Łączniki

ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu

W samym centrum Tyrolu Południowego działa przedsiębiorstwo, które od ponad 27 lat opracowuje rozwiązania dla sektora budownictwa drewnianego – wkręty i łączniki do drewna, systemy uszczelnień budowlanych chroniące przed przenikaniem powietrza i działaniem wiatru, rozwiązania w zakresie izolacji akustycznej, systemy zabezpieczeń przed upadkiem i kompleksową ofertę usług dla planistów. Ta firma nazywa się Rothoblaas.

Dzięki najbardziej kompleksowej i zróżnicowanej gamie produktów w całej branży firma Rothoblaas oferuje wszystko, co jest potrzebne, aby wybudować budynek z drewna – z wyjątkiem samego drewna. Tak w dużym uproszczeniu osobie spoza branży można wytłumaczyć, czym się na co dzień zajmujemy, wyjaśnia z uśmiechem dyplomowany inżynier Michele Dal Ri, kierownik ds. produktu w Rothoblaas. W firmie jesteśmy przyzwyczajeni do upraszczania złożonych kwestii, aby były bardziej przystępne. W Rothoblaas nieustanne dążenie do perfekcji i innowacyjności jest częścią codziennej działalności, ponieważ klienci są zadowoleni tylko z najlepszych rozwiązań.

ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu

W 1991 roku firma postanowiła wprowadzić na rynek maszyny i akcesoria dla branży ciesielskiej. Po dwóch latach działalności rozszerzyła swoją działalność z Tyrolu Południowego na inne regiony Włoch. Dzisiaj przedsiębiorstwo zatrudnia 350 pracowników na całym świecie, działa na ponad 75 rynkach międzynarodowych, a jego obroty wynoszą 60 mln euro. Wzrost ten zawdzięcza wizji właściciela i założyciela, Roberta Blaasa, który za podstawę kultury przedsiębiorstwa Rothoblaas przyjął innowacyjność i świadczenie usług.

ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu

Chęć bycia zawsze o krok przed innymi umożliwiła Rothoblaas opracowanie wielu nowych produktów. Do flagowych produktów należy między innymi system łączenia X-Rad. Po uzyskaniu pozytywnej opinii środowiska naukowego i akademickiego system ten został w 2016 roku po raz pierwszy zastosowany w wielopiętrowym projekcie realizowanym na Tajwanie, a obecnie jest rozwijany w różnych częściach świata. Badania naukowe i poszukiwania nowych rozwiązań w celu ciągłego doskonalenia branży budownictwa drewnianego skłoniły Rothoblaas do poszerzenia oferty o nowe, innowacyjne produkty. Warto wymienić przede wszystkim łącznik Spider do podpartych punktowo stropów płaskich z CLT o dużej rozpiętości (ponad 5 m) i łącznik kątowy TTV oraz usługi, które w branży budownictwa drewnianego nie były wcześniej dostępne.

ROTHOBLAAS – międzynarodowy charakter i przywiązanie do kraju rodzinnego jako strategia sukcesu

Nowy kątownik Titan V wykazuje znakomite właściwości charakterystyczne w zakresie nośności przy rozciąganiu (100 kN) i wytrzymałości na ścinanie (60 kN). Dzięki temu siły poziome w wielopiętrowych budowlach drewnianych nie będą w przyszłości stanowić problemu. Ciekawe, czy za kilka lat oba te rozwiązania, podobnie jak łącznik X-Rad, staną się „cenionymi klasycznymi rozwiązaniami stosowanymi w budynkach z drewna klejonego warstwowo”.

Polska Pólnocno-Zachodnia – Kacper Fąkowicz
kacper.fakowicz@rothoblaas.com
+48 517313406

Polska Południowo-Zachodnia – Bartosz Romelczyk
bartosz.romelczyk@rothoblaas.com
+48 882654222

Polska Pólnocno-Wschodnia – Grzegorz Wojtan
wojtan@rothoblaas.com
+48 511366478

Polska Południowo-Wschodnia – Łukasz Fojcik
Lukasz.Fojcik@rothoblaas.com
+48 729 993 141

4.8/5 - (52 votes)

Data publikacji: 7 marca, 2019

Autor:

4.8/5 - (52 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek K
    sobota, 9 marca, 2019

    Firma Rothoblaas jest mi znana i wykorzystywałem praktycznie produkty które produkuje.Aby wybudować drewniany budynek można oprócz drewna wykorzystać produkty z oferty firmy Rothoblaas i mieć pewność,,że wykorzystane podzespoły będę praktyczne i dobrej jakości.

Podobne artykuły