Na rynku

Rozwój firmy ciesielsko-dekarskiej poprzez przemyślane inwestycje

Firma Zimmermann Pokrycia Dachowe dostarcza więźby dachowe w rejonie Opolszczyzny – i nie tylko – już od przeszło 10 lat. Właściciele firmy stawiają na systematyczny rozwój przedsiębiorstwa, dlatego też ciągle dokonują przemyślanych inwestycji. Za ich początek można uznać zakup oprogramowania do projektowania konstrukcji drewnianych.


Firma Jana Dymka ma motto: „Piękno tkwi w szczegółach”. Ważne jest bowiem nie tylko wykonanie więźby dachowej, ale również wykończenie całości – rynny, obróbka komina, zakończenia krokwi, podbicie, itp. Każdy dach to małe dzieło sztuki, surowe w swojej formie i eleganckie jednocześnie, pokazujące misterną pracę dekarza i cieśli. To wszystko wymaga odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu i ciągłego inwestowania w przedsiębiorstwo. Firma Zimmermann może pochwalić się np. w pełni automatyczną linią produkcyjną do obróbki drewna – Hundegger K1 oraz automatyczną czterostronną strugarką HMD. Na początkowym etapie rozwoju firmy zadbano o oprogramowanie komputerowe.

Fot. 1. Dobry projekt to podstawa.

Fot. 1. Dobry projekt to podstawa.

Korzyści wynikające z używania oprogramowania

Istotne jest szerokie spektrum zastosowania programów do projektowania konstrukcji drewnianych, które obejmuje między innymi wykonywanie projektów więźb, wiązarów dachowych, a także szeregu innych konstrukcji takich jak np. altany, schody, kaporty, konstrukcje nietypowe itp.
Jan Dymek podkreśla, że programy tego typu mają jedno ograniczenie – jest nim fantazja projektanta.
W pierwszych latach działalności firmy Zimmermann oprogramowanie wykorzystywane było do generowania dokumentacji rysunkowej poszczególnych elementów konstrukcji dachu. Dzięki temu możliwe było sprawne przygotowanie całej konstrukcji w zakładzie, przy wykorzystaniu standardowych elektronarzędzi ciesielskich. W momencie zakupu maszyny w firmie Zimmermann szczególnie ważna stała się możliwość transferu danych z programu do obrabiarki CNC.

Fot. 2. Profesjonalne centrum ciesielskie zapewnia idealnie wykonane elementy.

Fot. 2. Profesjonalne centrum ciesielskie zapewnia idealnie wykonane elementy.

Jan Dymek chwali firmę Dietrich’s za profesjonalne wsparcie techniczne – np. w momencie wystąpienia problemów na etapie wprowadzania informacji do programu czy też z transferem danych do maszyny, wie że może liczyć na niemal natychmiastową pomoc. Takiej obsługi nie miał żaden inny testowany wcześniej program. Po prostu nie było do kogo się zwrócić o pomoc.

Kolejne ambitne zadania

Jednak ciągły rozwój firmy Zimmermann obejmuje nie tylko nowoczesne maszyny obróbcze czy też zaawansowane programy wspomagające produkcję. Postawiono sobie bowiem kolejne ambitne plany. Od 2016 r. firma startuje z ofertą domów szkieletowych. Już na chwilę obecną Jan Dymek może pochwalić się budynkiem wykonanym w technologii litego drewna (CLT). Używanie zaawansowanego oprogramowania i maszyn wiąże się przede wszystkim z oszczędnością czasu. Jest bowiem możliwe szybkie wykonanie projektu, kosztorysu, rysunków wykonawczych wraz z trójwymiarową wizualizacją konstrukcji. Niewątpliwie wpływa to na wyeliminowanie ewentualnych błędów, które mogłyby pojawić się na placu budowy.

Fot. 3. Dźwig jest pomocny przy montażu więźby.

Fot. 3. Dźwig jest pomocny przy montażu więźby.

Zimmermann Pokrycia Dachowe s.c.
J. Dymek, B. Biemer
ul. Edmunda Strzeleckiego
47-133 Jemielnica
tel./fax: + 48 77 463 25 02
tel. + 48 660 450 720
tel. + 48 604 517 968
e-mail: biuro@zimmermann-dach.pl

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 3 lutego, 2016

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły