Cieśla

Rewolucja – system ukrytego montażu deski tarasowej od ESSVE

Tarasy wykonane z drewna to doskonałe rozwiązanie dla każdego domu, ogrodu, mieszkania. Wspaniale wpisują się zarówno w nowoczesną, współczesną architekturę, jak i w tradycyjne budownictwo. Konstrukcja z desek tarasowych wtapiając się w zieleń przydomowych ogrodów tworzy poczucie harmonii z otoczeniem w wielu rozwiązaniach, gdzie zdecydowano się użyć wcale nie najtrwalszego i najlepszego do montażu materiału.

Decydując się na drewnianą deskę tarasową pytamy zazwyczaj o najlepszy rodzaj drewna i o najlepsze środki do konserwacji tarasów, zapominając często jak ważnym elementem w tej, tak wymagającej i wcale nie najtańszej konstrukcji, jest rodzaj użytych łączników i sposób ich aplikacji.
ESSVE Poland Sp. z o.o. działająca w Polsce od 26 lat to firma ze szwedzkimi korzeniami. Jej źródła kojarzą się z dobrym, wysokiej jakości produktem, w którym branża budowlana opiera się na konstrukcjach drewnianych. ESSVE nadąża za potrzebami rynku, innowacyjność oraz ciągły rozwój spowodowały, że posiada najlepszą kompleksową ofertę skierowaną do wszystkich grup odbiorców, a szczególnie do firm, które budują z drewna i elementów drewnopochodnych.
Dlatego decydując się na sposób montażu deski tarasowej wykonanej z drewna, wybierając wkręty ESSVE masz pewność, że dokonujesz dobrego wyboru.

ESSVE oferuje kilka rodzajów wkrętów do montażu drewnianej deski tarasowej. Pierwszy i podstawowy, tak zwany CLASIC, najczęściej wybierany jest przez inwestorów i montażystów. Do wyboru są trzy gatunki stali: węglowa pokryta powłoką antykorozyjną CORR SEAL, A2 stal nierdzewna i wreszcie, dla najbardziej wymagających, wkręty ze stali A4, których klasa korozyjności C5 pozwala na montaż w środowisku wilgotnym o dużym zasoleniu powietrza.

Rewolucja – system ukrytego montażu deski tarasowej od ESSVE

TORPEDO MAX III, to kolejna możliwość wyboru wkrętów ESSVE do montażu tarasów. Podobnie jak CLASIC, wykonane są w powłoce CORR SEAL, ze stali nierdzewnej A2 i A4. Wyróżniają się specjalną budową gwintu i „skręconym” frezem pod łbem ułatwiającym zagłębienie w desce.

Trzecim rozwiązaniem w ofercie ESSVE, które możemy wybrać, jest system o nazwie HDS do ukrytego montażu deski tarasowej. System, w którego skład wchodzą wkręty, o wielu możliwościach zastosowań, zasadniczy i dedykowany do montażu deski tarasowej, może być również z powodzeniem stosowany i daje naprawdę super efekt, przy montażu pokryć elewacyjnych wykonanych z drewna.
HDS to rozwiązanie dla wymagających. To montaż, który daje nam pewność, że wkręty będą zawsze wkręcone na tą samą głębokość i pod jednakowym kątem. Stal nierdzewna A2 i A4, z których wykonane są łączniki daje nam gwarancję estetycznego wyglądu tarasu przez długie lata, chroniąc deski przed wykwitami rdzy, przy stosowaniu wkrętów bez zabezpieczenia antykorozyjnego lub ocynkowanych elektrolitycznie w klasie antykorozyjnej C1.
W skład sytemu HDS 03 (dlatego 03, że przez lata wdrażania dokonano kilku modyfikacji), wchodzi urządzenie pozwalające na montaż deski tarasowej o grubości powyżej 24 mm i szerokości od 110 do 150 mm. Przy prawidłowym zamontowaniu, które zajmuje tylko 2–3 sekundy, tuleje prowadzące zapewnią nam estetykę, wkręt nie jest widoczny po montażu i wkręca się zawsze na prawidłową głębokość.

Rewolucja – system ukrytego montażu deski tarasowej od ESSVE

Stosując urządzenia bez specjalnie wykonanego bitu o rozmiarze TX15, który posiada zatoczenia umożliwiające prawidłowy montaż, na pewno nie uzyskamy pożądanego efektu. I wreszcie ostatni element systemu – wkręty HDS. Wykonane tylko ze stali nierdzewnej A2 i A4, dostępne w dwóch długościach – 50 i 60 mm. Wyróżniają się zredukowaną wielkością cylindrycznego łba (4,8 mm) i takim samym wymiarem elementu nawiercającego deskę i legar tzw. płetwy, która zapewnia nam prawidłowe nawiercenie deski bez rozwarstwień i pęknięć.
Dodatkowy gwint w górnej części wkrętu, pomimo zredukowanej średnicy łba, pewnie i mocno dociąga deskę do legara.

Niedowiarków i zainteresowanych zapraszam na stronę ESSVE www.essve.pl, gdzie wśród wielu filmów instruktażowych znajdziemy również kilka pozycji prezentujących system HDS. Chcących uzyskać więcej informacji proszę o kontakt z Kierownikami Regionów (dane kontaktowe, również na stronie ESSVE), którzy są kopalnią wiedzy. Omówią, pokażą i podczas zajęć praktycznych zademonstrują sposób ukrytego montażu deski tarasowej systemem HDS.

Więcej na www.essve.pl

4.8/5 - (32 votes)

Data publikacji: 5 sierpnia, 2019

Autor:

4.8/5 - (32 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sebastian
    środa, 7 sierpnia, 2019

    Taras narażony jest na wilgoć, wodę i inne warunki atmosferyczne. Deski oraz łączniki powinny być co najmniej dobrej jakości aby nie wymieniać ich za chwilę. System Essve Poland oparty na oparty na odpowiednich wkrętach i ich montażu powinien spełnić wymagania.

  2. tarasik
    niedziela, 11 sierpnia, 2019

    Łączniki desek tarasowych to ważny element mający wpływ na wygląd i trwałość tarasu. Muszą one spełniać określone wymagania takie jak odporność na warunki atmosferyczne i trwałość wykonanych połączeń. Taras z odstającymi deskami czy rdzewienia wkrętów to oszpecenie naszego całego domu. Na uwagę z pewnością zasługuje przedstawiony w artykule system niewidocznych połączeń desek tarasowych. Wygląda na t o, że jest on trwały i estetyczny.

Podobne artykuły