Elektronarzędzia

PROTOOL UniverS

PROTOOL wzbogacił swoją ofertę o nową pilarkę mieczową UniverS: wyjątkowe urządzenie, które umożliwia cięcie na głębokość 200 mm, waży tylko 6,5 kg, a przy współpracy z szyną prowadzącą zapewnia niezwykłą precyzję przekrojów. Zarówno podczas cięć poprzecznych, jak i przy wykonywaniu przekrojów pod kątem 60° w drewnie lub twardych materiałach izolacyjnych (np. płyty z włókna drzewnego), UniverS pozwala pracować szybko i dokładnie.

UniverS to prawdziwie innowacyjne cięcie. Pilarka mieczowa PROTOOL łączy zalety piły łańcuchowej i ręcznej pilarki tarczowej z szyną prowadzącą w jednym, wyjątkowym systemie o uniwersalnym zastosowaniu. UniverS tnie zarówno drewno, jak i twarde materiały izolacyjne o grubościach do 200 mm, chociaż waży 6,5 kg – co stanowi zaledwie 30% wagi ręcznej pilarki tarczowej o porównywalnej głębokości cięcia. Niewielka UniverS wyposażona jest w ergonomiczne uchwyty, co pozwala na bezpieczne prowadzenie urządzenia na budowie. Odpowiedni wybór łańcucha tnącego (łańcuch uniwersalny, do cięć wzdłużnych lub poprzecznych) zapewnia najwyższą jakość cięcia w każdej sytuacji roboczej. Jak sama nazwa wskazuje, pilarka mieczowa UniverS przygotowana jest do uniwersalnego stosowania w budownictwie drewnianym.

Lekka, dokładna, uniwesalna – perfekcyjna.

Niewielki ciężar pilarki UniverS umożliwia cieślom różnorakie możliwości jej zastosowania. Przykładowo przy renowacji starych szkieletów drewnianych oraz zasadniczo wszędzie tam, gdzie duże ręczne pilarki tarczowe stanowią bardziej utrudnienie niż pomoc – np. przy pracach na dachu. Poza obróbką drewna, UniverS doskonale nadaje się do cięcia twardych materiałów izolacyjnych, np. coraz bardziej popularnych płyt z włókna drzewnego.

W kombinacji z szyną prowadzącą GRP/2 i przykładnicą kątową z precyzyjną skalą pilarka umożliwia wykonywanie dokładnych cięć poprzecznych o głębokości do 200 mm oraz cięć ukośnych do 60°. Maksymalna grubość materiału przy cięciu pod kątem 45° wynosi 140 mm, zaś przy cięciu pod kątem 60° – 100 mm. Szyna prowadząca pozwala wykonywać precyzyjne i wolne od wyrwań cięcia poprzeczne, ukośne lub wzdłużne. Nowy system szybkiego mocowania GRP-Rapid pozwala pewnie i dokładnie zamocować szynę prowadzącą w ciągu kilku sekund, zapewniając w ten sposób perfekcyjne cięcie.

Kolejną niezwykłą cechą nowej pilarki jest beznarzędziowa wymiana łańcuchów tnących. Wystarczy odkręcić nakrętkę FastFix, zdjąć osłonę miecza, wymienić łańcuch, zatrzasnąć nakrętkę i maszyna jest w pełni gotowa do pracy. Naciąg łańcucha ustawia się za pomocą pokrętła, bez użycia klucza. Prowadnicę łańcucha można odchylić o 10°. Cięcie pod skosem umożliwia szybką i pozbawioną szarpnięć pracę oraz uzyskanie gładkich powierzchni cięcia.

Pilarkę UniverS można przechylać dokładnie na krawędzi cięcia, bez przestawiania – nawet przy cięciach pod kątem do 60°. Ponadto maszyna dostosowana jest do współpracy z odkurzaczem. Dzięki temu wszelkie wióry i pyły powstające podczas pracy mogą być skutecznie odciągnięte. Profesjonaliści doceniają tą możliwość zwłaszcza podczas obróbki materiałów izolacyjnych takich jak płyty z włókna drzewnego.

Ergonomiczne uchwyty z osłoną ze specjalnej gumy zapewniają pewne trzymanie narzędzia. Dodatkowy uchwyt w tylnej części urządzenia sprawia, że prowadzenie pilarki jest niezwykle wygodne. Smarowanie łańcucha reguluje się za pomocą pokrętła, bez użycia narzędzi, co pozwala łatwo i sprawnie dostosować pilarkę do różnych prac. Podobnie jak inne urządzenia marki PROTOOL, także UniverS i wyposażenie do niej można wygodnie przechowywać w Systainerze.

Bez względu na to jak ambitne zadanie masz do wykonania, z pilarką UniverS osiągniesz każdy cel.

www.protool.pl

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 1 sierpnia, 2012

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Bartek
    niedziela, 27 stycznia, 2019

    Pilarka mieczowa to świetna alternatywa dla pilarki tarczowej. Mniejsza waga i odpowiedni kąt cięcia i przede wszystkim duża grubość cięcia to same zalety takiego urządzenia. Fajnie, że Protool wprowadził do swojej oferty właśnie pilarkę mieczową, tego brakowało właśnie im brakowało.

Podobne artykuły