Kominy

Rozwiercanie i frezowanie komina – kiedy warto zlecić tego typu usługę?

Frezowanie komina to czynność, którą wykonuje się, aby powiększyć światło przewodu kominowego i zapewnić swobodny przepływ gazów, będących ubocznym skutkiem spalania paliw, za pomocą których ogrzewa się domy. Kiedy warto zlecić tego typu usługę?

Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie profesjonalnej usługi?

Profesjonalne usługi świadczone przez Komeno.pl, związane z rozwiercaniem i frezowaniem kominów, wykonywane przez specjalistów wykorzystujących skuteczny sprzęt i metodę diamentową, dającą efekty w postaci:

 • wysokiego poziomu szczelności,
 • doskonałego przygotowania wkładu do montażu,
 • czystości pracy,
 • bezpieczeństwa stosowania systemów grzewczych po wykonanym frezowaniu.

Rozwiercanie kominów warto zlecić profesjonalnemu wykonawcy, na przykład firmie http://www.komeno.pl/. Od drożności i sprawnego działania systemów kominowych ceramicznych i stalowych w dużej mierze zależy bezpieczeństwo domowników. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16.08.1999 roku powierzanie zajęć związanych z rozwiercaniem przewodów kominowych musi być wykonywane przez specjalistów mających w tym zakresie stosowne uprawnienia i kwalifikacje.

Kiedy warto zamówić usługę rozwiercania i frezowania komina?

Tego typu usługi sprawdzają się w przypadkach, gdy:

 • duże warstwy sadzy i spalin osadziły się na ścianach przewodu kominowego;
 • komin z biegiem czasu utracił szczelność i musi zostać uszczelniony;
 • przeprowadzasz gruntowną modernizację domowego systemu ogrzewania i chcesz zainstalować sprzęt grzewczy cechujący się większą siłą niż dotychczas stosowane urządzenia;
 • chcesz wymienić wkład kominowy i musisz zdecydować się na poszerzenie wielkości otworu kominowego.

Więcej informacji na temat sytuacji, w których warto przeprowadzić frezowanie komina znajdziesz na stronie internetowej firmy Komeno: http://www.komeno.pl/oferta/frezowanie-komina.html.

 W jaki sposób przebiega frezowanie komina?

Obecnie popularne jest rozwiercanie komina przy użyciu metody diamentowej stosowanej od dołu. Specjaliści są zdania, że jest to metoda nie tylko najskuteczniejsza, ale także cechująca się największym bezpieczeństwem. Podczas frezowania fachowcy podejmujący się czynności przeprowadzają nawiercanie w taki sposób, aby nie wywoływać wibracji i nie nadwyrężać całej struktury komina. Frezowanie odbywa się poprzez zastosowanie wiertła o znacznej średnicy równej 25 cm, za pomocą którego tworzy się półokręgi. Aby zapobiegać nadmiernemu zapyleniu systemu kominowego, stosuje się aktywny odciąg pyłu. Sama czynność frezowania, dzięki zastosowaniu skutecznych narzędzi, odbywa się bardzo sprawnie. Krótki czas realizacji oraz korzystna dla użytkownika cena sprawiają, że usługa znacząco poprawia bezpieczeństwo korzystania z systemów grzewczych.

4.9/5 - (39 votes)

Data publikacji: 24 czerwca, 2019

Autor:

4.9/5 - (39 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kominiarczyk
  poniedziałek, 24 czerwca, 2019

  Drożność i szczelność przewodu kominowego to bezpieczeństwo nasze i naszego domu. Dlatego przeprowadzany obowiązkowo coroczny przegląd kominów jest niezwykle ważny dla wykrycia ewentualnych usterek. A jeśli już takie wystąpią z pewnością należy skorzystać z usług profesjonalnej firmy kominiarskiej.

 2. rafal8647
  czwartek, 15 sierpnia, 2019

  super artykuł

 3. Przybyla kominy
  piątek, 13 listopada, 2020

  kominy-przybyla.pl zapraszam na moja strone poświęconą frezowaniu komina

Podobne artykuły