Okna dachowe

Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu

Firma VELUX po raz kolejny rewolucjonizuje rynek okien do płaskiego dachu i wprowadza na rynek nowość – Sferyczny Moduł Szklany. Produkt, doprowadzający do pomieszczenia jeszcze więcej światła, wyróżnia wyjątkowy design, unikalna technologia i zastosowanie zakrzywionego szkła.

Okna do dachów płaskich pozwalają na doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem, gwarantując przy tym najwyższą jakość i szczelność. Dotychczas w podstawowej ofercie firmy VELUX okno zabezpieczała przezroczysta bądź matowa kopuła wykonana z wysokiej klasy akrylu lub poliwęglanu. Dwa lata temu na rynku pojawił się nowoczesny moduł szklany z 4 mm hartowanego szkła na krawędziach wykończony aluminiowymi profilami. W kwietniu 2017 roku firma VELUX kolejny raz poszerzyła ofertę w tym segmencie produktów. Nową propozycją jest Sferyczny Moduł Szklany z zakrzywionym szkłem.

Rynek okien do płaskiego dachu rozwija się bardzo dynamicznie, a tym samym rosną oczekiwania klientów dotyczące produktów – podkreśla Waldemar Czarnocki, Product Manager z firmy VELUX. Sferyczny Moduł Szklany to prawdziwa rewolucja, będąca połączeniem funkcjonalności dwóch poprzednich rozwiązań – tak samo jak kopułę można go montować w dachach o kącie nachylenia od 0° do 15° i podobnie jak moduł, wygląda bardzo elegancko od strony dachu

Innowacyjna technologia CurveTech

Sferyczny Moduł Szklany wykonany jest z hartowanego szkła o grubości od 4 do 6 mm – zależnie od rozmiaru okna. W konstrukcji produktu zastosowano unikalną technologię CurveTech: wykorzystanie zakrzywionego szkła sprawia, że woda, liście i inne zanieczyszczenia, zbierające się na szybie, są szybko usuwane. Dzięki temu okno doprowadza do pomieszczenia jeszcze więcej światła bez względu na porę roku, a co więcej, szkło jest odporne na zarysowania i pozwala klientom jeszcze dłużej cieszyć się doskonałym widokiem na zewnątrz.

Wyjątkowy design sprawia, że okno z nowym modułem to idealne rozwiązanie do płaskich dachów zielonych. Użytkownicy z pewnością docenią możliwość wyposażenia go w markizę lub roletę elektryczną bądź solarną, co pozwala na utrzymanie optymalnego klimatu wewnątrz budynku.

Sferyczny Moduł Szklany

Wyposażone w Sferyczny Moduł Szklany okna dachowego VELUX do dachu płaskiego zachowują wszystkie dotychczasowe zalety, między innymi dobre parametry izolacyjne, wysoką klasę szczelności oraz doskonałą izolacyjność akustyczną.

Wysoki poziom projektowy i walory użytkowe Sferycznego Modułu Szklanego zostały docenione przez informator branżowy Stolarka VIP i produkt został wyróżniony tytułem Innowacyjne Rozwiązanie Branży Stolarki 2017.

Nowy moduł może być montowany w oknach do płaskiego dachu w wersji nieotwieranej (VELUX CFP) i otwieranej elektrycznie (VELUX CVP), również w wariancie antywłamaniowym, w dachach o kącie nachylenia od 0 do 15 stopni i dostępny jest w 8 rozmiarach, w szerokości od 60 do 120 cm. Cena okna dachowego rozpoczynają sie od 1500 zł netto

Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachuSferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachuSferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu Sferyczny Moduł Szklany VELUX do płaskiego dachu

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 2 czerwca, 2017

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Janek
  środa, 4 lipca, 2018

  Dotąd nie miałem okazji zetknięcia się z tą technologią, ale brzmi bardzo obiecująco! Nawet cena jest całkiem przystępna. Na pewno będę to miał na uwadze przy rozbudowie poddasza. Ktoś może podzieli się swoją opinią na ten temat?

 2. Kama
  środa, 4 lipca, 2018

  Niesamowite! Bardzo ciekawe rozwiązanie. Pierwszy raz spotkałam się z takim oknem. Okno sferyczne sprawia wrażenie bardziej szczelnego niż zwykłe okno na płaskim dachu no i pewnie nie ma problemu z zalegającym śniegiem czy liśćmi. Fajna sprawa.

 3. kos
  środa, 4 lipca, 2018

  Tylko takie innowacyjne okna do płaskich dachów jak Sferyczny moduł szklany,a zastosowanie zakrzywionego szkła jest nowatorskim rozwiązaniem.Według mnie takie sferyczne okna modułowe są na miarę XXI i z pewnością będą cieszyć się dużym uznaniem użytkowników.

 4. Grzegorz
  czwartek, 5 lipca, 2018

  Firma Velux to niekwestionowany lider okien na naszym rynku, co zresztą potwierdza opisany tutaj produkt. Okno sferyczne to nie tylko zaawansowana technologia, lecz także atrakcyjny wygląd, który z pewnością także uatrakcyjni nasz dach. Bardzo ciekawym i też istotnym rozwiązaniem jest zaokrąglone szkło, które chroni przed zanieczyszczeniami. Dla mnie rewelacja.

 5. Zbigniew
  czwartek, 5 lipca, 2018

  Kolejny raz Firma Velux wdraza coś ciekawego .Sferyczne Moduły szklane z zakrzywionym szkłem ,są czymś wspaniałym.Maja doskonałe parametry izolacyjne jak i ich szczelnosć , które sa tak bardzo potrzebne

Podobne artykuły