Elektronarzędzia

Ręczna pilarka tarczowa – nowa generacja 55-tek wkracza na rynek

Ręczna pilarka tarczowa K 55 i pilarka ukośna KSS 50 – to dwie nowo zaprojektowane maszyny przez firmę MAFELL. Zwarte, wytrzymałe i wszechstronne. Dzięki głębokości cięcia do 58 mm są idealnymi maszynami do różnych zastosowań.


Niezależnie od tego, czy to cięcie poprzeczne, ukośne, czy wgłębne, ani od tego czy to płyty KVH, płyty panelowe, czy grube deski – K 55 i KSS 50 to mocne i przydatne pilarki do szerokiego zakresu zastosowań na placu budowy, a mocny 1300 W silnik zapewnia najwyższą wydajność – nawet przy najcięższych pracach podczas których, może być wykorzystana ręczna pilarka tarczowa.

Pełna mobilność dzięki zasilaniu na akumulator 18 V, 5,5 Ah, Li-Ion.

Pełna mobilność dzięki zasilaniu na akumulator 18 V, 5,5 Ah, Li-Ion.

Cięcie pod kątem

Unikalny system nachylenia pilarki umożliwia cięcie pod kątem do 45° i głębokości do 42 mm na szynie, co pozwala na idealne wykonywanie cięcia pod kątem niezbędnego przykładowo przy szalunkach elewacji. Dodatkowo, jeżeli tniemy z wolnej ręki, a nie po szynie – pilarka wyposażona jest we wskaźnik krawędzi cięcia, która automatycznie dostosowuje się do kąta nachylenia pilarki zawsze wskazując dokładną linię cięcia pozwalając ciąć na tzw. „rysę”. Z kolei pracując na szynie prowadzącej – punkt obrotu znajduje się na dolnej krawędzi szyny. Pilarka tnie dokładnie wzdłuż gumowej krawędzi, zapewniając wysokiej jakości cięcie bez wyrw.

Innowacyjny wskaźnik linii cięcia automatycznie nastawia się do wskazanego na maszynie kąta cięcia.

Innowacyjny wskaźnik linii cięcia automatycznie nastawia się do wskazanego na maszynie kąta cięcia.

Cięcie zanurzeniowe

Głębokość cięcia można szybko i płynnie regulować według skali od 0 do 58 mm (bez szyny) i 52 mm (przy szynie). Specjalny samochowający się klin FLIPPKEIL pozwala na łatwe i bezpieczne wykonywanie cięć zanurzeniowych – bez konieczności jego demontażu. Po prostu chowa się w obudowie w trakcie zanurzania pilarki w materiale, a potem wskakuje w powstały rzaz pilnując, aby tarcza nie zaklinowała się w materiale.

Optymalny wyrzutnik wiórów do cięcia drewna i materiałów z włóknem drzewnym.

Optymalny wyrzutnik wiórów do cięcia drewna i materiałów z włóknem drzewnym.

Cięcie ukośne

Ręczna pilarka tarczowa łącząc się z specjalną dolną prowadnicą tworzą razem system do cięcia ukośnego i poprzecznego. Nieruchomy zderzak i regulowany ogranicznik znajdujące się na spodzie dolnej prowadnicy pozwalają na wykonanie cięcia ukośnego od -60° do +60°. Ta zintegrowana prowadnica pozwala również na wykonywanie cięć wzdłużnych – jak po normalnej szynie prowadzącej. Po wykonaniu cięcia pilarka automatycznie powraca na pozycję wyjściową. Maksymalna długość cięcia przy prowadnicy wynosi 407 mm.

Szeroka gama specjalnych akcesoriów (jak ta prowadnica równoległa dolna) pozwoli dostosować maszyny do specyficznych wymagań.

Szeroka gama specjalnych akcesoriów (jak ta prowadnica równoległa dolna) pozwoli dostosować maszyny do specyficznych wymagań.

Cięcie wzdłużne

Przy pomocy szyn prowadzących firmy MAFELL czy też prowadnicy równoległej można wzdłużnie rozcinać przykładowo deski tarasowe z idealną precyzją. Szyny dostępne są w długościach od 0,80 m do 3,10 m w jednym kawałku, a następnie można je łączyć przy pomocy łącznika do szyn. Tnąc przy podłączonej prowadnicy dolnej (model KSS 50) pilarka po wykonaniu cięcia automatycznie powraca na pozycję startową i jest gotowa do kolejnego cięcia.

Samochowający się klin FLIPPKEIL pozwala na bezpieczne wykonywanie cięć zanurzeniowych, bez konieczności jego demontażu.

Samochowający się klin FLIPPKEIL pozwala na bezpieczne wykonywanie cięć zanurzeniowych, bez konieczności jego demontażu.

Szybka wymiana tarczy

Dzięki zwalniającemu przyciskowi i dźwigni tarcza zostaje automatycznie zablokowana pozwalając na bezproblemową i szybką jej wymianę przy pomocy klucza imbusowego, który można znaleźć na obudowie pilarki. Potem wystarczy zwolnić dźwignię i pilarka jest gotowa do pracy.

Zdalna obsługa osłony wahadłowej

Wahadłową osłonę tarczy można zdalnie odciągnąć przed rozpoczęciem pracy. Wystarczy nacisnąć dźwignię. To zapewnia komfort i bezpieczeństwo zwłaszcza przy wykonywaniu cięć pod kątem i wgłębnych.

KSS 55 cc - ręczna pilarka tarczowa łącząc się na stałe z dolną prowadnicą tworzą razem system do cięcia poprzecznego i ukośnego (jak ukośnica).

KSS 55 cc – ręczna pilarka tarczowa łącząc się na stałe z dolną prowadnicą tworzą razem system do cięcia poprzecznego i ukośnego (jak ukośnica).

Nowy wyrzutnik wiórów

Wyrzutnik wiórów został na nowo zaprojektowany i zoptymalizowany. Nawet w trakcie cięcia wgłębnego wzdłuż włókien wyrzutników wiórów zapewnia znaczące korzyści. Pilarki tarczowe K 55 cc i pilarki ukośne KSS 50 zapewniają maksimum precyzji i łatwość użycia. Niska waga w połączeniu z wyjątkową mocą sprawia, że pilarki te są idealnymi partnerami na placu budowy.

Zasilanie

Teraz dla większej elastyczności pilarki K 55 i KSS 50 dostępne są w 2 wersjach zasilania:

  • z zaawansowaną technologią akumulatorów 18V Li-Ion – dla maksymalnej mobilności – modele K 55 18 M bl i KSS 50 18M bl
  • ze sprawdzonym silnikem CUprex – dla maksymalnej mocy – modele K 55 cc i KSS 50 cc. Wszystkie maszyny objęte są 3-letnią gwarancją.
Dane techniczne
K 55 cc K 55 18M bl KSS 55 cc KSS 50 18M bl
Pobór mocy 1300 W 1300 W
Prędkość obrotowa 5.700 1/min 4.450 1/min 5.700 1/min 4.450 1/min
Głębokość cięcia przy kącie 0°:
z szyną
bez szyny
0-52 mm
0-58 mm
0-52 mm
0-58 mm
0-52 mm
0-58 mm
0-52 mm
0-58 mm
Głębokość cięcia przy kącie 45°:
z szyną
bez szyny
0-42 mm
0-48 mm
0-42 mm
0-48 mm
0-42 mm
0-48 mm
0-42 mm
0-48 mm
Długość cięcia (przy prowadnicy dolnej) 407 mm 407 mm
Zakres kątów cięcia 0-45° 0-45° 0-45° 0-45°
Cięcie ukośne poziome -60° do +60° -60° do +60°
Napięcie znamionowe 230 V 18 V 230 V 18 V
Ciężar 4,1 kg 4,3 kg 5,4 kg 5,7 kg
Akumulator 18V, 5,5Ah, 99 Wh Li-Ion 18V, 5,5Ah, 99 Wh Li-Ion
Opakowanie systener T-max lub karton systener T-max lub karton metalowa walizka lub karton metalowa walizka

Więcej informacji na www.mafell.pl

5/5 - (10 votes)

Data publikacji: 31 grudnia, 2017

Autor:

5/5 - (10 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły