Budownictwo tradycyjne

Remont kuchni – sprawdzone porady

Twoja kuchnia nie podoba Ci się już tak, jak kiedyś? Pragniesz dodać jej odrobiny elegancji i świeżości? A może po prostu znudziły Ci się stare meble i chcesz nieco zmienić aranżację? Warto mieć świadomość, że remont kuchni jest jednym z najdroższych. Nie musisz jednak od razu kupować nowych mebli czy wyposażenia. Wystarczy zmiana koloru ścian, ciekawa tapeta, czy może przemalowanie szafek kuchennych na inny kolor. Podpowiadamy, jak zmienić wygląd kuchni i sprawić, by stała się jak najbardziej stylowym wnętrzem.  

Remont kuchni – od czego zacząć? 

Dla zapalonych kucharzy, doświadczonych gospodarzy i zapracowanych rodzin, kuchnia jest centrum codziennego życia i miejscem spotkań. Zebraliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o remoncie kuchni, aby remont nie był tak trudny, jak może się wydawać – od znalezienia odpowiedniego wykonawcy do wyboru płytek podłogowych, wykończenia czy odpowiedniego sprzętu. Wszelkie niezbędne urządzenia i akcesoria, potrzebne do remontu znajdziesz w sklepie internetowym Drillo.

Niestety, remont kuchni jest dość skomplikowanym procesem, który należy właściwie zaplanować. Nie ma jednego uniwersalnego sposobu na to, by kuchnia była atrakcyjna. Błędy są nie tylko powszechne, ale również często – nieuniknione. Możesz jednak ograniczyć je do minimum, jeśli skupisz się po kolei na konkretnych kwestiach, związanych z remontem.  

Ustal budżet 

Jeśli planujesz wyremontować kuchnię całkowicie, bądź przygotowany do zapłaty około 10% lub 15% bieżącej wartości domu. Jest to budżet, który pozwoli na zakup odpowiedniej jakości sprzętów i wyposażenia do kuchni. Wartość ta może oczywiście się wahać w zależności od wielkości pomieszczenia i rodzaju udogodnień, na które się zdecydujemy. 

Rozmiar ma znaczenie 

Spójrz na to, jakich rozmiarów jest Twoja kuchnia i wówczas dobierz odpowiednie rozwiązania. Inne meble będą dobrze prezentować się w małej, a inne w dużej kuchni.  

Skup się na oświetleniu 

W kuchni, warto skupić szczególną uwagę na doborze właściwego oświetlenia. Bardzo trudne może okazać się komfortowe przygotowywanie posiłków w pomieszczeniu, gdzie nie ma odpowiedniego światła. Może to utrudniać lub całkowicie uniemożliwiać wykonanie konkretnych czynności.  

Oprawy wpuszczane w sufit zapewniają dobre światło ogólne, natomiast lampy wiszące i żyrandole to uniwersalny wybór nad wyspę w kuchni i do jadalni. W strefach roboczych w kuchni popularne są lampy podszafkowe, które doświetlą zacienione miejsca.  

Ważne są również elementy sterujące oświetleniem: Zainstaluj oddzielny, dogodnie zlokalizowany przełącznik dla każdego źródła światła, najlepiej w pobliżu drzwi. Ściemniacze doskonale nadają się do modulowania siły oświetlenia w zależności od okazji lub pory dnia. 

Spełniaj (niektóre) swoje zachcianki 

Może jesteś na bieżąco z najnowszymi trendami, a może uwielbiasz jaskrawe kolory. Pamiętaj, że materiały i kolory, które wyglądają fantastycznie na próbce, w większej ilości mogą okazać się przytłaczające lub przesadzone. Przy wyborze kolorów, faktur i tkanin pamiętaj o umiarze.  

5/5 - (13 votes)

Data publikacji: 31 stycznia, 2021

Autor:

5/5 - (13 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kuchmistrz
    wtorek, 2 lutego, 2021

    Kuchnia nazywana czasami sercem mieszkania pełni bardzo ważną rolę w gopodarstwie domowym. Dlatego z jednej strony powinna być przytulna, z drugiej zaś funkcjonalna. To sprawi, że będziemy się czuć w niej znakomicie i jednocześnie w szybki i przyjemny sposób przygotujemy posiłek dla całej rodziny.

  2. Damian
    wtorek, 2 lutego, 2021

    Wszystko zależy od potrzeb w kuchni, trzeba je określić, ocenić bieżącą sytuację i możliwości techniczne i finansowe. Odświeżenie czy całkowity remont często bywa dość kosztowny, zwłaszcza ze względu na AGD i meble, ale jeżeli ktoś planuje zmienić wygląd na dłużej to warto zainwestować w jakość.

Podobne artykuły