Okna dachowe

Roleta ARZ Z FAKRO dołączyła do znanego na całym świecie systemu Z-Wave

Podczas dorocznego kongresu Z-Wave Alliance, międzynarodowej organizacji branżowej zrzeszającej ponad dwustu producentów wykorzystujących w swojej ofercie bezprzewodową technologię, przyznano Rolecie ARZ certyfikat produktu należącego do systemu Z-Wave. To nie pierwszy produkt FAKRO z tym odznaczeniem.

Tym samym Roleta ARZ dołączyła do grona siedmiuset certyfikowanych produktów zintegrowanych w systemie bezprzewodowej obsługi Z-Wave.

System Z-Wave –inteligentny, niedrogi, megawygodny!

Posługując się fachowym językiem, Z –Wave jest bezprzewodowym protokołem służącym do połączenia w jedną, zdalnie sterowaną sieć. Jego ideą jest zestrojenie urządzeń automatyki domowej w topologii mesh, tak zwanej sieci kratowej. Za jego pomocą można zarządzać domowymi sprzętami takimi jak: oświetlenie, termostaty, alarmy, komputery, telefony, urządzenia klimatyzacyjne, okna i rolety. Można jej obsługiwać za pomocą jednego pilota. Co niezwykle istotne, system nie wymaga ingerencji ani w strukturę budynku ani instalację elektryczną.

Właścicielem i twórcą technologii z-wave jest duńska firma Zensys. Projekt stał się popularny w 2005 roku, kiedy to członkowie firm INTERMATIC, Leviton, Wayne Dalton, Danfoss i Universal Electronics spotkali się w celu ustalenia wspólnej częstotliwości i protokołu transmisji danych do sterowania swoich urządzeń. Wtedy to właśnie ustalono, że najlepszym rozwiązaniem będzie protokół z-wave, po czym przystąpiono do rozmów z właścicielem firmy Zensys. W wyniku negocjacji powstało stowarzyszenie Z-Wave Alliance do którego przystępują firmy chcące sterować swoimi urządzeniami za pomocą tego właśnie protokołu. Do stowarzyszenia Z-Wave Alliance, na koniec 2012 roku należało ponad 300 firm produkujących urządzenia automatyki domowej i przemysłowej.

Roleta ARZ Z FAKRO dołączyła do znanego na całym świecie systemu Z-Wave

Roleta ARZ

Nagrodzony produkt to roleta zewnętrzna, która gwarantuje komfortowe użytkowanie poddasza nie tylko w zimie, ale i w lecie. Skutecznie chroni przed upałem i ogranicza straty ciepła w jesienno-zimowe miesiące.

Pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę wewnątrz pomieszczenia bez względu na porę roku, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu. Roleta ARZ w bezprzewodowym systemie Z-Wave , sterowana przełącznikiem lub pilotem, zasilana 12V DC.

Pozostałe zalety Rolety ARZ

• chroni przed nadmiernym hałasem,
• umożliwia całkowite zaciemnienie wnętrza,
• zabezpiecza przed promieniami UV,
• utrudnia włamanie,
• zapewnia intymność,
• wyposażona w system bezprzewodowy Z-Wave –sterowana przełącznikiem lub pilotem,
• posiada dwuletnią gwarancję.

Warto podkreślić, że zastosowanie rolety do okien ARZ znacznie zmniejsza rachunki za energię, co domowy budżet przyjmie z zadowoleniem.

Roleta ARZ Z FAKRO dołączyła do znanego na całym świecie systemu Z-Wave

ASZ

4/5 - (2 votes)

Data publikacji: 23 grudnia, 2013

Autor:

4/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    wtorek, 12 stycznia, 2021

    Potwierdzam wygodę użytkowania takiego domu. omy inteligentne korzystające z systemów typu z-wave są coraz bardziej popularne. Po wizycie u znajomego, który zbudował dom i zarządza nim z pomocą aplikacji w telefonie jestem zafascynowany możliwościami. Dobrze że Fakro jest wśród dostawców.

Podobne artykuły