Realizacje

Rustykalny raj w Katalonii

Podzielony przed laty między Hiszpanię i Francję rejon La Cerdanya to naturalny raj. Widać to zwłaszcza w malowniczo rustykalnej dolinie Pirenejów.

Architekci z barcelońskiego studia Dom Architecture podjęli się rewitalizacji domu położonego w katalońskiej wsi. Pablo Serrano Elorduy zaprojektował obiekt na nowo, a Blanca Elorduy opracowała projekt jego wnętrza.

Ideą było otworzenie przestrzeni na okoliczne widoki, tak by stanowiły integralne elementy domu. Z pozoru surowe wnętrza ociepla światło słoneczne padające przez zadaszone, lecz nieoszklone połacie. Tymczasem wszechobecne kamienie czy drewno świetnie wpisują się w klimat rolniczej okolicy, dając poczucie autentyczności.

Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii pic_003

Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii Rustykalny raj w Katalonii

Więcej na: www.dom-arquitectura.com

Źródło: Design Alive
Tekst: Angelika Ogrocka
Zdjęcia: Jordi Anguera

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 20 lutego, 2016

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damazy
    wtorek, 15 października, 2019

    Katalonia – piękna kraina, w której chciałbym kiedyś zamieszkać na dłużej. Ten piękny rustykalny dom po rewitalizacji świetnie wpisuje się w moją wizję. Kamienie, drewno, przestrzeń, cudne widoki dookoła tworzą naturalną zachętę do zamieszkania. Brawa dla architektów.

  2. Dariusz
    czwartek, 14 maja, 2020

    Pogranicze Francji i Hiszpanii, Pireneje, Katalonia i rustykalny dom – czegóż można chcieć więcej. Surowy klimat wnętrza, wszechobecne drewno, kamień ale piękne widoki okolicy nęcą do zamieszkania. Jak tylko finansowo będę mógł to udźwignąć to czemu nie.

Podobne artykuły