Warsztat

Serwis narzędzi się opłaca

W okresie zimowym, kiedy natężenie prac budowlanych jest stosunkowo mniejsze i mamy więcej czasu na sprawy techniczno-organizacyjne, warto pomyśleć o przeglądzie narzędzi, którymi w kolejnym sezonie mamy zamiar pracować i jednocześnie zarabiać. Każde narzędzie podczas tysięcy strzałów wykonywanych podczas prac budowlanych ulega zużyciu, w mniejszym lub większym stopniu, co zależne jest od wielu czynników, jak np. prawidłowo ustawione ciśnienie robocze w stosunku do danej czynności oraz rodzaj drewna, w które wbijamy łączniki.

Podstawy użytkowania

Ogólną zasadą jest, żeby pracować z możliwie niskim ciśnieniem, które jednocześnie jest wystarczające do właściwego wbicia danego typu łącznika. Niestety często zdarza się, że sprężarki na budowach „rozkręcone” są do maksymalnych wartości, aby gwoździe zawsze się w pełni wbijały. Zbyt wysokie ciśnienie skutecznie osłabia amortyzator skracając jego żywotność. Jest to element, którego zakup i wymiana jest stosunkowo niewielkim wydatkiem, jednak gdy jest uszkodzony, prowadzi do dalszych konsekwencji i usterek, co finalnie uniemożliwia prawidłową pracę urządzenia i generuje dodatkowe koszty naprawy. Istotna jest także podstawowa konserwacja narzędzia prowadzona przez użytkownika narzędzia, czyli regularne, odpowiednie smarowanie podzespołów.

Serwis narzędzi się opłaca

Gdzie naprawiać sprzęt

Niektóre usterki są trudne do zdiagnozowania bez wcześniejszego rozebrania urządzenia. Dlatego niezależnie od stanu naszych narzędzi, warto regularnie przekazywać je naszym specjalistom, którzy ocenią ich faktyczną kondycję, zdiagnozują ewentualne elementy wymagające wymiany i zaproponują najkorzystniejszy wariant serwisu, co pozwoli na dalszą pracę i kolejne tysiące strzałów. Po takim zabiegu mamy pewność, że gdy sezon wystartuje w pełni, nasze narzędzia są gotowe do działania i unikniemy niepotrzebnych przestojów podczas pracy spowodowanych złym stanem technicznym naszych narzędzi.
Chcąc ułatwić procedurę dostarczania narzędzi do naszego serwisu, proponujemy ich odbiór na nasz koszt poprzez firmę kurierską. Diagnozujemy stan techniczny, informujemy o nim właściciela i proponujemy konkretne rozwiązanie. Istnieje także możliwość naprawy urządzeń bezpośrednio u klienta. Wystarczy się umówić telefonicznie lub mailowo z naszym działem serwisu.

Regularne przeglądy obniżają koszty przestoju

Rodzajów usterek jest wiele. Jedne są mało skomplikowane i nie wymagają dużego budżetu, aby je usunąć, inne poważniejsze, wymagające wymiany kilku podzespołów. Tak czy inaczej, warto sprawdzić narzędzie zawczasu i uniknąć awarii. Przeglądy i naprawy po prostu się opłacają, bo straty poniesione podczas przestojów na budowie są zdecydowanie większe (nie wspominając o dotkliwych karach umownych wynikłych z tytułu opóźnień, które coraz częściej są stosowane, już nie tylko przy dużych kontraktach).

Dla czytelników usługa serwisowa “Robocizna” Gratis.

4.3/5 - (3 votes)

Data publikacji: 11 grudnia, 2016

4.3/5 - (3 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły