Biblioteczka

Rozwiązania systemowe CREATON – nowy poradnik dachowy

Dach to złożona konstrukcja, na której prawidłowe funkcjonowanie składają się wszystkie jej elementy. Każdy ma inne przeznaczenie, jednak razem tworzą integralną całość. Dlatego też tak ważne jest ich wzajemne dopasowanie. Specjalnie dla inwestorów wybierających ceramiczne pokrycia dachowe CREATON, eksperci marki przygotowali krótki poradnik „Rozwiązania systemowe CREATON”. W publikacji dostępnej na stronie www.creaton.pl w przystępny sposób prezentowane są liczne produkty dachowe perfekcyjnie dopasowane do dachówek, które pozwolą nam cieszyć się wysokiej jakości pokryciem przez długie lata.

Zalety rozwiązań systemowych CREATON

Dachowe rozwiązania systemowe marki CREATON zostały zaprojektowane w taki sposób, aby wszystkie wchodzące w ich skład produkty były w pełni dopasowane do siebie zarówno pod kątem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Przekłada się to na wiele korzyści, między innymi wysoką szczelność dachu, a tym samym jego wydłużoną żywotność. Rozwiązania te umożliwiają uzyskanie spójnego, eleganckiego wyglądu połaci.

CREATON - Rozwiazania systemowe

Wysokiej jakości akcesoria CREATON – opisane dokładnie w e-booku „Rozwiązania systemowe CREATON” – stanowią uzupełnienie wszystkich modeli dachówek ceramicznych znajdujących się w ofercie firmy. Tworzą z nimi starannie przemyślane i zaprojektowane, kompleksowe systemy. Pozostają w pełni spójne pod kątem kształtu, kolorystyki oraz powierzchni z modelami podstawowymi. Dzięki temu umożliwiają stworzenie dachu o jednolitym, atrakcyjnym wyglądzie w wyróżniającej jakości CREATON.

Dodatkową zaletą wyboru rozwiązań systemowych marki jest ułatwienie i przyspieszenie montażu, a tym samym skrócenie czasu pracy dekarza, co może przełożyć się na zmniejszenie kosztów inwestycji.

CREATON - Rozwiazania systemowe

Rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb

Oferta systemowych akcesoriów CREATON dedykowanych do połaciowych dachówek ceramicznych jest niezwykle szeroka. W jej skład wchodzą:

 • dachówki funkcyjne (boczne, połówkowe, dwufalowe, wentylacyjne),
 • dachówki przelotowe (antenowe, do kominów gazowych, do systemu baterii solarnych),
 • kominki dachowe (odpowietrzające i wentylacyjne),
 • gąsiory (podstawowe i początkowe – w tym zaokrąglone lub ozdobne – trójniki oraz zaślepki),
 • kalenice wentylowane,
 • akcesoria służące komunikacji dachowej (dachówki bazowe z aluminium oraz mocowane do nich pomosty, ławy i stopnie kominiarskie, a także drabiny dachowe),
 • zabezpieczenia przeciwśniegowe (stanowiące bazę dachówki z aluminium oraz mocowane do nich rury śniegowe, haki na bale drewniane, drabinki śniegowe, a także noski, montowane bezpośrednio na ceramicznej dachówce podstawowej),
 • taśmy kominowe,
 • taśmy podgąsiorowe,
 • membrany dachowe,
 • klamry montażowe do dachówek (podwieszane, wbijane).

Wszystkie akcesoria posiadają spójny design. Stworzone z myślą o uzupełnianiu się, zapewnią dachowi najlepsze parametry funkcjonalne, wysoką szczelność oraz atrakcyjną estetykę, równocześnie zwiększając bezpieczeństwo związane z jego użytkowaniem.

CREATON - Rozwiazania systemowe

Poradnik dachowy „Rozwiązania systemowe CREATON” w formie pdf można pobrać ze strony CREATON: https://bit.ly/418Hjhr.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 20 lutego, 2023

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły