Chemia budowlana

ROOF PAINT 60 – wybierz kolor swojego dachu

Kolor dachu nie musi być nudny, ale powinien pasować do koloru elewacji domu, nawiązywać do jego architektury i stylu. Okna, drzwi, bramy, tynki, cokół wraz z dachem – wszystkie te elementy muszą być spójne, gdyż decydują o wyglądzie elewacji. Kolory domu to sprawa bardzo indywidualna, ale można skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań. Do sprzedaży trafiła właśnie wodorozcieńczalna farba poliakrylowa Scala ROOF PAINTS 60 w pięciu nowych kolorach.

Scala ROOF PAINTS 60 to idealna farba do powierzchni metalowych, w tym dachów, o półmatowym stopniu połysku. Przeznaczona jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zalecana do ochronnego i dekoracyjnego malowania powierzchni stalowych, elementów pionowych blach, aluminium, betonu oraz wszelkich elementów z drewna (okna) i plastiku (rynny). Można ją także stosować do renowacji starych powłok, zarówno na blachach ocynkowanych, jak i powlekanych metodami przemysłowymi.

Dzięki specjalnej recepturze farba posiada właściwości termostatyczne – nie pęka i „współpracuje” z podłożem wraz ze zmieniającymi się warunkami otoczenia. Jest także odporna na zmienne warunki atmosferyczne i na promieniowanie UV, dzięki czemu przez lata będzie się doskonale prezentować na każdej pomalowanej powierzchni.

Kilka cennych porad przy doborze koloru dachu

Decyzja dotycząca koloru pokrycia dachowego nie jest łatwa. Odpowiednie zestawienie barw dachu i ścian zewnętrznych decyduje bowiem o wyglądzie całego domu. Dlatego bardzo ważna jest kolejność podejmowanych decyzji przy dobieraniu kolorystyki domu.
Narzuca ją zresztą sam proces budowlany – pokrycie dachowe wykonuje się przed wykończeniem elewacji zewnętrznych. Wybór kolorystyki dachu jest więc decyzją o charakterze nadrzędnym. Należy pamiętać, że dachówki nie będziemy zmieniać przez dziesięciolecia, tymczasem ściany zewnętrzne budynku maluje się co kilka, kilkanaście lat.
Przy wyborze koloru dachu należy wziąć także pod uwagę fakt, że ciemny dach bardziej się nagrzewa. Oddawane przez niego ciepło będziemy najbardziej odczuwać, otwierając okna dachowe w upalne letnie dni.

Kolorystyka domu, w tym dachu, powinna poszukiwać relacji z naturą, dlatego najlepiej korzystać z palety naturalnych kolorów. Warto też dokładnie przyjrzeć się specyfice materiału, zobaczyć, czy rzeczywiście dobrze wygląda on w danym zabarwieniu. Dobór kolorów zawsze powinien się odbywać w sklepie (lub – jeszcze lepiej – w naturze) – tam, gdzie większy fragment pokrycia możemy zobaczyć z bliska – nie wybierajmy jego kolorów z katalogu czy w Internecie!

Marzysz o zielonym dachu? Teraz jest to możliwe z farbami Scala ROOF PAINTS 60 zielony RAL 6020.

Pamiętaj, tylko, że przy tym kolorze dachu, na elewację najlepsze będą ciepłe, beżowe i żółtawe odcienie. Zielony dach pasuje również do białych ścian. Warto wtedy jednak dać na elewację inne zielone elementy – na przykład opaski okienne lub okiennice. Dobrą kompozycję utworzą z nim też naturalne materiały – drewno, brązowy lub żółty klinkier, kamień.

Barwa ma silne oddziaływanie, dlatego decyzja o kolorach dachu i elewacji nie może być przypadkowa, warto bardzo dokładnie ją przemyśleć.

Scala ROOF PAINTS 60 dostępna jest w opakowaniach 1, 3 i 10 litrowych w wybranych kolorach:
– zielony RAL 6020
– szaro-grafitowy RAL 7024
– czerwono tlenkowy RAL 3009
– brązowy RAL 8017
– grafitowo-czarny RAL 9004

Jej cena to 399 zł/10L we wszystkich kolorach.

3.9/5 - (16 głosów)

Data publikacji: 27 maja, 2013

Autor:

3.9/5 - (16 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Łukasz
  poniedziałek, 11 marca, 2019

  Taka farba Scala Roof Paints przyda się do odświeżenia i połączenia wszystkich elementów dachu w jeden kolor. Dostępna paleta kolorów wystarczy niezbyt wymagającym użytkownikom, jednak wybór odpowiedniego koloru powinien pasować do otoczenia. Kolor zielony raczej nie jest takim standardowym kolorem, to coś innego.

 2. Iwona12
  niedziela, 17 marca, 2019

  Szerokie zastosowanie tej farby przemawia za tym,zeby zapamiętac jej nazwę i markę.Na wiosnę z pewnością wiele elementów będzie wymagało odświezenia,przyda się jak znalazł.

 3. Stankiewicz Mateusz Prace Wysokościowe
  piątek, 13 grudnia, 2019

  Maluję tą farbą profesjonalne od 5lat 0 problemów polecam z czystym sumieniem

Podobne artykuły