Rolety, żaluzje i markizy

Rolety dachowe – 3 sposoby, jak wybrać idealne!

Rolety dachowe to najlepsze rozwiązanie, jeśli masz w domu okna, które są w pochyłym, nietypowym kształcie i znajdują się na dachu. Rolety dachowe mogą być zewnętrzne, jak również wewnętrzne. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie komfortu przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także zbytnim nagrzaniem pomieszczenia.

O wyborze odpowiednich rolet warto pomyśleć już na etapie zakupu lub budowy domu. Jeśli jednak nie masz jeszcze rolet i dopiero zaczynasz urządzać poddasze, idealnym czasem na montaż rolet dachowych będzie wczesna wiosna, czyli czas przed największymi, letnimi upałami. Poddasze, poza swoim niezaprzeczalnym przytulnym klimatem i urokiem, charakteryzuje się niestety tym, że jest tam bardzo gorąco. Oryginalne rolety na okna dachowe rozwiążą ten problem i zapewnią komfort i wygodę o każdej porze roku. 

1. Rolety dachowe – różne rodzaje

2. Oryginalne rolety na okna dachowe

3. Rolety dachowe – zalety 

Rolety dachowe – różne rodzaje

Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet dachowych. Przede wszystkim dzielą się na zewnętrze i wewnętrzne, czyli takie, które umieszczane są wewnątrz pomieszczenia lub od strony zewnętrznej. Zewnętrzne rolety dachowe chronią szyby przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i zapewniają lepszą izolację cieplną. Wśród nich dostępne są między innymi rolety manualne i elektryczne. Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne, ich wybór jest bardzo szeroki. Bardzo popularne są tradycyjne rolety dachowe z prowadnicami. Wyróżniamy także rolety zaciemniające, których funkcją jest ograniczenie dopływu światła słonecznego do pomieszczenia. Posiadają one specjalną, aluminiową powłokę, która odbija promienie słoneczne. Gwarantuje to duży komfort i odpowiednie zaciemnienie nawet podczas bardzo słonecznego dnia. Wśród rolet dachowych wymienia się także żaluzje i lamele, ale nie są one zbyt popularne, chociaż niewątpliwie prezentują się bardzo atrakcyjnie wizualnie. Jednak rolet zaciemniające są bardziej praktyczne ze względu na komfort poziomu zaciemnienia, jaki zapewniają. 

Oryginalne rolety na okna dachowe

Jeśli stoisz przed wyborem odpowiednich markiz, najlepsze będą oryginalne rolety na okna dachowe. Rolety FAKRO lub rolety VELUX to jedne z najpopularniejszych produktów, ponieważ cechuje je doskonała jakość i dobra cena. Decydując się na produkty markowe masz pewność, że będą służyły Ci długie lata bez awaryjnie. Oryginalne rolety na okna dachowe gwarantują komfort użytkowania i dużą wygodę. Odpowiednio dobrane rolety dachowe, które są dostosowane do Twoich potrzeb, to zupełnie nowa jakość użytkowania poddasza. Wybierając uznanego producenta, stawiasz na lata doświadczenia. Dodatkowo wewnętrzne rolety dachowe, dzięki wysokiej estetyce wykonania, pełnią także funkcje dekoracyjne i mogą dodać wnętrzu Twojego domu charakteru i stylu. Na poddaszu możesz urządzić sypialnię, pokój dziecięcy, łazienkę albo garderobę. Posiadanie rolet dachowych sprawi, że będą to Twoje ulubione pomieszczenia w domu!

Rolety dachowe – zalety 

Rolety dachowe niewątpliwie posiadają bardzo wiele zalet. Ich zadaniem jest osłona okien, które znajdują się na dachu. Dach bardzo szybko się nagrzewa, co wpływa niekorzystnie na temperaturę panującą na poddaszu. A oto najważniejsze korzyści z posiadania rolet dachowych:

 • zapewniają doskonałą ochronę przed światłem słonecznym, które może być bardzo uporczywe, 
 • zapewniają komfort i wpływają na obniżenie temperatury w pomieszczeniu, chronią przed przegrzaniem, 
 • oryginalne rolety na okna dachowe pełnią funkcję dekoracyjną, 
 • rolety dachowe zwiększają izolację termiczną budynku.
4.9/5 - (21 votes)

Data publikacji: 28 lutego, 2021

Autor:

4.9/5 - (21 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Jan
  poniedziałek, 1 marca, 2021

  Rolety dachowe są już praktycznie standardem. Obserwuję okoliczne budowy i prawie wszędzie widać rolety. Firma Velux jako jeden z liderów ego rynku wyznacza trendy co przekłada się na decyzję inwestorów.

 2. Jacek
  wtorek, 6 lipca, 2021

  Warto zainwestować w oryginalne rolety dachowe aby znacznie poprawić komfort mieszkań na poddaszu.Rolety dachowe ,to nie tylko funkcja dekoracyjna ale przede wszystkim chronią pomieszczenia przed przegrzaniem i intensywnym światłem słonecznym.

Podobne artykuły