Dachówka ceramiczna

Rodzaje nowoczesnych dachówek ceramicznych Röben

Dachówki ceramiczne różnią się kształtem, wielkością, barwą i rodzajem wykończenia. Niektóre mają określone przeznaczenie, inne są uniwersalne. Jaka jest charakterystyka poszczególnych modeli?

Wśród dostępnych na rynku wysokiej jakości nowoczesnych dachówek ceramicznych firmy Röben wyróżniamy kilka modeli. Do grona docenionych już przez inwestorów i wykonawców modeli BERGAMO, PIEMONT i MONZAplus, dołączyła nowość – MILANO.

Kształty dostosowane do potrzeb

W ofercie marki Röben znajduje się bardzo dziś popularny i często wybierany na dachy nowoczesnych budynków model BERGAMO. To wyjątkowa dachówka ceramiczna o równej, płaskiej powierzchni i prosty liniach. Jej wizerunek przekłada się na nowoczesny wygląd dachu. Jej konstrukcja pozwala na układanie zarówno w szeregu, jak i z przesunięciem. Specjalnie zaprojektowany model zapewnia bezpieczne i sprawne odprowadzenie wody z połaci dachu. Gwarantuje tym samym wysoką szczelność pokrycia, a możliwość przesuwu w obszarze zamka wynosi 28 mm. Przeznaczona jest do dachów o kącie nachylenia już od 25O. Z kolei PIEMONT to elegancka, smukła dachówka, o kształcie spłaszczonej fali. Jej specjalnie wyprofilowane zamki pozwalają na dużą tolerancję między maksymalnym zsuwem a rozsuwem, która wynosi aż 38 mm. Dzięki temu ten model dachówki może być układany na łatach o rozstawie 365 – 403 mm. To ważny parametr podczas remontu dachu, ponieważ pozwala na dopasowanie się do zastanej więźby, bez konieczności jej wymiany. Dachówką o większym formacie od poprzednich marki Röben jest MONZAplus. Jej wymiary to 464 x 304 mm.Do pokrycia 1 metra kwadratowego powierzchni dachu wystarczyzaledwie około 9,5 dachówki, co pozwala na szybkie i ekonomiczne ułożenie pokrycia. Pięknie prezentuje się na dachach, a może być układana na takich o kącie nachylenia od 22 O.

NOWOŚĆ w ofercie

Nowością produkowaną w fabryce firmy Röben w Środzie Śląskiej jest dachówka ceramiczna MILANO. Jest to model o kształcie litery S należący do jednego z najstarszych wzorów tradycyjnych pokryć i potocznie zwany jest holenderką. Zapewnia wyjątkową trwałość, odporność i najwyższej klasy wytrzymałość dachu. Charakteryzuje się dużym formatem o wymiarach 466 x 306 mm, co pozwala na przyspieszenie prac dekarskich. Na pokrycie jednego metra kwadratowego dachu wystarczy od 10,3 – 11,5 sztuk nowej esówki. Ponadto wysoka tolerancja przesuwu w tym modelu wynosząca aż 41 mm pozwala na duży zakres regulacji rozstawu łat. Zapewnia to jej uniwersalność, ponieważ pozwala na zastosowanie na dowolnie rozbudowanym i skomplikowanym kształcie dachu, a do tego ułatwia dostosowanie się do zastanej więźby. Jest zatem doskonałą dachówka na remontowane dachy. Zwłaszcza, że waga MILANO to tylko 3,9 kg, dzięki czemu nie stanowi dużego obciążenia dla połaci dachowych. Dodatkowo zapewnia doskonałą szczelność pokrycia dzięki udoskonalonym głębszym i wyższym zamkom, które jeszcze lepiej odprowadzają wodę opadową. Jej ponadczasowa forma w większym rozmiarze, doskonale sprawdzi się zarówno na dachach budynków utrzymanych w stylu klasycznym, jak i tym bardziej współczesnym. MILANO jest dostępna w dwóch kolorach: czerwonym naturalnym i antracytowym angobowanym.

milano-antracytowa-angobowana

Trwałość i pewność na lata

Każdy z różnorodnych modeli dachówek marki Röben powstaje podczas wypalania czystych glinianych roztworów oraz zawartych w nich minerałów. Nowoczesna produkcja sterowana komputerowo i elektroniczna wieloetapowa kontrola jakości gwarantują, że na rynek trafiają dachówki najwyższej jakości. Ich wygląd jest niezmienny przez cały okres żywotności. Podczas, gdy koszty napraw i konserwacji słabszej jakości materiałów dachowych mogą w stosunkowo krótkim czasie przekroczyć początkowo zaoszczędzoną podczas zakupu kwotę, w przypadku dachu z dachówek ceramicznych nie musimy się o to niepokoić. Wszelkie uszkodzenia są zwykle szybko naprawiane dzięki sprawnej wymianie pojedynczych sztuk. To sprawia, że dach wykonany z ceramiki jest ponadczasowy.


Data publikacji: 30 kwietnia, 2024

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły