Izolacje

Recticel rozszerza działalność Izolacji poprzez nabycie biznesu płyt termoizolacyjnych firmy Gór-Stal

Przodujący europejski dostawca wysokiej jakości rozwiązań izolacyjnych – firma Recticel, poinformowała o rozszerzeniu swojej działalności. Po podpisaniu przedwstępnej umowy z właścicielami polskiej prywatnej firmy Gór-Stal produkującej płyty termoizolacyjne na bazie polizocyjanuratów (PIR) firma Recticel nabywa prawo zakupu firmy Gór-Stal Sp. z o.o. w formie gotówkowej.

Spółka Gór-Stal prowadzi dwa profile działalności. Od ponad 16 lat dostarcza rozwiązania dla budownictwa przemysłowego, mieszkaniowego i dla rolnictwa, oferując szeroką gamę różnego zastosowania płyt warstwowych. Od 2015 roku, po otwarciu nowej fabryki w Bochni, produkuje również płyty izolacyjne o wysokiej wartości dodanej termPIR®, które przeznaczone są do nowoczesnego ocieplenia dachów, ścian, podłóg i innych przegród w budownictwie mieszkaniowym oraz przemysłowym. W ubiegłym roku w fabryce w Bochni zatrudnionych było 66 osób. Zrealizowano sprzedaż na poziomie 16,7 Euro mln netto oraz wypracowano znormalizowany wynik operacyjny – EBITDA, przy wykorzystaniu 40% mocy produkcyjnych w wysokości 2,5 mln Euro.

Sfinalizowanie umowy i zamknięcie transakcji planowane jest na początek trzeciego kwartału bieżącego roku. Transakcja podlega zarówno badaniu due diligance – dogłębnej analizie, mającej na celu ocenę aktualnej sytuacji przedsiębiorstwa, jak i zwyczajowym warunkom zawieszającym. Nabycie odbędzie się w formie gotówkowej o wartości przedsiębiorstwa równej 30 mln Euro w trzech transzach. 27,25 mln Euro płatne będzie w momencie zamknięcia transakcji, tj. do końca lipca 2021 roku. Pozostałe 2,75 mln Euro podzielone będzie na dwie równe transze płatne w 2022 i 2023 roku.

Bez wątpienia przejęcie biznesu płyt izolacyjnych Gór-Stal Sp. z o.o. przyspieszy ekspansję firmy Recticel na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, na których do tej pory producent nie był obecny. Potwierdza to Dyrektor Zarządzający Recticel, Oliver Chapelle: „Przejęcie działalności z zakresu płyt izolacyjnych PIR firmy Gór-Stal to ważny krok w rozwoju naszego działu Izolacji. Krok ten doskonale wpisuje się w nasze ambicje dalszej ekspansji na wznoszących rynkach materiałów termoizolacyjnych w Europie Środkowej i Wschodniej, spełniając zarazem trzy podstawowe warunki, jakimi są najnowocześniejsze zasoby, doskonała komplementarność geograficzna, oraz skupienie na wysokowydajnych rozwiązaniach opartych na płytach PIR. Z niecierpliwością czekamy na powitanie nowych i wysoko wykwalifikowanych kolegów z Gór-Stal”.

4.5/5 - (15 votes)

Data publikacji: 19 marca, 2000

Autor:

4.5/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Piotr
    wtorek, 6 kwietnia, 2021

    łącznie firm daje większe możliwości działalności w zakresie rozwiązań izolacji. nowe rozwiązania, kwalifikacje, większy obszar działalności, nowi klienci to wszystko daje napęd do rozwoju firmy. życzmy sukcesów na rynku światowym.

Podobne artykuły