Gwoździarki

Serwisowanie Prebena

Okres zimowy to czas, kiedy mniejsze natężenie prac budowlanych pozwala nam pomyśleć o przeglądzie i konserwacji narzędzi, które w kolejnym sezonie mają nam bezawaryjnie służyć i umożliwiać efektywną pracę zarobkową. Każde narzędzie po tysiącach strzałów wykonywanych podczas prac budowlanych, ulega w mniejszym lub większym stopniu zużyciu. Wpływa na to wiele czynników, takich jak m.in. prawidłowe ustawienie ciśnienia roboczego względem wymagań danej czynności, czy też dobór ciśnienia i łączników do rodzaju i gatunku drewna, w które je wbijamy.

Podstawy użytkowania i typowe błędy

Ignorowanie podstawowych zasad użytkowania naszych narzędzi jest błędem i prowadzi z reguły do sytuacji, w których wizyta narzędzia w serwisie staje się nieodzowna. Jedną z najważniejszych zasad jest praca z możliwie niskim skutecznym ciśnieniem, które wystarcza by dany typ łącznika został prawidłowo wbity i które zarazem nie nadwyręża narzędzia. Wynika to z faktu, iż notoryczna praca przy zbyt wysokim ciśnieniu osłabia i odczuwalnie skraca żywotność amortyzatora, który co prawda nie jest drogim w zakupie elementem, jednak wraz z postępem swojego uszkodzenia generuje na zasadzie „efektu domina” dalsze, już dużo poważniejsze i droższe usterki. Sytuacja często prowadzi do niesprawności urządzenia i konieczności dokonania znacznie poważniejszej naprawy, niż mogłoby to mieć miejsce, gdyby reakcja użytkownika była wcześniejsza. Praktyka serwisowa wskazuje niestety na wyraźną skłonność operatorów naszych narzędzi do „rozkręcania” sprężarek na ich maksymalną wartość, co ma im zapewnić zawsze pełne wbicie gwoździ.

Drugą najistotniejszą zasadą użytkowania naszych narzędzi, jest utrzymanie regularności przeglądów i podstawowej konserwacji. To nieodzowne, by stale monitorować stan narzędzia, dbać o jego czystość i regularnie smarować podzespoły. Obsługa i konserwacja prowadzone prawidłowo i na bieżąco wydają się z pozoru nie mieć aż tak dużego znaczenia, jednak w praktyce przekładają się istotnie na żywotność narzędzi i zarazem na ponoszone przez nas w dłuższej skali czasowej koszty.

Gdzie i jak naprawiać sprzęt

Diagnozowanie stanu technicznego i naprawa narzędzi, serwisowanie Prebena powinno odbywać się w naszym wyspecjalizowanym serwisie, choć dla wygody naszych klientów stworzyliśmy też możliwość dokonywania niektórych napraw urządzeń bezpośrednio u klienta, po wcześniejszych telefonicznych bądź mailowych uzgodnieniach z działem serwisu. Z reguły narzędzia trafiają jednak do naszego serwisu poprzez ich odbiór i dostarczenie na nasz koszt za pośrednictwem firmy kurierskiej. Gdy narzędzie już trafia w ręce naszych specjalistów, przechodzi dokładne oględziny, w trakcie których nasi specjaliści oceniają jego faktyczną kondycję, diagnozują ewentualne elementy wymagające wymiany, informują o tym właściciela narzędzia, po czym proponują najkorzystniejszy wariant serwisu, co pozwala na dalszą pracę i wykonanie kolejnych tysięcy strzałów.

Dlaczego regularne przeglądy są ważne

Rodzajów usterek jest wiele. Jedne są mało skomplikowane i nie wymagają dużego nakładu pracy, czasu i finansów aby je usunąć, inne zaś poważniejsze i wymagające wymiany kilku droższych podzespołów. Przeglądy dokonywane regularnie, które nieraz kończą się rozebraniem narzędzia, by móc ostatecznie ustalić rodzaj usterki, pozwalają na wychwycenie wszelkich nieprawidłowości na czas i dokonanie niezbędnych napraw. Po takim zabiegu użytkownicy mają pewność, że gdy sezon wystartuje w pełni, ich narzędzia będą gotowe do działania, a oni sami unikną niepotrzebnych przestojów podczas pracy, spowodowanych złym stanem technicznym narzędzi. I choć przeglądy i naprawy oznaczają z reguły konieczność poniesienia pewnych wydatków, to jednak zdecydowanie są warte swojej ceny, gdyż straty poniesione podczas przestojów na budowie bywają zdecydowanie większe, nie wspominając o najpoważniejszych konsekwencjach w postaci dotkliwych kar umownych wynikłych z tytułu opóźnień.

UWAGA! Dla czytelników usługa serwisowa „Robocizna” GRATIS.

Szymon Rajczak
PREBENA-Polska

ul. Grunwaldzka 495, 62-064 Plewiska
tel. 618 676 728
www.prebena.com.pl

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 27 grudnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mariusz
    czwartek, 27 grudnia, 2018

    Słyszałem o producencie automatyki i narzędzi Prebena ale nie wiedziałem o serwisie Prebena. Dobrze, że świadczą usługi naprawy dla swoich produktów i innych marek. Warto robić przeglądy swoich urządzeń i narzędzi aby nie było niespodzianek w postaci awarii.

Podobne artykuły