Izolacje dachowe

Recticel Powerroof – termoizolacja dachu skośnego

Nie od dziś wiadomo, że przywiązanie do starych rozwiązań wstrzymuje rozwój. Inwestorzy budowlani zdają się jednak o tym zapominać, decydując się na wykorzystanie tych samych, przestarzałych często systemów budowlanych. Tymczasem otwarcie się na nowe rozwiązania oznacza nową jakość i znaczne oszczędności.

Przy standardowym układzie ociepleń międzykrokwiowych ułożonych co 80–90 cm ubocznym skutkiem jest powstawanie mostków termicznych. Dzieje się tak, ponieważ drewno wykazuje nawet czterokrotnie mniejsze zdolności termoizolacyjne w porównaniu do wełny.
Ten standardowy system ocieplania dachu jest więc niewydajny w porównaniu do dostępnych już technologii i oznacza zwyczajnie stratę pieniędzy na nietrafionej inwestycji. Decydując się na stare rozwiązania przy budowie domów energooszczędnych czy pasywnych, do osiągnięcia współczynnika U = 0,15 W/m²K potrzeba by ok. 40 cm wełny. Uwzględniając mostki termiczne, koszty byłyby jeszcze wyższe.
Warto zatem rozważyć nowoczesne rozwiązania budowy połaci dachowych, które przyniosą znaczne oszczędności i najwyższe parametry.

Recticel Powerroof - termoizolacja dachu skośnego

Recticel POWERROOF – nowoczesna alternatywa dla ociepleń międzykrokwiowych

Marka Recticel oferuje unikalną metodę izolacji pokryć dachowych płytami POWERROOF. Przewagą tego materiału jest jednolita warstwa termoizolująca, obejmująca całą konstrukcję dachu.
Największym zyskiem przemawiającym za wybraniem tego rozwiązania są znaczne oszczędności energii cieplnej. Nakrokwiowa termoizolacja POWERROOF o grubości 14 cm oznacza wyeliminowanie problemu powstawania mostków termicznych. Osiągnięty efekt izolacji tą metodą można uzyskać przy użyciu standardowych materiałów wełnianych wyłącznie zużywając jedynie 32 cm wełny. Różnica w zużyciu materiałów jest więc wyraźna i podobnie przekłada się na koszty.

Technologia produkcji płyt POWERROOF opiera się o unikalne obustronne pokrycie sztywnej pianki PIR okładziną z grubej folii aluminiowej o grubości 50 μ.Taka płyta w ułożeniu nakrowkiowym jednocześnie usztywnia poprzecznie konstrukcję dachu. W płytach odmiany Powerroof Max na wierzchu przyklejona jest fabrycznie membrana paroprzepuszczalna, co daje skuteczną ochronę płyt przed wilgocią. W podstawowej wersji płyt Powerroof taką membranę należy ułożyć na dachu samodzielnie. Dodatkowo, w zależności od potrzeb i planów użytkowników, wewnętrzne wykończenie pod dachem może być wykonane z różnych materiałów, takich jak boazeria drewniana, płyta OSB, sklejka, płyta gipsowo-kartonowa lub płyta Eurothane G, umożliwiająca redukcję warstwy nakrokwiowej. Podstawowym budulcem płyty Powerroof jest pianka typu Tau-foam firmy Recticel, która jest dopracowaną wersją pianki PIR. Jej unikalna struktura komórkowa zapewnia m.in. wyższą klasyfikację ogniową Euroklasy D-s2, d0.

Recticel Powerroof - termoizolacja dachu skośnego

Tab 1. Dane techniczne płyty Powerroof
Współczynnik przewodzenia ciepła wg EN 12667 λd = 0,022 W/mK
Gęstość objętościowa ±30 kg/m3
Wytrzymałość na ściskanie 150 kPa przy 10% odkształceniu
Współczynnik oporu dyfuzyjnego 50–100 μ
Euroklasa ogniowa D-s2, d0
Wymiary 1200 x 2500 mm
Grubość 80, 100, 120, 140, 160, 180 mm
Wykończenie krawędzi pióro-wpust

Produkty marki Recticel wyróżniają najwyższe parametry jakościowe, potwierdzone znakiem Keymark (europejską gwarancją pewności deklarowanych parametrów). Recticel Insulation jest obecnie jedynym producentem pianek PIR i PUR, których jakość gwarantuje to oznaczenie.

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

4.9/5 - (31 votes)

Data publikacji: 20 maja, 2019

Autor:

4.9/5 - (31 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Robert M.
    piątek, 31 maja, 2019

    Obserwuję wysyp budów dookoła mnie i często widzę nowe technologie odbiegające od tych kiedy ja budowałem dom. Mam dach skośny i produkt f-my Recticel w postaci płyty Powerroof zainteresował mnie, gdyż daje duże oszczędności energetyczne eliminując mostki. Prostota montażu, wysokie parametry to mocne argumenty na korzyść płyty Powerroof.

  2. Adam
    wtorek, 27 sierpnia, 2019

    Bardzo ciekawe i nowoczesne zastosowanie izolacji poliuretanowej.

Podobne artykuły