Folie wstępnego krycia

Remont dachu – na co zwrócić uwagę?

Fot. 1. Dach po remoncie.

Wybierając najlepsze pokrycie dachu, warto zauważyć, jaki ma ono wpływ na konstrukcję i funkcję obiektu. Główna funkcja dachu to zapewnienie budynkowi trwałej ochrony przed działaniem środowiska zewnętrznego. Wybór odpowiedniej technologii jest zależny od przeznaczenia budynku. Tym samym pokrycie dachowe i rozwiązania stosowane do jego wykonania będą różne dla domów prywatnych, chłodni, mroźni, basenów, czy innych obiektów budowlanych.


Membrany dachowe PROTAN występują w wielu wariantach i wykorzystywane mogą być na dachach drewnianych, jak i z roślinnością ekstensywną, instalowane na izolacji cieplnej z wełny mineralnej czy też polistyrenu, eksponowane na tarasach o ruchu pieszym, przeznaczone do wykonywania dachów eksponowanych czy wymagających użycia systemu klejonego lub Vacuum. Przeznaczone są do dachów wystawionych na działanie wszystkich sił natury, począwszy od deszczu, słońca, wiatru, wysokiej czy niskiej temperatury, po te narażone na zanieczyszczenia.

Fot. 2. Dach przed remontem.

Fot. 2. Dach przed remontem.

Membrany PROTAN to pokryte obustronnie i wielowarstwowo plastyfikowanym PVC zbrojenie z dzianiny. Cechuje je niezwykła trwałość i 40-letni okres użytkowania w surowych warunkach atmosferycznych. Występują w wielu wariantach kolorystycznych, spełniają tym samym również wymogi estetyczne.
Istotną w dzisiejszych czasach kwestią jest również proekologiczne podejście do życia. Rozwiązania PROTAN mogą być produkowane pod wymiar, co ogranicza powstawanie odpadów podczas instalacji pokrycia dachowego. Prefabrykowanie arkuszy membran pozwala też na optymalizację kosztów i przyspieszenie montażu. PROTAN uzyskał klasyfikacje środowiskowe ISO 14001-ECO FRIENDLY ROOFING dla swoich membran PVC.
Wysoka jakość pokrycia dachowego to kluczowa kwestia, decydująca o przyszłości remontowanego czy budowanego obiektu. Warto więc zwrócić uwagę na wszystkie aspekty towarzyszące całemu procesowi jego wyboru – już od chwili decyzji, jaki materiał chcemy wykorzystać, po uwzględnienie strat i korzyści, które za tym idą. Szczególną uwagę należy zwrócić na obowiązek spełnienia wymogów prawnych oraz przepisów jakościowych i środowiskowych regulowanych osobno w każdym państwie. Pracownikom budowy należy zapewnić bezpieczne środowisko pracy.
Rozwiązania PROTAN zaprojektowane są tak, aby w bezpieczny i trwały sposób zabezpieczyły dach. Wykazują długą i popartą dowodami, ściśle analizowaną w cyklu użytkowania membrany trwałość. Ze względu na samogasnące cechy PVC, wyróżniają je wyjątkowe właściwości zapobiegające rozprzestrzenianiu się ognia. Do zgrzewania membran PROTAN wykorzystuje się gorące powietrze, a nie używa się ognia. Minimalizacja zużycia surowców i wytwarzania odpadów przyczynia się do ochrony środowiska, a prefabrykowane arkusze membran pozwalają na ich szybszy montaż, co doceniane jest przez inżynierów i generalnych wykonawców.
Na każdym etapie projektowania dachu należy pamiętać nie tylko o podstawowych wymogach, które stawia przed nami projekt, ale również o przyszłości pokrycia dachowego i zachowaniu jego funkcjonalności na przestrzeni lat.

Więcej na www.protan.pl

Milena Morcinek

5/5 - (30 głosów)

Data publikacji: 12 grudnia, 2016

5/5 - (30 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kamil
    poniedziałek, 13 maja, 2019

    Sam kilka lat temu remontowałem dach i zastanawiałem się nad wyborem dachówki lub blachodachówki. Ostatecznie stanęło na to pierwsze i jestem bardzo zadowolony

  2. bea
    czwartek, 16 maja, 2019

    Na pewno podczas remontu trzeba zwrócić największą uwagę na jakość materiałów oraz solidność ekipy remontowej. Cena też jest ważna, ale w przeliczeniu na rok czy miesiąc wyjdzie niewielka różnica, a komfort z użytkowania może być znacznie większy gdy jakość dachu będzie solidna.

Podobne artykuły