Budownictwo tradycyjne

Projekty domów z płaskim dachem coraz popularniejsze – czy słusznie?

Dom w topinamburach G2A

Zwieńczone płaskim dachem projekty domów, zarówno parterowych, jak i piętrowych, zyskują z roku na rok coraz większą popularność. Jakie są ich główne zalety? Czym najbardziej zachwycają Inwestorów? Dlaczego warto wybrać właśnie jeden z takich projektów, decydując się na budowę własnego domu?

Nowoczesność i minimalizm

Projekty domów z płaskim dachem chętnie wybierają Inwestorzy, ceniący prostotę i minimalizm w aranżacji i projektowaniu wnętrz. Płaski dach to ekonomiczne rozwiązanie, a dzięki znakomitym materiałom izolacyjnym taki dach będzie trwały i szczelny. Niewielkie nachylenie umożliwia bezproblemowe odprowadzanie deszczówki. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala wykorzystywać dach także jako miejsce wypoczynku, na którym można urządzić taras lub mały ogród.

Atuty domów z płaskim dachem

Projekty domów z płaskim dachem mają wiele zalet. W nowoczesnych odsłonach proste bryły cechują duże przeszklenia, które zapewniają dużo światła słonecznego i harmonijnie łączą wnętrza z ogrodem. Dzięki odpowiednim kompozycjom elewacji minimalistyczne formy zyskują nietuzinkowy wygląd, wzbudzając zachwyt przyszłych Inwestorów. Brak skosów dodaje wnętrzom przestronności i pozwala na swobodną aranżację poszczególnych pomieszczeń. W poszukiwaniu interesujących projektów domów z płaskim dachem, warto zapoznać się z ofertą Pracowni ARCHON+, w której znajdują się domy o różnym metrażu i programach funkcjonalnych, co pozwala na wybranie propozycji, odpowiadającej indywidualnym potrzebom Inwestora.

Dom w nawlociach 5 G2

Przystosowane do różnych potrzeb

Każdy projekt domu musi być zgodny z wymogami konkretnej działki, które określa MPZP lub decyzja WZ. Projekty domów z płaskim dachem ARCHON+ stanowią różnorodną ofertę, dzięki czemu Inwestorzy, decydując się na budowę takiego domu, mają zapewnione duże możliwości wyboru. Znajdą tutaj projekt dostosowany do konkretnych założeń i uwarunkowań naturalnych posiadanej działki. Wśród propozycji dostępne są m.in. projekty domów z płaskim dachem na wąskie działki, czy działki z wejściem od południa. Pomysłowe kompozycje elewacji zapewniają parterowym i piętrowym bryłom reprezentacyjny wygląd. W szybki sposób Inwestor może także sprawdzić i porównać aktualne koszty budowy poszczególnych domów i wybrać propozycję odpowiadającą założeniom finansowym.

Wybrane projekty domów z płaskim dachem

„Dom w plumeriach 3 (G2)” to urocza, mała parterówka, ekonomiczna w budowie i eksploatacji. Atrakcyjny wygląd podkreśla nowoczesna elewacja z drewnianymi okładzinami, podcień wejściowy połączony z praktyczną wiatą oraz atrakcyjna pergola. Atutem projektu jest efektywnie zagospodarowana przestrzeń, miejsca na szafy ścienne oraz wygodna komunikacja między poszczególnymi częściami domu.

Dom w plumeriach 3 G2

„Willa Miranda 3 (G2)” jest przestronnym, piętrowym domem cechującym się oryginalną formą z płaskim dachem, podkreślającym nowoczesny charakter budynku. Elegancki wygląd willi zapewnia stonowana kolorystyka elewacji idealnie wpisująca się w aktualne trendy. W projekcie zaplanowano garaż na dwa samochody, duże przeszklenia i tarasy będące atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Bogaty program użytkowy domu spełni oczekiwania wymagających Inwestorów.

Willa Miranda 3 G2

„Dom w matukanach (G2)” to mała parterówka z dwustanowiskowym garażem, idealna dla Inwestorów, ceniących nowoczesny styl i dopracowane rozwiązania funkcjonalne. Prosta była z płaskim dachem nadaje całości oryginalnego wyglądu. Jasna elewacja w połączeniu z drewnianymi elementami zewnętrznej boazerii urzeka elegancją. Przestronna strefa dzienna z dużymi przeszkleniami, płynnie łączy wnętrze z ogrodem i zapewnia odpowiednie doświetlenie.

Dom w matukanach G2

„Willa Luna (G2)” to duży, piętrowy dom o imponującej bryle z płaskim dachem. W projekcie przewidziano dwustanowiskowy garaż, tarasowy podcień i pergolę, które podkreślają wyjątkową urodę willi. Nowoczesny charakter domu zaakcentowano modnymi kolorami tynków i naturalnymi okładzinami. W rozległej strefie dziennej na parterze znajduje salon z kominkiem i otwartą na wysokość dwóch kondygnacji jadalnią i kuchnią. Strefa nocna obejmuje dwie sypialnie, gabinet, apartament z własną łazienką i garderobą.

Willa Luna G2

„Dom w peperomiach” to oryginalny projekt nowoczesnej parterówki z pięknym, zadaszonym tarasem, który bez wątpienia stanie się ulubionym miejscem relaksu domowników. Budynek łączy w sobie ciekawą architektonicznie formę z funkcjonalną przestrzenią wewnętrzną i czytelnym podziałem stref użytkowania. W projekcie przewidziano trzy sypialnie, dwie łazienki, kuchnię z jadalnią oraz dodatkowy pokój, idealny na gabinet lub locum dla seniora.

Dom w peperomiach

Data publikacji: 15 czerwca, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły