Akcesoria dachowe

Rozwiązania systemowe gwarancją jakości dachu

Dzięki kompleksowym rozwiązaniom akcesoria dachowe firmy WABIS zapewniają ochronę budynku przed warunkami atmosferycznymi i jednocześnie gwarantują prawidłową wentylację dachu przez wiele lat.

Dostępność materiałów budowlanych na naszym rynku jest ogromna. Niejednokrotnie inwestor staje przed dylematem, który rodzaj, jaki model i produkt od jakiego producenta wybrać? Te pytania wciąż przewijają się na forach branżowych i portalach internetowych. Odpowiedź nie jest łatwa, biorąc pod uwagę różne elementy budynku. Przykładem takim może być DACH. Inwestor decydując się na dane pokrycie (dachówka ceramiczna, dachówka betonowa, blachodachówka czy też gont bitumiczny itp. ) determinuje wykonanie konstrukcji odpowiedniej do danego rodzaju pokrycia. Nasuwają się wtedy pytania warunkujące wybór dalszych materiałów:
– Jak długo budynek ma spełniać swoje funkcje?
– Jakie mamy oczekiwania co do standardu i jakości użytych materiałów?

Membrana dachowa Climateq PRO 210 FOCUS.

Membrana dachowa Climateq PRO 210 FOCUS.

Inwestor najczęściej oczekuje długiego i bezproblemowego użytkowania swojego wymarzonego domu. Takie wymagania powinny determinować zakup i montaż materiałów najwyższej klasy, dających pewność jakości pracy dekarza. Z pomocą przychodzą wtedy systemowe rozwiązania proponowane przez firmę WABIS, które na poziomie jakościowym spełniają bardzo wysokie standardy. Firma posiada w swojej ofercie materiały i rozwiązania optymalnie ze sobą współpracujące, wciąż je udoskonala i wprowadza coraz lepsze produkty.

Przykładem tutaj może być system zapewniający idealną wentylację nad membraną dachową w dachach skośnych, na który składają się:
1. Wysokiej jakości taśmy kalenicowe, spełniające wymagania dotyczące odpowiedniego poziomu przepływu powietrza (160 cm2/mb) – Dachclimatic lub Multivent.
2. Wysokoparoprzepuszczalna membrana FOCUS by Climateq, o gramaturze 210 g z idealnie zabezpieczoną warstwą funkcyjną oraz strukturą plastra miodu, która ma realny wpływ na wytrzymałości mechaniczne.
3. Taśmy klejące do łączenia i reperacji membran REPER-O i REPER-T, które idealnie współpracują z membraną, zabezpieczając budynek przed przewiewami.
4. Taśma butylowa BUTYL TAPE, której właściwości klejenia i trwałości połączeń doceniane są przez bardzo wielu wykonawców. Klej w tej taśmie, zwany „wiecznie żywym”, nie twardnieje i nie traci swoich właściwości klejących pod wpływem czasu i warunków atmosferycznych.
5. Grzebień i kratka okapowa, wykonane z najwyższej jakości surowców. Pozwalają zabezpieczyć przestrzeń pomiędzy pokryciem zasadniczym a membraną FOCUS, jednocześnie umożliwiając jej swobodną wentylację.
6. Kominek wentylacyjny, którego montaż jest niezwykle łatwy, a aerodynamika jest na najwyższym poziomie.
7. System uzupełniają również akcesoria do montażu – wsporniki łaty kalenicowej REGULO, taśma rozprężna do uszczelnienia koszy oraz taśmy uszczelniające połączenia i przejścia przez pokrycia dachowe np. AluPLUS, MultiPlus czy też Ołów Flat, Ołów Max.

Grzebień i pas nadrynnowy.

Grzebień i pas nadrynnowy.

Tak skomponowana oferta, doskonale współgrających elementów, pozwala na długą, bezproblemową eksploatację dachu. Świadomość korzyści, które niesie za sobą zastosowanie systemowego rozwiązania, stawia je na czołowym miejscu wśród wybieranych w ostatnich latach przez inwestorów akcesoriów dachowych.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 20 listopada, 2015

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły