Szkolenia

Są rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Akademia Mistrzów BP2.eu

Co czyni markę BP2.eu wyjątkową? Z pewnością 25 lat działania w branży blaszanych systemów dachowych i elewacyjnych, stałe podnoszenie wiedzy i umiejętności, wdrażanie innowacji, nowych rozwiązań, a przede wszystkim wytrwałe dążenie do doskonałości w swoim fachu. BP2 udowadnia, że bez obierania drogi na skróty można osiągnąć spektakularne oraz długotrwałe efekty. Wystarczy ciężka praca i wiara we własne działania.

Branża budowlana jest bardzo wymagająca. Technologia odgrywa w niej kluczową rolę; pomaga stale podnosić standardy, przyspiesza proces produkcji. Coraz więcej zadań, niegdyś wykonywanych ręcznie, przejmowanych jest przez maszyny. Mimo to wciąż najważniejszy jest człowiek – jego edukacja i satysfakcja z wykonywanego zawodu, które mają znaczący wpływ na efekt pracy. Jednak dla BP2 najważniejsze są relacje międzyludzkie, partnerskie – pełniące w tej branży niezwykle istotną rolę. To z myślą o nich powstała Akademia Mistrzów BP2, czyli platforma do wymiany wiedzy pomiędzy producentem a wykonawcami. Uczestnik Akademii ma szansę wzbogacić warsztat, pogłębić wiedzę i zdobyć informacje, dzięki którym podniesie swoje kwalifikacje. Z kolei dla BP2 to wyjątkowa szansa, aby bezpośrednio wysłuchać dekarza, poznać jego praktykę i trudności, z jakimi mierzy się w swoim zawodzie. Taki przepływ informacji umożliwia wzajemną naukę oraz wprowadzanie innowacji do produktów, aby ułatwić ich montaż oraz udoskonalić końcową estetykę.
Akademia Mistrzów to przede wszystkim okazja dla dekarzy, aby rozwijali swój warsztat pod okiem najlepszych w branży. Tych, którzy mogą pochwalić się ogromną wiedzą i doświadczeniem. Jedną z takich osób jest Waldemar Piela, Mistrz Dekarstwa i najważniejsza postać Akademii Mistrzów BP2.

Akademia Mistrzów BP2.eu

Gdy zaczynałem swoją pracę nie sądziłem, że sam kiedyś będę szkolił innych – mówi Waldemar Piela. Zwłaszcza, że młodzi dekarze nie mieli możliwości, warunków do nauki poza szkołą zawodową. Później pozostawała im tylko praktyka, ograniczona najczęściej do wąskiej grupy. Czeladnik miał swojego majstra i umiał tyle ile od niego mógł się nauczyć. Dzięki BP2 dekarstwo ma olbrzymią szansę na rozwój. Bo przecież tylko wymiana informacji pomiędzy osobami związanymi z branżą, pozwala na progres. Bardzo jest mi miło, że mam okazję przekazać swoje doświadczenia innym. Dekarstwo to dla mnie całe życie. Byłem dumny, gdy doczekałem się tytułu Mistrza, a teraz duma mnie rozpiera, gdy widzę, jak moje szkolenia w Akademii podnoszą kwalifikacje młodszych dekarzy, pozwalają im poznawać nowe rozwiązania, technologie i produkty. Cieszę się, że widzę u nich także przyjemność z wykonywania zawodu i chęć rozwoju.

Tam, gdzie teoria spotyka się z praktyką

Akademia Mistrzów to cykliczne spotkania odbywające się w siedzibie BP2 w Dąbrowie Górniczej. Agenda obejmuje prezentację oferty firmy, zwiedzanie hali i linii produkcyjnej. Uczestnicy mogą z bliska przyjrzeć się procesowi powstawania blachodachówek oraz pozostałych produktów, przy użyciu najnowszych technologii. To doskonała opcja, aby poznać najwyższe standardy, które są zachowywane na każdym etapie tworzenia wyrobów BP2. Bogata wiedza teoretyczna bardzo ułatwia późniejszą edukację praktyczną, zmienia podejście dekarzy do produktu, pozwala doceniać i wykorzystywać nowe rozwiązania.

Moim głównym zadaniem podczas Akademii Mistrzów jest część praktyczna, czyli szkolenia – dodaje Waldemar. Od początku swej działalności Akademia była chwalona za prowadzone warsztaty. Zakładam, że teraz będziemy mieć jeszcze więcej pozytywnych ocen, ponieważ oddaliśmy do użytku nowe, przestronne oraz wyjątkowe wnętrza. Trudno mi wyobrazić sobie lepsze warunki do szkoleń. Każdy z uczestników będzie pod wielkim wrażeniem!

Akademia Mistrzów BP2.eu

Akademia w drodze

BP2 to jedna z tych marek, które nieustannie chcą iść do przodu. Zmieniają się, otwierają na nowe możliwości i dostosowują się do aktualnych potrzeb, by następnie czerpać z nich korzyści.

Stale dążymy do tego, aby oferować coraz nowsze formy komunikacji. Oprócz stacjonarnych szkoleń, możemy się pochwalić innowacyjnym podejściem do spotkań z dekarzami. Trzy lata temu ruszyliśmy z Mobilną Akademią Mistrzów BP2. Nie wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach w Dąbrowie Górniczej i zapoznać się z nowymi produktami, dlatego my postanowiliśmy pojechać do nich i dać szansę na taką formę kontaktu. W ciągu 3 miesięcy przejechaliśmy blisko 5 000 km, odwiedzając ponad 30 miast w Polsce, Słowacji, Czechach, Litwie, na Węgrzech i w Rumunii. To kolejne świetne doświadczenia, wielka dawka nowych pomysłów – tłumaczy Waldemar Piela.

Jedyny taki Ambasador

Czyli Adam Małysz. Nie każdy wie, że z wykształcenia jest dekarzem i gdyby nie kariera sportowa, możliwe, że dalej pracowałby w zawodzie. Pomimo obowiązków związanych z aktualną pracą, wciąż pozostaje blisko dekarstwa i interesuje się nowinkami z branży. Adam Małysz często pojawia się podczas spotkań w ramach Akademii Mistrzów w Dąbrowie Górniczej.

Bardzo się cieszymy z partnerstwa z Adamem Małyszem. Jego zaangażowanie w naszą współpracę, radość, jaką daje mu obcowanie z nowymi technologiami i poznawanie nowoczesnych rozwiązań dekarskich dodaje nam energii i utwierdza w tym, że nasze działania są doceniane i mają wysokie standardy. Dla uczestników Akademii Mistrzów to też okazja do spotkania takiego mistrza jak Adam, który bardzo często odwiedza nas podczas szkoleń. Szansa na rozmowę nie tylko o sporcie, lecz także o dekarstwie. To dla nich wielka frajda – podsumowuje Waldemar Piela.

Wyzwania 2021

Gdy cały świat na chwilę zwolnił, wiele wydarzeń nie mogło się odbyć, jednak BP2 nie zmarnowała tego czasu i wykorzystała go na podniesienie standardów Akademii Mistrzów. To sprawiło, że finalnie rok 2021 okazał się być niezwykle intensywnym okresem, obfitującym w wiele spotkań z dekarzami – stacjonarnie i w trasie. BP2 nie tylko ugościło w swojej siedzibie dekarzy czy dystrybutorów produktów, ale jako Mobilna Akademia Mistrzów wzięło udział w piknikach na terenie całej Polski, pojawiając się na nich w asyście przyczepy, w której serwowano firmowe burgery oraz piwo. W tym samym czasie, w Rumunii funkcjonowała Mobilna Akademia Mistrzów IMPRO. Każda szansa na zaprezentowanie produktów z oferty oraz wymianę wiedzy i doświadczenia została wykorzystana.

Jako Mistrz Dekarstwa szczerze zapraszam do naszej Akademii, tych, którzy chcą być jeszcze lepszymi dekarzami. Jestem przekonany, że każdy uczestnik po szkoleniu zauważy, iż stał się bardziej kompetentnym fachowcem, a pozyskana wiedza pozwoli mu na podejmowanie nowych wyzwań.
Na stronie www.am.bp2.pl można znaleźć więcej informacji, a także zapisać się na szkolenie!
Zapraszam! – kończy Waldemar Piela.


Data publikacji: 26 grudnia, 2021

Autor:Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły