Na rynku

Rozwój firmy – jedyny słuszny kierunek

Spółka Bratex Dachy jest jednym z producentów pokryć dachowych i systemów rynnowych w Polsce. Firma została założona 25 lat temu i właśnie przechodzi największy proces zmiany – budowę zupełnie nowego zakładu.


Filozofią Bratex Dachy jest produkcja wyrobów o wysokiej jakości, ponadprzeciętnych walorach technicznych i użytkowych. Przedsiębiorstwo Bratex Dachy zostało w 1996 roku pierwszym bezpośrednim importerem lakierowanych blach w kręgach produkowanych przez skandynawski koncern SSAB, który do dnia dzisiejszego jest czołowym dostawcą firmy.
Zakład w trybie ciągłym zatrudnia 90 osób, a obecna powierzchnia zajmuje obszar 1 ha, w tym łącznie 3 500 m2 pod dachem.
Dwa lata temu zarząd spółki podjął decyzję o potrzebie budowy nowego zakładu oddalonego zaledwie o kilkaset metrów, do którego w 2017 roku zostanie przeniesiona cała firma. Zakład powstaje na obszarze o powierzchni 56 000 m2, z czego zagospodarowane jest na razie 40 000 m2. Wybudowana hala magazynowo-produkcyjna 96 x 120 m o powierzchni 11 520 m2 jest jednym z największych obiektów w okolicy. Do dyspozycji jest także ponad 25 000 m2 wybetonowanej powierzchni pod potrzeby składowania produktów i załadunku. Obiekt posiada zaplecza biurowe oraz nowoczesne centrum szkoleniowe w postaci modelarni, sali wykładowej i lobby. Firma prowadzi szereg profesjonalnych szkoleń dekarskich z zakresu montażu blach modułowych, blach na rąbek stojący zatrzaskowy i rzemieślniczy, systemów rynnowych, a także prawidłowej i estetycznej blacharskiej obróbki dachu.
Nowy zakład wynosi firmę Bratex Dachy na zupełnie nowy poziom działalności. W 2017 roku do oferty zostanie wprowadzonych kilka interesujących produktów, m.in.:

  • najgłębsza na rynku rynna stalowa 135 mm z powłoką hydrofobową;
  • zupełnie płaska blachodachówka modułowa;
  • nowej generacji niefalujący rąbek zatrzaskowy;
  • inne nowe produkty, nad którymi cały czas trwają prace.

Rozwój firmy Bratex Dachy

Wszystkie wymienione produkty posiadają autorskie rozwiązania konstrukcyjne zgłoszone do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Zakres inwestycji to także wiele nowych maszyn, rozwiązań magazynowych, automatycznego systemu transportująco-pakującego blachy długie oraz m.in. automatycznego systemu odkładania i pakowania blach modułowych.
Efektem końcowym projektu będą nowe wyroby, jeszcze lepsza jakość obecnych oraz szybszy termin realizacji.
Pełne uruchomienie nowego zakładu planowane jest w okresie kwiecień/maj 2017 roku z przenosinami „w locie”, aby terminowo sprostać napływającym od klientów zleceniom.

Więcej na www.bratex.pl

4.7/5 - (3 votes)

Data publikacji: 15 grudnia, 2016

4.7/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły