Porady

Rękawice robocze do pracy na dachu – jak dobrać rękawice robocze dla cieśli i dekarza?

Trudno sobie wyobrazić dekarza czy cieślę pracującego bez rękawic roboczych ochronnych. Te elementy wyposażenia stanowią podstawowe zabezpieczenie dłoni przed zranieniem. Nie każde oferowane przez sklepy BHP rękawiczki ochronne nadawać się będą do pracy na dachu. Warto wiedzieć, jakie rękawice robocze dostępne są na rynku, co je wyróżnia i na co zwracać uwagę podczas zakupu produktów służących do ochrony dłoni.

Rękawice robocze ochronne – rodzaje

Szeroki wybór rękawic ochronnych może zaskoczyć. Rękawice elektroizolacyjne, rękawice antystatyczne, rękawice monterskie, rękawice ochronne spawalnicze czy popularne wampirki rękawice ochronne – to tylko przykłady produktów kupowanych przez profesjonalistów z różnych branż. Wśród asortymentu polecanego dekarzom oraz cieślom wyróżnić można rękawice ochronne antyprzecięciowe (rękawice robocze anticut). Charakteryzują się one bezszwową konstrukcją, zastosowaniem oddychających tkanin (syntetycznych lub bawełny) i materiałów zapobiegających przecięciu, w tym między innymi drutu stalowego albo włókna szklanego. Takie rękawice powlekane są dodatkowo elastycznym tworzywem po wewnętrznej stronie dłoni – lateksem, poliuretanem bądź nitrylem. To wykończenie przekłada się na pewny, precyzyjny chwyt.

rękawice robocze ochronne marel plus podczas pracy na dachu

Często spotkasz wytrzymałe rękawice robocze skórzane. Wśród nich wymienić można rękawice wzmacniane skórą kozią lub bydlęcą. Chętnie wybierają je fachowcy działający w branży budowlanej. Tego typu rękawice ochronne dostosowane będą do wymagających warunków pracy. Warto wiedzieć, że najwyższej jakości skórzane rękawice tworzone są w stu procentach ze skóry naturalnej – odpornej na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych.

rękawice robocze ochronne marel plus podczas pracy na dachu

Rękawice powlekane lateksem oraz rękawice powlekane nitrylem sprawdzają się podczas prac wymagających dużej precyzji. Powłoka z tworzywa ma właściwości antypoślizgowe, przez co tego typu rękawice BHP umożliwiają pewny chwyt. Do prac w niskiej temperaturze doskonale nadają się rękawice ocieplane robocze.

Jakie modele rękawic ochronnych dla cieśli i dekarzy?

Chcąc ułatwić Ci wybór rękawic do pracy na dachu, prezentujemy trzy cenione modele rękawic roboczych BHP. Rękawice powlekane lateksem NUBIA świetnie sprawdzają się w pracy w środowisku suchym. Nylonowa konstrukcja jest elastyczna, dobrze dopasowuje się do dłoni i pozwala skórze oddychać. Na Twoją uwagę zasługują również rękawice ochronne antyprzecięciowe KOLTEX. Oddychająca dzianina wzmocniona została włóknem szklanym, a chwytna część nakrapiana lateksem poprawia jakość chwytu. Dopełnieniem mogą być skórzane rękawice HADES z drelichową zewnętrzną częścią oraz wydłużonym mankietem. Podszewka zapewnia przyjemny kontakt rękawic z ciałem.

Rękawice BHP – na co zwracać uwagę podczas zakupów?

Nie ma znaczenia, czy aktualnie potrzebne Ci są rękawice powlekane poliuretanem, wysokiej jakości skórzane rękawice czy też niezawodne rękawice antyprzecięciowe. Jeśli nie chcesz martwić się o kwestie bezpieczeństwa i komfortu podczas pracy, sprawdzaj, po jakie materiały sięgnął producent. Warto stawiać na tkaniny oddychające i elastyczne ze wzmocnieniami oraz antypoślizgową powłoką. Gdy kupujesz rękawice robocze skórzane, zwróć uwagę na grubość skóry. Ważnym aspektem jest rozmiar rękawiczek roboczych – nie mogą być ani zbyt ciasne, ani zbyt luźne. Nie zapominaj o ochronie dłoni – weryfikuj, jaką odporność na uszkodzenia mają rękawice robocze dla branż budowlanych oraz jakie wymogi bezpieczeństwa spełniają.

Gdzie w dobrej cenie kupisz rękawice robocze?

Szeroki wybór rękawic do pracy na dachu w korzystnej cenie znajdziesz w hurtowni Marel Plus działającej na rynku od ponad 20 lat. W hurtowni czekają na Ciebie między innymi rękawice robocze wodoodporne, rękawice robocze wzmacniane skórą czy rękawice powlekane latexem. Nie wiesz, jakie rękawice wielorazowe sprawdzą się w pracy cieśli albo dekarza? Poproś o radę profesjonalistów pracujących w Marel Plus na https://marelplus.pl

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 4 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły