Blog

Powinieneś kupić ten dom ze starym dachem?

Dobrze utrzymane dachy mogą trwać 30 lat lub dłużej—ale tandetna instalacja lub kiepska jakość gontów i dachówek może oznaczać konieczność wymiany dachu znacznie wcześniej.

Zapytaj sprzedawcę, ile ma lat dach i sprawdź rynny, aby upewnić się, że systemy odwadniające są w dobrym stanie. Należy również uważać na suchą zgniliznę-często spowodowaną słabą wentylacją-która może powodować zwiotczenie i kruszenie się.

WYJAŚNIJ STAN DACHU I CO JEST POTRZEBNE

Po pierwsze, zrozum, że dom, który zdecydujesz się kupić, nie będzie miał zupełnie nowego dachu (chyba że dom został właśnie zbudowany). Każdy dach ma pewien stopień zużycia. I prędzej czy później będzie potrzebował naprawy.

Pytanie, ile lat. Kupujesz dom z 15-letnim dachem? 20-letni dach? Im wyższa liczba wspina się, tym szybciej, jako nowy właściciel, będziesz musiał zainwestować w jego naprawy i poprawki.

W zależności od materiałów, dach może trwać dłużej niż średnia (około 25-30 lat). Gonty asfaltowe, gonty kompozytowe, dachy metalowe i inne materiały mają różne długości życia. A pogoda odgrywa dużą rolę w określaniu, jak często należy wymieniać dachy.

Jak więc zebrać wszystkie fakty i podjąć świadomą decyzję?

  • Wynajmij Inspektora domowego do zbadania stanu dachu
  • Poproś właściciela domu o dokumentację dotyczącą ostatniego remontu dachu
  • Uzyskaj drugą opinię od profesjonalnej firmy dekarskiej
  • Sprawdź przestrzeń dachu i poddasza samodzielnie
  • Uzyskaj oszacowanie, ile kosztowałyby naprawy i kiedy będą potrzebne

GDY JUŻ POZNASZ STAN DACHU, NADSZEDŁ CZAS, ABY ROZWAŻYĆ SWOJE OPCJE

Pamiętaj, że prawdopodobnie nie jesteś jedyną osobą rozważającą złożenie oferty na dom. Na rynku sprzedającego właściciel domu nie będzie tak otwarty na negocjacje w sprawie napraw dachu i punktu cenowego.

Pomyśl o swojej ocenie dachu jako sposobie na ochronę siebie i dostosowanie zakupu do osobistych celów. Nie jako sposób na wykorzystanie sprzedawcy do dokonywania napraw przed wprowadzeniem się(choć może się zdarzyć !).

Kupno domu ze starym dachem oznacza po prostu, że musisz odrobić pracę domową. Następnie możesz odpowiednio rozważyć swoją decyzję, porównując tę ocenę z celami:

  • Jak długo planujesz mieszkać w nowym domu?
  • Czy masz budżet na natychmiastowe naprawy dachu (w razie potrzeby)?
  • Czy planujesz zrobić dodatki do domu, które mogłyby wpłynąć na dach?
  • Jeśli stan dachu nie jest idealny, czy sprzedawca zawrze z Tobą umowę?
  • Jakie są potrzebne dodatkowe naprawy? Do czego to wszystko się składa?

KIEDY ODEJŚĆ OD DOMU ZE STARYM DACHEM: 3 SYGNAŁY ZŁEJ SYTUACJI

Czasami dach jest w tak złym stanie, najlepiej całkowicie uniknąć bólu głowy i pozwolić właścicielowi domu wymyślić sposób na dokonanie niezbędnych napraw. Inspekcja domu powinna odkryć te główne problemy, ale na wszelki wypadek zasłońmy sygnały niebezpieczeństwa awarii dachu.

DACH ZWISA Z POWODU USZKODZENIA KONSTRUKCJI

Jeśli faktyczna struktura dachu jest zagrożona, mądrze byłoby odsunąć się od sytuacji. Wymiana pękniętych lub zniszczonych belek dachowych może być kosztowną (i niepotrzebną) inwestycjąr kupujący dom do załatwienia.

SĄ PLAMY BRAKUJĄCE PÓŁPASIEC LUB PRZEROST GLONÓW

Czy brakuje gontów na dachu lub plam światła słonecznego przenikających do przestrzeni poddasza? Jest to prawdopodobnie spowodowane bardzo starymi gontami lub innymi materiałami, które wymagają natychmiastowej wymiany. Uważaj na mchy i glony wzrostu na zewnątrz singli, zbyt. Wilgoć w przestrzeni poddasza może oznaczać problemy ze słabą wentylacją, które wymagają dalszych prac.

PLAMY NA ŚCIANACH WEWNĘTRZNYCH I NADMIERNE USZKODZENIA WODY

Jeśli przez dłuższy czas występuje niezauważony wyciek w dachu, mógł już uszkodzić sufit i wewnętrzne ściany domu. Jeśli widzisz plamę, poprowadź rękę na dotkniętym obszarze i sprawdź miękkość lub oznaki pleśni i pleśni.

CZY NALEŻY KUPIĆ DOM Z NIESZCZELNOŚCIĄ DACHU?

Przecieki dachowe nigdy nie są dobre. Jeśli kwestionujesz powagę wycieku, najlepiej jest, aby Inspektor domowy sprawdził przyczynę i oznaki uszkodzenia wody w całym domu.

Może się okazać, że wyciek można naprawić za pomocą prostej naprawy kosmetycznej. Albo, że wyciek nie spowodował jeszcze poważnych uszkodzeń. Na przykład woda mogła zostać uwięziona przez zanieczyszczenia lub zatory na zewnętrznych gontach, powodując wyciek przez dach, nie pozwalając mu przepływać do rynien. Jest to mało prawdopodobny scenariusz dla większości skośnych dachów, ale może się zdarzyć.

ILE TO MOŻE CIĘ KOSZTOWAĆ?

Jeśli musisz wymienić dach, może cię z powrotem-dużo. Nowy dach może działać w dowolnym miejscu od $10,000 do $40,000, w zależności od wielkości domu.

Tylko dlatego, że dach jest stary nie jest zazwyczaj podstawą do poproszenia Sprzedawcy o obniżenie ceny. Ale możesz mieć miejsce do negocjacji, jeśli dach nie został utrzymany i jeśli naprawy są konieczne, aby naprawić widoczne wycieki lub inne poważne problemy.

Najczęściej jednak będziesz odpowiedzialny za wymianę lub naprawę dachu. Więc czynnik ten koszt do ogólnego budżetu mieszkaniowego.

Tak czy inaczej, najlepiej jest dokładnie przyjrzeć się tej sprawie, zanim zdecydujesz się na zakup domu.

###
O Total Home Roofing: Total Home Roofing jest Florida # 1 mieszkaniowe i komercyjne pokrycia dachowe firmy.  Z siedzibą w Rockledge, FL, założona w 2006 roku, Total Home roofing ma ponad 150 pracowników i 3 biura w centralnej Florydzie dostępne do obsługi.

Obsługujący Orlando, Winter Park, Winter Garden, Maitland, Apopka, Edgewood, Ocoee, Belle Isle, Bay Lake (część Walt Disney World), Lake Buena Vista (część Walt Disney World), Eatonville, Oakland, Windermere, Cocoa Beach, Merritt Island, Vero Beach, Melbourne, Viera, Dewater, Titusville, Sanford, Daytona Beach, Port Orange, New Smyrna Beach, Ormond Beach, Kissimmee, Winter Haven, Ocala, Altamonte Springs, Longwood, Deltona, Oviedo, Deland, St.Cloud, Cape Canaveral, Ponce Inlet, Melbourne Beach i okolice.

Lokalizacje: Jacksonville, Brevard County FL, Orange and Seminole County FL, Volusia County FL, Cincinnati, Oh.


Data publikacji: 1 listopada, 2021

Autor:


Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły