Więźba dachowa

QUATTRO Longlife 360 Extra – membrana do zadań specjalnych

Membrana dachowa marki CREATON – QUATTRO Longlife 360 Extra przeznaczona jest na dachy o kątach nachylenia od 7o do 90o. Model o najlepszym na rynku dolnym parametrze kąta nachylenia połaci oraz imponującej grubości (360 g/m2) jest trwały i mocny, a dzięki innowacyjnej technologii umożliwiającej zgrzewanie, zapewnia dachowi doskonałą szczelność.

Gruba i mocna – wysoka gramatura zapewnia jej trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne

QUATTRO Longlife 360 Extra to jedna z najgrubszych membran na rynku. Gramatura 360 g/m2 sprawia, że produkt jest bardzo mocny i wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, dlatego świetnie nadaje się pod pokrycia ciężkie, np. ceramiczne, których waga wynosi od 45 do 90 kg na 1m2. Membrana świetnie uzupełnia ofertę producenta w zakresie rozwiązań systemowych, dzięki którym dach zyskuje dodatkową ochronę.

Trwała i wodoodporna – wytrzymuje napór słupa wody o wysokości 300 cm

QUATTRO Longlife 360 Extra przez 2 godziny wytrzymuje napór słupa wody o wysokości 300 cm. Parametr ten znacznie przewyższa przyjęte normy dla klasy wodoszczelności W1, dzięki czemu pomimo upływu czasu, membrana w dalszym ciągu będzie stanowić warstwę wodoodporną.

Szczelna – wykonana w technologii umożliwiającej trwały zgrzew

Membrana QUATTRO Longlife 360 Extra została wykonana w innowacyjnej technologii poliestrowo-termopoliuretanowej. Połączenie 2 tworzyw: poliestru (PES) i termopoliuretanu (TPU) sprawia, że produkt nabywa cenną właściwość szybkiego i trwałego zgrzewania (większość membran na rynku posiada wyłącznie pasy klejące). Dzięki temu dach pokryty membraną jest doskonale szczelny, a montaż przebiega sprawnie i szybko. Dodatkowym ułatwieniem dla dekarza jest specjalny pas klejący, który przytrzymuje membranę i zapobiega jej przemieszczaniu. Umożliwia on precyzyjną instalację na połaci dachu.

Funkcjonalna – przeznaczona na dachy o kątach nachylenia połaci już od 7°

QUATTRO Longlife 360 Extra daje szerokie możliwości w zakresie użycia jej na dachach o różnych kątach nachylenia połaci. Szczególnie nadaje się pod pokrycia ciężkie, np. dachówki ceramiczne PREMION, FUTURA i SINFONIE. Produkt z pewnością docenią dekarze za komfort pracy, ponieważ membranę układa się na krokwiach lub bezpośrednio na pełnym deskowaniu, a szybkość prac zadowoli nawet najbardziej wymagających inwestorów.
To najistotniejsze cechy membrany QUATTRO Longlife 360 Extra, korzystnie wyróżniające produkt na rynku. Ponadto, jak każda membrana, jest materiałem oddychającym, który przepuszcza przez swoją powierzchnię optymalną ilość pary wodnej, dzięki czemu zapobiega gromadzeniu się pod dachem wilgoci. Jest też odporna na promieniowanie UV – nie zmienia swoich właściwości nawet przy 4-miesięcznej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe.
Szczelna i trwała QUATTRO Longlife 360 Extra z powodzeniem może być zaliczana do produktów klasy premium w swojej kategorii. Doskonale uzupełnia ofertę CREATON Polska – producenta popularnych dachówek ceramicznych i cementowych. Zastosowana zgodnie z zaleceniami jako element systemu dachowego CREATON jest rozwiązaniem, które w najwyższym stopniu ochroni konstrukcję dachu i jego warstwy izolacyjne.

Więcej informacji na www.creaton.pl

4.7/5 - (17 votes)

Data publikacji: 24 marca, 2021

Autor:

4.7/5 - (17 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Maniek
    środa, 24 marca, 2021

    Membrany o znacznej grubości charakteryzują się fantastyczną trwałością i wytrzymałością. Do tego doskonała szczelność stawia ją w pierwszym szeregu wykorzystania. Membrana QUATRO dzięki szerokiemu zakresowi zastosowania może być wykorzystana w rozmaitych warunkach architektonicznych.

  2. kosa
    środa, 24 marca, 2021

    Aby dach był szczelny i spełniał pod tym względem swe zadanie warto zastosować dobrej jakości membranę dachową.Jest wiele membran dachowych dostępnych na rynku,ale warto zastosować innowacyjną membranę Quattro Longlife 360 Extra ponieważ jej parametry naprawdę są imponujące i w pełni spełniają przynajmniej moje oczekiwania odnośnie membrany dachowej.

Podobne artykuły