Porady

Ścianki aluminiowe – Jak można je zastosować?

Ścianki aluminiowe

Ścianki aluminiowe to ciekawa propozycja dla wszystkich, którzy chcą wprowadzić poważne zmiany w swojej przestrzeni, ale nie chcą na ten cel wydawać kroci i silnie ingerować w konstrukcję budynku. Z tego powodu ścianki sprawdzają się w wielu sytuacjach. Również w tych, które wydawały się trudne do rozwiązania. Jak można stosować ścianki aluminiowe? Do czego można je wykorzystać?

Dzielenie przestrzeni

Ścianki aluminiowe doskonale nadają się do dzielenia przestrzeni na mniejsze części. Jeśli dysponujesz dużą halą, którą chciałbyś w sposób ekonomiczny i równocześnie szybki zmienić w wiele mniejszych wydzielonych biur, to takie ścianki sprawdzą się doskonale. Są lekkie i cienkie, więc nie zajmują dużo miejsca, które w tym wypadku jest na wagę złota. Równocześnie też skutecznie tłumią dźwięki, więc w każdym biurze będą odpowiednie warunki do pracy, nawet jeśli wszyscy pracownicy będą w swoich boxach rozmawiali przez telefon. Warto też zaznaczyć, że wstawienie ścianek działowych z aluminium to pomysł na remont, który nie będzie wiązał się z ogromnym bałaganem. To z kolei oznacza, że będzie on mniej kłopotliwy i możliwy do zrealizowania w krótszym czasie niż montaż ścianek działowych z karton-gipsu. Oczywiście będzie to też remont zdecydowanie tańszy, więc nie będzie aż tak dużym wyzwaniem dla inwestora. Warto też zaznaczyć, że ścianki działowe z aluminium mogą też mieć różnego typu przeszklenia – od standardowych aż po przyciemniane i matowe. Dzięki temu można zapewnić odpowiedni poziom dyskrecji w gabinetach lekarskich, dentystycznych, czy po prostu w biurze szefa lub dyrektora.

Wiatrołap lub ogród zimowy


Ścianki aluminiowe mogą mieć przeszklenia. Dzięki temu doskonale nadadzą się też do wykorzystania w ulepszaniu konstrukcji budynków mieszkalnych. Takie ścianki doskonale sprawdzą się jako materiał do budowy wiatrołapu lub ogrodu zimowego. Do takich konstrukcji świetnie sprawdzają się ścianki ze standardowym szkłem, które skutecznie przepuszcza światło. Pozwala to na wzrost roślin i stworzenie przestrzeni przyjemnej dla oka. Jeśli chodzi o sam wiatrołap, to jest to specjalne pomieszczenie, które znajduje się na wejściu do domu. Pozwala ono na zatrzymanie zimnego powietrza z dworu właśnie w nim i ograniczenie jego wnikania do rozgrzanego mieszkania. Takie działanie może minimalizować straty cieplne generowane poprzez częste wchodzenie i wychodzenie z domu.

Wejścia do budynków użyteczności publicznych i firm


Wiatrołapy można też stosować w budynkach firmowych oraz użyteczności publicznej. Tam też dobrze sprawdzają się wiatrołapy. Mogą one być zewnętrzne, czyli dobudowane jako dodatkowy element konstrukcji. Można też wykorzystać przeszklone ścianki działowe aluminiowe z drzwiami i podzielić nimi przestrzeń holu. Dzięki temu do budynku będą prowadziły podwójne drzwi, więc nawet duży napływ interesantów nie będzie powodował tak dużych strat cieplnych. Pomiędzy drzwiami może też znaleźć się miejsce dla osoby, która będzie kierować interesantów lub klientów w odpowiednie miejsca w budynku.


Data publikacji: 10 marca, 2022


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły