Dachówka ceramiczna

Prosty dach w niezwykłej szacie

Ceramiczna, idealnie płaska dachówka Orea 9 na gotowej połaci tworzy wrażenie gładkiego, niemal pozbawionego faktury dachu. Minimalistyczna, nowoczesna forma w połączeniu z ciemnymi kolorami, w jakich dostępna jest dachówka sprawia, że stanowi odpowiednie zwieńczenie zarówno domów nowoczesnych, jak i tych o bardziej tradycyjnej architekturze. Dzięki połączeniu wyważonych proporcji ze szlachetnym budulcem, jakim jest ceramika, Orea 9 jest niczym przysłowiowa mała czarna, która zawsze dodaje elegancji i prestiżu.

Oryginalna estetyka

Duże wymiary (wystarczy 9,6 sztuk na m2) w połączeniu z idealnie płaską powierzchnią, sprawiają że dachówka Orea 9 daje zupełnie nowe możliwości estetyczne. Faktura gotowego dachu jest bardzo delikatna i niemal niewidoczna, natomiast poziomy kierunek połaci wyraźnie podkreślony. Dlatego te dachówki najlepiej prezentują się na prostych, często dwuspadowych dachach, gdzie w pełni wykorzystane są ich walory wizualne. Większe wymiary również skłaniają ku temu, by wykorzystywać dachówkę Orea 9 na obiekty o nieskomplikowanej połaci dachowej. W efekcie uzyskuje się wrażanie, że dach jest lekki, nawet, gdy wybierze się ciemne kolory, takie jak szara angoba i antracytowa angoba szlachetna. Jednocześnie montaż na specjalne zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych oraz płaska forma sprawia, że można je układać również na elewacji, tym samym otwierając oryginalne, nowe możliwości aranżacji fasady. Przykładowo, można zastosować Orea 9 na dachu i górnym fragmencie elewacji, uzyskując efektowne, płynne przejście połaci dachowej na ściany zewnętrzne. Istnieje też możliwość zastosowania tej dachówki przy domach o płaskim dachu, gdzie wtedy zamiast połaci, pokryje ona całą elewację. To rozwiązanie jest odpowiedzią na poszukiwania w nowoczesnej architekturze niestandardowych rozwiązań wykończenia z zewnątrz domu czy budynku użytkowego.

Doskonały kształt

Dachówki Orea 9 swoją idealnie płaską i gładką powierzchnię zawdzięczają specjalnej technologii produkcji, gdzie każda sztuka wypalana jest w oddzielnej formie (tzw. H-kasecie). Proces wytwarzania tej dachówki zapewnia doskonały, płaski format, a także najwyższą trwałość produktu. Wypalana w wysokich temperaturach glina, zmienia się w twardy, niezwykle odporny materiał, dzięki czemu dachówki ceramiczne nie zmieniają kształtu, czy nie pękają. Dodatkowo, Orea 9 jest dostępna z pełną gamą dodatków ceramicznych, które umożliwiają prawidłowe wykonanie dachu od strony technicznej oraz pomagają wykończyć w estetyczny sposób każdy detal. Co ważne, dzięki dostępności dachówki połówkowej oraz połówkowych dachówek szczytowych, można układać połać na dwa sposoby. Poza tym tradycyjnym, dachówkę Orea 9 można zastosować także w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach.

 

Prosty dach w niezwykłej szacie

Nieprzemijające kolory

Oryginalną estetykę dachówki Orea 9 uzupełniają dwa, utrzymane w ciemnej tonacji kolory, w których jest dostępna – szara angoba i antracytowa angoba szlachetna. Ta pierwsza jest nieco jaśniejsza, przez co lepiej łączy się z elewacją z ciemnego klinkieru lub wykończoną białym tynkiem, gdy nie chce uzyskać się efektu dużego kontrastu między pokryciem, a fasadą. Natomiast antracytowa angoba szlachetna jest utrzymana w ciemniejszej tonacji i w przeciwieństwie do innych antracytów ma minimalny połysk. To sprawia, że pięknie komponuje się z ceglaną elewacją o naturalnym kolorze, a także ciekawie prezentuje się na domach drewnianych. Co najistotniejsze, oba kolory dachówki, można wybierać bez obaw, że ich ciemne odcienie wyblakną z upływem lat. Angoba natryskiwana jest na powierzchnię dachówki przed poddaniem jej procesowi wypału. Pod wypływem działania wysokiej temperatury, kolor spieka się z powierzchnią Orea 9, dzięki czemu jest odporny na działanie promieni UV i nie zmienia się. Dla tych, którzy cenią sobie charakterystyczny czerwony kolor dachówki w ofercie znalazła się także naturalna czerwień.

Prosty dach w niezwykłej szacie

Dach ceramiczny z Orea 9

Stosunkowo duże wymiary (47,0 x 30,5 cm) oraz zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, ułatwiają montaż Orea 9 i tym samum skracają czas układania pokrycia. Wytłoczone na dwóch zbiegających się ze sobą krawędziach (górnej i bocznej lewej), zamki kolejnych dachówek „zazębiają” się po ich ułożeniu, przez co uzyskuje się wyjątkowo szczelne i spójne pokrycie. Kompletne pokrycie wykonane z dachówki Orea 9 to również inne produkty z oferty akcesoriów technicznych Koramic. Stanowią one idealne i niezbędne uzupełnienie wyrobów ceramicznych. Zaliczyć do nich możemy m.in. membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące oraz zapewniające bezpieczeństwo.

4.8/5 - (6 votes)

Data publikacji: 22 września, 2014

Autor:

4.8/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły