Elektronarzędzia

Przenośne zagłębiarki z funkcją podcinania

Pomysł stworzenia nowej pilarko-zagłębiarki sam w sobie nie jest nowy, ale pomysł stworzenia precyzyjnej pilarki z unikalnymi funkcjami – już takim jest. Dlatego firma MAFELL dużo czasu poświęciła na stworzenie swojej pilarko-zagłębiarki MT 55 cc, która jest tak różna od tych dostępnych aktualnie na rynku.

To pierwsza pilarko-zagłębiarka, która wyposażona jest w funkcję podcinania. Jak bardzo niezbędna jest to funkcja, wiedzą wszyscy fachowcy, którzy podczas montażu kuchni u klienta muszą dociąć blat na wymiar. Czysta krawędź cięcia to konieczność, a czas, który trzeba poświęcić na powrót do warsztatu, aby podciąć blat na maszynie stacjonarnej z podcinakiem i wrócić z powrotem do klienta – to nie tylko strata czasu, ale przede wszystkim strata pieniędzy.

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc, jak większość pilarek pracuje przy szynie prowadzącej. Ale w przeciwieństwie do innych firm, które pracują tylko przy szynach własnej marki – ta jest tak przystosowana, że można nią ciąć zarówno po szynach firmy MAFELL, ale także po szynach innych producentów tj. FESTOOL, BOSCH czy MAKITA. Dzięki temu klient kupując pilarko-zagłębiarkę MT 55 cc firmy MAFELL nie musi od razu zmieniać całego osprzętu

Zagłębiarka MT 55 cc ma również mocniejszy silnik od pozostałych pilarek dostępnych w tej kategorii maszyn. Moc 1400 W zawdzięcza specjalnemu wirnikowi CUprex Compact, który w odróżnieniu od zwykłego wirnika ma o 30% więcej zwojów miedzi, zapewniając duży zapas mocy i większe prędkości cięcia od 3600 do 6250 obrotów.

Pozwala to na obróbkę różnych rodzajów materiałów począwszy od litego drewna, przez laminat, aluminium aż do płyt z włóknem cementowym.

Przenośne zagłębiarki z funkcją podcinania

Pilarka MT 55 cc oferuje także najszybszy na rynku system wymiany tarczowej pilarskiej.

 

Wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający, podnieść dźwignię i pokrywa obudowy cała się otwiera, pozwalając na wymianę tarczy w ciągu kilku sekund, bez ryzyka uszkodzenia zębów tarczy pilarskiej. Dodatkowo, gdy osłona tarczy zostaje otwarta – wyłącznik pilarki i blokada tarczy są automatycznie załączane. Poza tym całkowicie otwieralna pokrywa umożliwia wyczyszczenie maszyny od wewnątrz, co się szczególnie przydaje przy cięciu plexi, która w trakcie cięcia lubi się sklejać i ciężko ją potem usunąć.

Przenośne zagłębiarki z funkcją podcinania
Przenośne zagłębiarki z funkcją podcinania

Inną funkcją ułatwiającą pracę pilarką jest wskaźnik głębokości cięcia. Głębokość cięcia może być nastawiona z milimetrową dokładnością, a obrót wskaźnika o 180°pozwala na dopasowanie głębokości cięcia w zależności od tego, czy tniemy po szynie, czy bez niej.

Również praca w czystości nie jest pozostawiona przypadkowi. Pilarka MT 55 cc jest tak przystosowana, że może współpracować z każdym konwencjonalnym odkurzaczem przemysłowym, a specjalnie zaprojektowana zamknięta i uszczelniona obudowa minimalizuje powstawanie pyłów praktycznie do minimum. Pilarko-zagłębiarki dostępne są w 2 wersjach wyposażenia: MIDI i MAXI.

Przenośne zagłębiarki z funkcją podcinania

Wersja MAXI, w odróżnieniu od MIDI, ma dodatkowo na wyposażeniu specjalny wskaźnik pozycji zagłębienia tarczy w materiale. Jest to szczególnie przydatna część, gdy musimy wyciąć otwór w blacie i nie możemy wyjechać poza obrys. W zestaw wchodzi również prowadnica równoległa, która z kolei umożliwia cięcie wzdłuż krawędzi materiału bez użycia szyny prowadzącej.

Obie wersje można zakupić z szyną prowadzącą F160 (dł. 1,6 m) lub bez niej.

Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją, a pełny serwis gwarancyjny zapewnia firma ANDREMA – MAFELL Service Center Polska w Poznaniu.

Tab. 1 Dane techniczne MT 55 cc
parametr
Głębokość cięcia 0 – 57 mm
Głębokość cięcia przy 45° 0 – 40,5°
Maks. kąt cięcia -1 – 48°
Prędkość obrotowa 3600 – 6250 obr. /min
Pobór mocy 1400 W
Średnica piły tarczowej 162 × 20 mm
Ciężar 4,7 kg

Więcej informacji na www.mafell.pl.

3.8/5 - (37 votes)

Data publikacji: 3 stycznia, 2015

Autor:

3.8/5 - (37 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły