Maszyny dekarskie

SEG – zaginarki segmentowe Dachdecker

Zaginarki segmentowe SEG charakteryzują się bazą z segmentów 50, 76, 102, 150 oraz 300 mm lub o indywidualnych wymiarach wykonanych na zamówienie. Wyróżniają się opcją otwierania jedną dźwignią, unoszącą górną belkę na wysokość 65 mm. Przednie opory są dodatkową zaletą, szczególnie pomocną przy seryjnym cięciu blach czy innych obróbkach bazujących na powtarzalnych ruchach. Dzięki temu uzyskujemy precyzyjnie wydzielone, jednowymiarowe odcinki blachy.

Zaginarki segmentowe Dachdecker – wyposażenie

Technologia zaginarek segmentowych opiera się na jednopozycyjnym ograniczniku kąta giętej blachy (o zakresie od 0° do 135°). Umożliwia to ustawienie ogranicznika pod określonym kątem, dzięki czemu uzyskujemy regularne, jednowymiarowe zagięcia kolejnych odcinków blachy. Szczególnie ułatwia to seryjną pracę.
Producent wyposażył zestaw w stół tylny z oporami (1000 mm), na którym można układać blachę i swobodnie nią manewrować i który wyposażony został w przekładnie gotowych arkuszy. Stół zawiera również skalę, ułatwiającą pomiar giętych i ciętych arkuszy. Producent marki Dachdecker wyposażył zestaw w dodatkowe akcesoria usprawniające pracę. Na przykład nożyce krążkowe do cięcia pracę, w tym nożyce krążkowe do cięcia blachy o grubości 0,8 mm, które z łatwością można zaadaptować do urządzenia oraz ogranicznik giętej blachy do ręcznego ustawiania stałego kąta zaginania, który sprawdza się szczególnie podczas pracy seryjnej.

SEG – zaginarki segmentowe Dachdecker

Dachdecker – bogactwo asortymentu

Producent Dachdecker stale wzbogaca ofertę o kolejne urządzenia i dodatki. Najnowszą dumą firmy jest gilotyna mechaniczna typu ZRA-M, umożliwiająca cięcie stali, aluminium, mosiądzu czy miedzi na arkusze o maksymalnych wymiarach 2040, 2540, 3040 mm szerokości i 2,0 mm grubości dla Rm < 400 MPa.
Niezaprzeczalną zaletą maszyny jest jej intuicyjna obsługa. Dachdecker oferuje również szereg innych produktów, m. in. nożyce, gilotyny, prasy, bendery, profilarki, szablony, żłobiarki, rozwijarki czy walcarki do blachy. Dużą popularnością cieszą się też wspomniane już zaginarki – ręczne, modułowe i segmentowe. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą Dachdecker.

4.9/5 - (41 votes)

Data publikacji: 17 września, 2019

Autor:

4.9/5 - (41 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kosa
    wtorek, 17 września, 2019

    Takie nowoczesne zaginarki segmentowe jakimi są zaginarki Doachdeckier są świetnym i wydajnym rozwiązaniem dla dekarzy lubiących pracować na nowoczesnym sprzęcie.Warto inwestować w nowoczesność i dzięki temu poprawiać wydajność oraz jakość wykonania elementów .

  2. Piotr
    wtorek, 17 września, 2019

    Urządzenia takie jak zaginarki przydadzą się do powtarzalnej obróbki blachy w ustawiony sposób. Praca ogranicza się do zmiany blachy i ponownym cięciu czy gięciu. Dzięki precyzji urządzenia unikniemy odpadów i uszkodzeń blachy i zwiększamy wydajność pracy. Przy większych zleceniach warto zainwestować w tego typu urządzenia.

Podobne artykuły