Rolety, żaluzje i markizy

Roleta ARZ SOLAR – z ogniwami solarnymi na pilota

Na użytkowym poddaszu dla pełnego komfortu przebywania niezwykle istotną rolę pełnią rolety zewnętrzne. Chronią pomieszczenie nie tylko przed operowaniem wszędobylskich promieni słonecznych, nadmiernym hałasem z zewnątrz, ale też zapewniają poczucie intymności. Niezależnie od pory roku pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Roleta ARZ SOLAR ma coś jeszcze: niezwykle wygodne rozwiązanie jakim jest możliwość jej obsługi bez zasilania prądem.

Dzięki ogniwom solarnym jej moc pochodzi wprost ze słońca, gdyż zasilana jest akumulatorem ładowanym z baterii słonecznych, i można nią sterować za pomocą pilota.

Roleta ARZ SOLAR

– chroni latem przed upałem i promieniami uv,
– ogranicza straty ciepła w zimie, zaciemnia wnętrza,
– jest skuteczną barierą przed nadmiernym hałasem,
– zapewnia poczucia prywatności,
– roleta zewnętrzna utrudnia włamanie i łatwo się montuje

Ważne wskazówki przed montażem

Roleta Solar powinna być zamontowana po najbardziej nasłonecznionej stronie domu. Dopuszczalne się kierunki wschodni i zachodni.

A – okno przeznaczone do zamontowania roletyA – okno przeznaczone do zamontowania rolety
B – odkręcenie wkrętów dolnych blach trapezowychB – odkręcenie wkrętów dolnych blach trapezowych

Jeśli chcemy zamontować rolety na stronie północnej baterie słoneczną należy umieścić w miejscu nasłonecznionym. Można je stosować również w zespoleniach okien przy zachowaniu minimalnej odległości 20 cm między oknami w pionie i 10 cm w poziomie.

C – zdemontowanie dolnych blach trapezowychC – zdemontowanie dolnych blach trapezowych
D – zamontowanie „ślizgów” na dolnych blachach trapezowychD – zamontowanie „ślizgów” na dolnych blachach trapezowych

Pancerz rolety stanowią lamele aluminiowe i są połączone między sobą specjalnym elastycznym łącznikiem, który zwiększa jego wytrzymałość i ma wpływ na wysoką kulturę pracy rolety. Dostępny jest w dwóch kolorach: ciemny popiel i jasny popiel.

Uniwersalne i innowacyjne rolety ARZ Solar można użyć zarówno do okien obrotowych FT i PT, okien uchylnoobrotowych FPP preSelect.

E – zamontowanie uchwytów montażowych na górnych blachach trapezowychE – zamontowanie uchwytów montażowych na górnych blachach trapezowych
F – zamontowanie uchwytów montażowych na górnej części oknaF – zamontowanie uchwytów montażowych na górnej części okna
G – uchwyt montażowy przygotowany do założenia roletyG – uchwyt montażowy przygotowany do założenia rolety
H – okno z przygotowanymi uchwytami do montażu roletyH – okno z przygotowanymi uchwytami do montażu rolety
I – założenie rolety na uchwyty montażoweI – założenie rolety na uchwyty montażowe
J – założenie rolety na „ślizgi” i zatrzaśnięcie środkowych uchwytówJ – założenie rolety na „ślizgi” i zatrzaśnięcie środkowych uchwytów

ASZ

4.5/5 - (16 votes)

Data publikacji: 1 sierpnia, 2012

4.5/5 - (16 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. technik
    czwartek, 14 lutego, 2019

    Rolety są obecnie modnym, ale przede wszystkim użytecznym wyposażeniem okien naszych domów. Chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również stanowią barierę dla ucieczki ciepła w okresie zimowym. Stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem i są również ozdobą naszych okien. Sterowanie pilotem to już wyższy stopień techniki, a zasilanie baterią słoneczną to już naprawdę XXI wiek.

  2. kosa
    poniedziałek, 25 lutego, 2019

    Od dawna nosiłem się z zamiarem montażu rolety na oknach dachowych w moim domu.Liczę,że roleta taka uchroni moje poddasze od dokuczliwych letnich upałów,a roleta ARZ SOLAR posiadająca dodatkowo ogniwa solarne jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.

Podobne artykuły