Porady

Prosty montaż dzięki blachodachówkom firmy Florian

Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego może wydawać się wyzwaniem. Jeśli chcesz postawić na wysokiej jakości blachodachówkę, sprawdź ofertę polskiej marki Florian. Pod kątem ekonomicznym jest to niezwykle opłacalne rozwiązanie, które bije na głowę inne pokrycia dachowe. Sprawdza się znakomicie w domach jednorodzinnych, budownictwie sakralnym czy budynkach użyteczności publicznej. Pozwala zdecydowanie zredukować koszty inwestycji, świetnie się prezentuje, a przy tym cechuje się wysoką wytrzymałością.

Różne kolory i kształty blachodachówek

Blachodachówka marki Florian Centrum dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej. To zdecydowanie odróżnia ją od innych pokryć dachowych – dachówki ceramiczne dostępne są w odcieniach gliny, dachówki betonowe w zaledwie kilku podstawowych kolorach. Inaczej jest w przypadku blachodachówki. Florian oferuje szczególnie szeroki wybór barw, dzięki którym z łatwością dostosujesz kolor dachu do elewacji, takich elementów jak drzwi czy okna dachowe, a także dachów sąsiednich budynków, by nadać zabudowie bardziej harmonijny charakter. Dostępne są także różne kształty, które pozwolą Ci bardziej dostosować blachodachówki do swojej wizji budynku.

Wysoka trwałość

Wysokiej jakości blachodachówka to rozwiązanie na długie lata. Florian Centrum stosuje wytrzymałe materiały, które bezpośrednio wpływają na wygląd blachodachówki i jej trwałość oraz szczelność. Są odporne na wilgoć i nie nasiąkają wodą w przeciwieństwie do klasycznej dachówki, natomiast powłoki gwarantują wysoką odporność na uszkodzenia. To sprawia, że marka udziela wieloletniej gwarancji na swoje produkty, ufając w ich jakość wykonania. Warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji, która jest bardzo prosta, a pozwala na to, by blachodachówka długo wyglądała świetnie.

Uniwersalność blachodachówek Florian Centrum

Blachodachówka jest znakomitym rozwiązaniem w przypadku zróżnicowanych typów konstrukcji dachu. Podczas gdy dachówki ceramiczne lub betonowe wymagają odpowiedniego kąta nachylenia, optymalnie 35 do 45 stopni, blachodachówką można kryć dach o kącie nachylenia od dwunastu stopni w górę, także bardzo strome. Może być zastosowana także na każdej konstrukcji więźby dachowej, a także w przypadku dachów o nietypowym kształcie. To przekłada się na wysoką uniwersalność blachodachówki.

Sprawny montaż

Blachodachówki są znacznie prostsze w montażu niż dachówka ceramiczna bądź betonowa. To pokrycie dachowe kładzie się znacznie szybciej. Wystarczy odpowiednio dobrać długość arkuszy do połaci dachu – szerokość blachodachówki jest typowa dla konkretnego modelu, natomiast długość dobiera się indywidualnie, a następnie Florian w sposób zautomatyzowany dokładnie przycina metal. Ale coraz częściej inwestorzy wybierają blachodachówkę w modułach, m.in. ze względu na wygodny transport, dokładniejsze obliczanie zapotrzebowania na konkretny dach, łatwiejszy montaż. Florian oferuje także wszystkie niezbędne akcesoria i instrukcje do pokrycia połaci dachowej

Niższy koszt inwestycji

Blachodachówka wiąże się ze znacznie niższymi kosztami realizacji całego projektu. Przede wszystkim jest to bardzo lekkie pokrycie dachowe. Podczas gdy klasyczna dachówka może ważyć do nawet 75 kilogramów na metr kwadratowy, blachodachówka nie przekracza pięciu kilogramów. To wyróżnia ją na tle innych pokryć dachowych. Dzięki temu, że waży niewiele, nie obciąża dodatkowo dachu i konstrukcji budynku, także wtedy, gdy powierzchnia dachu jest duża. Nie wymaga zastosowania tak masywnej więźby dachowej jak jej konkurentki. Więźba może być o nawet 25 procent mniejsza od tej w przypadku klasycznych dachówek. Wydatki związane z więźbą mają ogromne znaczenie dla kosztu tworzenia lub wymiany dachu. Co więcej, blachodachówki są prostsze w montażu i nie wymagają zastosowania zbyt wielu narzędzi czy akcesoriów. Dzięki temu całe przedsięwzięcie jest tańsze. Wystarczy do tego dodać konkurencyjne ceny blachodachówek marki Florian, by przekonać się, jak tani może być nowy dach!


Data publikacji: 9 stycznia, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły