Realizacje

Ranczo w Montanie – stworzone z myślą o środowisku

Posiadłość w Big Timber to interesujący projekt, łączący współczesność z amerykańskimi tradycjami. Dzięki odpowiedniemu uformowaniu podłoża oraz ustawieniu rancza na cokołach uzyskano niepowtarzalny efekt – rezydencja wygląda, jakby unosiła się na wodzie w otoczeniu malowniczej zieleni.

Ranczo wyróżnia się przede wszystkim tym, że przy jego projektowaniu uwzględniono 2000 akrów ziemi otaczającej rezydencję. Projektując posiadłość architekci wykorzystali obecne w Big Timber zbiorniki wodne oraz zadrzewienie. Do budynku prowadzi kamienna kładka. Sam obiekt stworzono w duchu nowoczesności pełnej umiaru – rezydencja jest obszerna, ale nie przytłacza. Wielkie przeszklenia otwierają ją na krajobraz, dominujące drewno wprowadza przyjazną aurę, doskonale komponując się z charakterem posiadłości, tak bliskiej naturze. W efekcie ranczo w Montanie wydaje się własnym skrawkiem nieba, miejscem spokojnym, pięknym i pełnym harmonii.

Projekt: Hughes Umbanhower Architects
Lokalizacja: Big Timber, Montana

Tekst: Archimania
Zdjęcia: Archimania via: freshome

4.8/5 - (12 votes)

Data publikacji: 17 kwietnia, 2017

Autor:

4.8/5 - (12 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Filip
    sobota, 6 lipca, 2019

    Kolejna ciekawa realizacja domu jednorodzinnego. Marzyłem zawsze o tym aby mieć dom otoczony fosą. ten projekt pozwala na spełnienie tego. Prostota, umiar, otwarcie na otaczającą przyrodę – świetna sprawa. Zazdroszczę właścicielowi domu i odwagi w realizacji. Do tego romantyczna kamienna kładka. Super.

  2. Stanisława
    sobota, 24 października, 2020

    Rzeczywiście niecodzienny widok. Budynek jest otoczony wodą, znajduje się jakby na małej wyspie. Otoczenie wydaje się spokojne, sprawia wrażenie takiego, w którym można sobie odpocząć.

Podobne artykuły