Budownictwo tradycyjne

Projekty domów Muratora z systemami fotowoltaicznymi

Projekty domów z systemami fotowoltaicznymi to temat, który w ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, jest to doskonała opcja obniżenia wydatków eksploatacyjnych, która świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych. Dzięki takiej możliwości, zostaniecie dostawcą prądu do własnego domu, który zapewni Wam poszukiwany spokój i szczęście.

W ofercie Muratora znajduje się ponad 100 propozycji domów z systemami fotowoltaicznymi. Wachlarz możliwości jest spory i bez wątpienia warto zainteresować się tak korzystną ofertą. Jest to inwestycja w stu procentach warta swojej ceny, o czym przekonacie się niedługo po zamieszkaniu w takim domu.  Jeżeli chcecie zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny, to właśnie w tej kategorii znajdziecie dom idealny dla Was. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą! Znajdziecie w niej domy o różnorodnej powierzchni i funkcjonalności, w architekturze tradycyjnej i nowoczesnej. Doradcy Muratora z pewnością udzielą Wam wszystkich potrzebnych informacji pod numerem – 22 59 05 000. Zachęcamy do kontaktu.

Multum korzyści, a to wszystko w zgodzie z naturą

Systemy fotowoltaiczne umożliwiają przetwarzanie energii słonecznej w energię elektryczną. Oprócz pięknego i funkcjonalnego domu możecie stać się posiadaczami bezpłatnego źródła czystej energii. Działają one przez cały rok, chociaż w okresie letnim są najbardziej efektywne. Bez obaw można wykorzystywać tę energię do ogrzewania domu oraz zasilania urządzeń domowych. Cały system działa bezobsługowo, panele są wytrzymałe oraz nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Należy pamiętać o tym, że jest to rozwiązanie jak najbardziej sprzyjające naszej planecie – energia jest wytwarzana bez emisji zanieczyszczeń. Decydując się na taki dom, nie dbamy tylko o nasze miejsce zamieszkania, ale pomagamy całemu światu.

Jak to działa?

Działanie systemów fotowoltaicznych, wbrew temu co się może wydawać, jest bardzo proste. Panele pozyskują energię z promieni słońca. Następnie, w modułach fotowoltaicznych powstaje prąd stały, który po przejściu przez inwerter, zostaje zamieniony na prąd zmienny. Nadwyżki wyprodukowanej energii są przekazywane do operatora systemu dystrybucyjnego, który można traktować jako własny magazyn energii. Dzięki zamontowaniu licznika, dokładnie wiemy ile energii zużyliśmy, a ile odłożyliśmy. Wszystko to działa jak dobrze naoliwiona maszyna – jak więc nie skusić się na taką propozycję?

Możliwość dofinansowania

W 2019 roku został uruchomiony program „Mój prąd”, przewidujący dotacje na instalacje fotowoltaiczne. Realizacją zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a jako główny cel przedsięwzięcia określa się zmniejszenie emisji CO2. Ze względu na niestabilną sytuację i różne sytuacje losowe należy na bieżąco dowiadywać się o konkretnych kwotach dofinansowania i warunkach ich otrzymania.         

Co nieco o przepisach

Istnieje norma określająca wymagania techniczne i reguły dotyczące projektowania, wykonywania i sprawdzania instalacji elektrycznych niskiego napięcia w budynkach. Jest to norma wielozeszytowa „Instalacje elektryczne w obiektach budowlanych”, składająca się z 6 części. Szczególnie istotne są: część 3: „Ustalanie ogólnych charakterystyk”, część 4: „Ochrona zapewniająca bezpieczeństwo” i część 5: „Dobór i montaż wyposażenia elektrycznego”. Istnieje sporo wymogów do spełnienia, ale płynące z tego korzyści są warte przebrnięcia przez procedury. W związku z tym serdecznie polecamy projekty domów Muratora z systemami fotowoltaicznymi. Czekamy na Was!

Zdjęcie: Projekt domu M252 –  Solidny z kolekcji Murator, arch.arch. Katarzyna Słupeczańska

Tekst sponsorowany: muratorprojekty. – projekty domów gotowych MURATORA – https://projekty.muratordom.pl


Data publikacji: 24 listopada, 2021

Autor:



Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły