Elektronarzędzia

Rewolucja wśród pilarek do materiałów izolacyjnych

Festool gwarantuje szybkie, dokładne i mobilne cięcie, dzięki nowej pilarce do materiałów izolacyjnych ISC 240. Nowa pilarka z akumulatorem 18V nadaje się do cięcia zarówno elastycznych materiałów izolacyjnych, takich jak włókna mineralne i naturalne, jak i płyt poliuretanowych, polistyrenowych oraz twardych włókien mineralnych. Cięcia są wykonywane szybko, dokładnie i mobilnie. Ergonomiczna konstrukcja oraz niewielki ciężar pilarki zapewniają wysoki komfort pracy. Połączenie specjalnie opracowanych zespołów tnących, mocnego silnika EC-TEC i wydajnych akumulatorów zapewniają szybki postęp pracy i wytrzymałość narzędzia.

Na rynku pojawia się coraz więcej różnych rodzajów materiałów izolacyjnych o różnych grubościach: od wełny szklanej i mineralnej, poprzez włókna drzewne i konopne, po płyty poliuretanowe (PUR/PIR) i polistyrenowe (EPS/XPS). – Nasza akumulatorowa pilarka to zupełnie nowy system do obróbki materiałów izolacyjnych, jakiego do tej pory nie było – wyjaśnia Sławomir Trojan, trener Festool Polska. Dotychczas do cięcia wełny szklanej i mineralnej używano głównie standardowego noża do materiałów izolacyjnych. Jednak wraz ze wzrostem grubości materiału, wydajność i wygoda cięcia – zwłaszcza jeśli zależy nam na zachowaniu kąta – maleją. Dlatego stosuje się coraz droższe i nieelastyczne urządzenia tnące. Ze względu na dużą wagę i rozmiar są one raczej niepraktyczne w zastosowaniu mobilnym. Równie niewygodne są powszechnie stosowane narzędzia do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, jak na przykład elektryczne piły szablaste typu „lisi ogon“. Są one nieporęczne i ciężkie w codziennym użytkowaniu, a praca jedną ręką jest praktycznie niemożliwa.

Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 z brzeszczotem o szlifie falistym do cięcia elastycznych materiałów, takich jak wełna szklana, wełna kamienna i włókna naturalne (dostępne są zespoły tnące w rozmiarze 240 i 350 mm).

Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 z brzeszczotem o szlifie falistym do cięcia elastycznych materiałów, takich jak wełna szklana, wełna kamienna i włókna naturalne (dostępne są zespoły tnące w rozmiarze 240 i 350 mm).

Nowa akumulatorowa pilarka Festool do materiałów izolacyjnych ISC 240 to wyjątkowy multitalent: zasilanie akumulatorowe pozwala na mobilne cięcie materiałów izolacyjnych na budowie, z pełną swobodą ruchu, bez kabla, na dachu, na rusztowaniu, na podłożu. Niska waga, gumowane powierzchnie i doskonale wyważona konstrukcja zapewniają maksymalny komfort pracy, nawet podczas obsługi jedną ręką. – Nasza nowa pilarka pozwala na wydajną i dokładną obróbkę nawet trudnych do cięcia, elastycznych materiałów izolacyjnych z włókien naturalnych, takich jak miękkie włókna drzewne lub konopne. Dzięki temu obróbka naturalnych materiałów izolacyjnych jest szybsza, co z kolei sprawia, że są one bardziej interesujące dla rzemieślników i klientów.
Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 sprawdza się idealnie podczas:

 • wykonywania izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych w drewnianych ramach i konstrukcjach nośnych,
 • wykonywania izolacji ścian wewnętrznych – pod suchą zabudowę,
 • wykonywania izolacji dachu pod i między krokwiami, przy użyciu wełny mineralnej i włókien naturalnych,
 • wykonywania izolacji poddasza,
 • wykonywania izolacji dachu płaskiego przy użyciu PUR i wełny kamiennej,
 • nakładania izolacji z PUR na krokwie,
 • wykonywania izolacji elewacji przy użyciu wełny mineralnej i szklanej.

Wszechstronność to nasz atut

O wyjątkowości nowej pilarki decyduje jej wszechstronność. Dzięki brzeszczotowi o szlifie falistym jest ona idealna do cięcia elastycznych materiałów izolacyjnych, takich jak wełna mineralna i włókna naturalne. Płyty z poliuretanu i polistyrenu oraz twardą wełnę mineralną należy ciąć przy użyciu brzeszczotu z zębem rozwartym i z zastosowaniem stołu przystawkowego. Oba rodzaje brzeszczotów dostępne są w dwóch długościach: 240 i 350 mm. Specjalny falisty kształt ostrza umożliwia cięcie materiałów izolacyjnych przy minimalnej ilości powstającego pyłu.

System szybkiej wymiany umożliwia wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju materiału i jego grubości.

System szybkiej wymiany umożliwia wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju materiału i jego grubości.

– Przy pomocy adaptera do odsysania do narzędzia można podłączyć odkurzacz mobilny, co zapewnia zdrowe i czyste warunki pracy. Jest to szczególnie korzystne podczas stosowania ostrza z zębem rozwartym, kiedy to powstaje duża ilość wiórów. System szybkiej wymiany umożliwia rzemieślnikowi wygodną zmianę ostrza w zależności od rodzaju i grubości materiału – wyjaśnia Sławomir Trojan. Przy zastosowaniu szyny prowadzącej i przykładnicy kątowej pilarka w kilku prostych ruchach może zostać przekształcona w półstacjonarne miejsce pracy, gdzie precyzyjne cięcia można wykonywać prosto i z zachowaniem kątów. Ponadto, konstrukcja i specjalna gumowa powłoka sprawiają, że nowa pilarka nadaje się również do trudnych zastosowań na placu budowy.

Szeroki asortyment i wydajna obróbka materiałów izolacyjnych

Pilarki mieczowe Univers SSU 200 i IS 330 to specjalistki od twardych materiałów izolacyjnych z włókien drzewnych oraz płyt z poliuretanu i polistyrenu. Precyzyjne cięcia oraz cięcia pod kątem do 60° umożliwia specjalny wpust prowadzący w stole z odlewanego pod ciśnieniem aluminium, w połączeniu z szyną prowadzącą. Nowa akumulatorowa pilarka do materiałów izolacyjnych ISC 240 to doskonałe uzupełnienie asortymentu Festool, umożliwiające obróbkę elastycznych materiałów z włókien mineralnych i naturalnych, o głębokości cięcia do 350 mm.

DANE TECHNICZNE AKUMULATOROWEJ PILARKI DO MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH ISC 240
Zasilanie 18 V
Liczba skoków roboczych 3000 min-1
Głębokość cięcia 240 mm i 350 mm
Skok 26 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø 27 mm
Ciężar 2,5 kg z akumulatorem Standard (5,2 Ah)
2,3 kg z akumulatorem Compact (3,1 Ah)
1,8 kg bez akumulatora

Gwarancja All-Inclusive

Akumulatorowej pilarce do materiałów izolacyjnych ISC 240 towarzyszy również pakiet Gwarancja All-Inclusive. Obejmuje on: 36 miesięcy bezpłatnych napraw, 36 miesięcy ochrony na wypadek kradzieży, 10 lat gwarancji na części zamienne oraz 15-dniowa gwarancja zadowolenia lub zwrot pieniędzy. Dotyczy to narzędzia, akumulatorów oraz ładowarki

Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis

www.festool.pl/ciesielstwo

4.9/5 - (45 votes)

Data publikacji: 27 maja, 2019

Autor:

4.9/5 - (45 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. praktyk
  poniedziałek, 27 maja, 2019

  Obróbka materiałów izolacyjnych,tylko z nazwy może wydawać się prostą czynnością.Jeśli ktoś pracował z materiałami izolacyjnymi domów,to wie że aby praca przebiegała sprawnie i wydajnie należy używać z głową dobrych narzędzi,a firma Festool jest producentem naprawdę świetnych narzędzi z pewnością do nich można zaliczyć nowoczesną pilarkę ISC 240.Parametry tej pilarki do materiałów izolacyjnych gwarantują wydajną pracę przy pracach izolacyjnych.

 2. Damian
  wtorek, 28 maja, 2019

  Festool stale coś wprowadza coś nowego do swojej oferty narządzi. Pilarki elektryczne ręczne do materiałów izolacyjnych bardzo ułatwiają i przyśpieszają pracę którą musielibyśmy wykonać ręcznie. Działanie na akumulatorze i mniejsze rozmiary takich narzędzi to plus dla Festoola, że idzie w stronę mobilności narzędzi.

Podobne artykuły