Elektronarzędzia

Rozwiązania akumulatorowe Festool

Festool opracowuje rozwiązania akumulatorowe, idealnie dostosowane do potrzeb profesjonalistów. Takie, w których akumulator i elektronarzędzie tworzą zgrany zespół i doskonale ze sobą współdziałają. Podstawowe cechy, takie jak niewielki ciężar, perfekcyjna ergonomiczność i równowaga przy maksymalnej wytrzymałości, są istotą rozwoju narzędzi akumulatorowych Festool. Wszystkie one codziennie zmagają się z wyzwaniami, które towarzyszą fachowcom przy budowie lub renowacji dachu, budownictwie drewnianym, budowie fasad, czy budowie schodów.

Urządzenia akumulatorowe dla cieśli i dekarzy

Tworzenie wszelkiego rodzaju konstrukcji drewnianych wymaga specjalistycznych narzędzi. – Naszym celem jest opracowanie rozwiązań akumulatorowych dostosowanych do potrzeb profesjonalistów – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer.
Niewielki ciężar, doskonała ergonomia i wyważenie przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnej wytrzymałości to cechy, które odgrywają kluczową rolę w codziennej pracy. Ważne jest, aby akumulator i elektronarzędzie tworzyły zgrany system i doskonale ze sobą współdziałały. Podobnie jak w urządzeniach zasilanych z sieci, również w przypadku akumulatorów wymagane jest, aby wydajność, trwałość i wytrzymałość były na najwyższym poziomie. Powinny one zapewniać niezbędną moc i czas działania, których nasi klienci potrzebują i oczekują, aby wykonać swoją pracę. Jeśli dodatkowo cały system jest trwały i spełnia swoje zadania przez wiele lat, to osiągnęliśmy nasz cel.
Akumulator stanowi podstawę wydajności urządzenia. Po podłączeniu jest on jednak częścią urządzenia i dlatego w znacznym stopniu wpływa na ciężar i ergonomię narzędzia. Akumulator posiada również dodatkowe funkcje, które są bardzo pomocne w codziennej pracy. Na przykład, jeśli nasz akumulator Bluetooth podłączony jest do odkurzacza mobilnego z obsługą Bluetooth, można go włączać i wyłączać w trybie uruchamiania automatycznego. – Akumulator jest łącznikiem pomiędzy narzędziem, a smartfonem – mówi menedżer produktu Patrick Hitzer. To wszystko Festool zawarł również w nowych, mocnych i dopasowanych do potrzeb rozwiązaniach akumulatorowych.

Rozwiązania akumulatorowe Festool

Większa mobilność w budownictwie drewnianym

Akumulatorowa pilarka HKC 55 z prowadnicą FSK jest odpowiedzią na potrzeby cieśli, dekarzy oraz każdego fachowca, który zajmuje się budownictwem drewnianym. Czy to na dachu, czy też na stałym podłożu, podczas cięć pod kątem z powtarzalną dokładnością i cięć z prowadnicą w połączeniu z szynami FSK i FS lub też podczas precyzyjnych cięć ukośnych – akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa HKC 55 pokazuje, co potrafią dzisiaj nowoczesne pilarki tarczowe. Jak twierdzą fachowcy, chwila pracy pilarką HKC 55 potwierdza jej zalety i sprawia, że chce się ją po prostu mieć.

Rozwiązania akumulatorowe Festool

Większe bezpieczeństwo dzięki unikalnemu zabezpieczeniu KickbackStop

Najczęstszą przyczyną poważnych obrażeń przy użyciu zgłębiarek jest odrzut. Z tego powodu Festool wdrożył system KickbackStop, który zatrzymuje tarczę TSC 55 K w mgnieniu oka, nie tylko chroniąc obrabiany przedmiot, ale także minimalizując ryzyko zranienia. W pracy często decydująca jest jedna milisekunda, w której odrzut jest najczęstszą przyczyną poważnych urazów podczas pracy z użyciem zagłębiarki. Jeśli podczas cięcia i zanurzenia w elemencie obrabianym dojdzie do odrzutu, dzięki inteligentnej technologii KickbackStop tarcza naszej zagłębiarki zatrzyma się w mgnieniu oka. Oznacza to zatrzymanie ruchu wstecznego pilarki, co nie tylko chroni element obrabiany, ale także zmniejsza do minimum ryzyko urazów. Co więcej skoncentrowana siła zagłębiarki umożliwia nawet dwukrotnie szybszy postęp pracy przy zwiększonej żywotności tarczy pilarskiej, a jej płaska obudowa umożliwia cięcie blisko krawędzi przy zachowaniu minimalnej odległości od ściany (12 mm).

Kompaktowe i wydajne wiercenie z akumulatorem Li-HighPower Compact

Młotowiertatka BHC 18 łączy w sobie maksymalną wydajność z niewielką masą dla wydajnego wiercenia bez wysiłku nawet w najtwardszych materiałach. Dzięki wyjątkowej energii udaru BHC 18 wierci z dużą siłą w betonie, kamieniu i murze, a wbudowane tłumienie wibracji zapobiega przenoszeniu energii udaru na ręce. Od teraz akumulatorowa młotowiertarka BHC 18 jest dostępna z nowym akumulatorem Li-High Power Compact, który waży o 20% mniej, a ma taką samą moc. Wszystko perfekcyjnie zapakowane w nowy Systainer3, dzięki któremu można idealnie połączyć warsztat i plac budowy przy zastosowaniu dopasowanego wyposażenia do pojazdu i który jest kompatybilny z całym systemem Systainerów.

Czysta siła w 4 biegach z TPC 18

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa QUADRIVE TPC, to nic innego jak solidna, 4-biegowa metalowa przekładnia, która spełnia wszystkie oczekiwania oraz imponuje ogromną mocą i wysoką prędkością obrotową. Bez żadnego problemu wytrzymuje przy tym największe obciążenia. Dodatkowym udogodnieniem w złych warunkach oświetleniowych jest możliwości włączenia światła LED we wkrętarce. Liczne nasadki w połączeniu z perfekcyjnie dobranym wyposażeniem sprawiają, że QUADRIVE jest niezrównaną wiertarko -wkrętarką udarową o szerokim zakresie zastosowań.

Rozwiązania akumulatorowe Festool

Festool FinansowaniePLUS – przy niskich miesięcznych ratach

Nowy program Festool FinansowaniePLUS, realizowany we współpracy z partnerem finansowym Siemens Financial Services, jest skierowany do wszystkich klientów prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Program ten, to przede wszystkim inwestycja dla klientów, którzy chcą zakupić narzędzia Festool na raty. Co istotne, przedsiębiorca, który skorzysta z programu od początku jest właścicielem finansowanych narzędzi. Dodatkowym zabezpieczeniem usługi jest bezpłatna Gwarancja all-inclusive*. Dzięki niej w okresie kredytowania nie powstaną żadne nieprzewidziane koszty dodatkowe, a finansowane produkty są w pełni zabezpieczone przed kradzieżą i kosztami napraw przez 36 miesięcy. Dotyczy, to również akumulatorów i ładowarek.

Rozwiązania akumulatorowe Festool

Zapraszamy na stronę www.festool.pl/FinansowaniePLUS, gdzie można przeliczyć i wygenerować indywidualny przykład finansowania narzędzi Festool.


Data publikacji: 6 lipca, 2022

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sławek
    piątek, 17 marca, 2023

    Ja posiadam zagłebiarkę festool domitech.pl/zaglebiarka-festool, jestem pozytywnie nastawiony do tej firmy.

Podobne artykuły