ilości zbliżających się dostaw kręgów blach, etap zaangażowania produkcyjnego dla zamówionych wyrobów, daty zaplanowanych transportów, zestawienie dokumentów finansowych, dostępne do pobrania faktury, które są wcześniej wysyłane automatycznie tak samo jak awiza dotyczące zaplanowanych i faktycznie wysłanych dostaw. Dostępne są także do pobrania aktualne cenniki w kilku wersjach językowych.
W ślad za aplikacją do zamówień została stworzona internetowa platforma do optymalizacji połaci dachowych RoofingCAD, w której w szybki sposób można wykonać dobranie arkuszy na różne połacie dachowe, zarówno wprowadzone ręcznie jak i szablonowe. Obliczenia są automatycznie transferowanie do systemu B2B i gotowe do wysłania jako zamówienie.

Internetowa aplikacja B2B.
Internetowa aplikacja B2B.
Program lojalnościowy Bratex Deker Punkt.
Program lojalnościowy Bratex Deker Punkt.

Wsparcie dla wykonawców to mocna strona spółki Bratex. Oprócz pomocy technicznej udzielanej w formie szkoleń zarówno na budowie jak i w centrum szkoleniowym Bratex, firma udostępnia internetowy program lojalnościowy Deker Punkt, którego działanie polega na wysyłaniu kodów przez SMS. Kody znajdują się na metkach pokryć dachowych Bratex oraz lejach spustowych systemu rynnowego Struga. Program lojalnościowy nie wymaga rejestracji, ponieważ pierwszy wysłany kod automatycznie zakłada konto uczestnika. Zebrane punkty można wymieniać na nagrody logując się do aplikacji. Nagrody w ciągu kilku dni zostaną dostarczone kurierem na podany adres.

Firma podejmuje także tematy projektowe, w których wymagana jest konsultacja z zakresu doboru wykorzystania konkretnych rozwiązań dachowych. Projektowe potrzeby dostosowania rozwiązań realizowane są przez firmowych konstruktorów pracujących na oprogramowaniu SolidWorks oraz Dietrich’s.

Bratex Dachy jest firmą, której misja mówi o tym, by stawać się lepszą organizacją z dnia na dzień, jest spółką dla której nie ma spraw nierozwiązanych i firmą przyjazną wychodzącą naprzeciw dynamicznie zmieniającym się okolicznościom branży dachowej.


Data utworzenia: 09.06.2020


Komentarze

  • rbialon napisał(a):

    wsparcie dla wykonawców bardzo ważne

  • rafal8647 napisał(a):

    interesujacy artykuł

  • Marcin napisał(a):

    firma musi być dobrze zorganizowana i wszyscy muszą współpracować, systemy, ludzie. w przypadku powstania problemu trzeba go wyjaśnić i rozwiązać. dzięki tej współpracy kupuje dobry produkt i zadowolenie, wtedy może powiedzieć, że dobrze wybrał.

dołącz do dyskusji

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Podobne artykuły